AQUAPOL dopisy - Testujeme AQUAPOL na Janoch INFO.cz

Na této stránce se budu věnovat dopisům od majitelů zařízení nebo od lidí se zkušenostmi s zařízením.

Zde budou umístněny Vaše dopisy a názory

Upozorňuji, že zde budou jen necenzurované a nevymyšlené články, ale jen fakta !!!!


E-maily od čtenářů

Vážený pane, možná zákazníku AQUAPOLU.

Naše smlouva zaručuje u plně garantovaného zdiva docílení stupně účinnosti dle ČSN P 730610 do třech let od instalace přístroje AQUAPOL. Měření obsahu vlhkosti ve zdivu je rovněž v souladu s medodikou již výše zmíněné mormy. Měříme totiž gravimetricky. Nevím, kde se ve Vás vzala taková zloba, ale pokud jste skutečně zákazníkem AQUAPOLU, tak vystupte z anonymity, abychom mohli adekvátně reagovat.

Miroslav Pejčoch
obchodní ředitel
AQUAPOL spol.s.r.o.

19.2.2012 Jen obecně bych chtěl podotknout šikovnost firmy AQUAPOL ,ale to jen ve tvorbě smluv,které s Vámi sepíší.A tak to dopadá, že si zakoupíte "drahý lustr",který ovšem není ve smlouvě ani zmíněn.Tam je pouze zakotveno vysušení zdiva s doporučení o odvodnění objektu.Sám osobně jsem řešil nefunkčnost tohoto nesmyslu za velký peníz právně a díky této smlouvě a nic neříkajícímu měření při kontrolách nemá člověk možnost odvolání proti nefunkčnosti tohoto patentu scifi.Gratuluji pokud to u Vás funguje,nicméně i vědecká pojednání hovoří o velmi rafinovaném podvodu,kde se tvoří z ničeho nic.A proto varování pro všechny,předem zvažte hodíteli peníze do kanálu,anebo je investujete do něčeho očividného. Janoch.borec.cz otiskává všechny příspěvky proto i tento.


Tak isto nie som obhajcom firmy ani im nebudem robit reklamu, iba chcem vyjadrit svoj nazor a skusenosti rovnako ako v minulosti, ked sa na mna obracali zaujemcovia o instalovanie pristroja, ktorym som ukazal dom, aby se mohli presvedcit na vlastne oci, ze vlhkost a zapach stuchliny z pivnic zmizol. Pristroj mam nainstalovany od roku 2000 a aj ja som zbieral informacie, ked som hladal doporucenia u predchodcov, ktorí uz mali prístroj namontovany.

doc. Ing. Vieroslav Molnár, PhD.


18.7.2007 Vážený pane, také patřím mezi zákazníky firmy AQUAPOL a ráda bych se podělila o své zkušenosti s touto firmou i stejnojmenným systémem vysoušení zdiva.

Vlastníme rekreační domek, který je více než 110 let starý, a tomu také odpovídají stavebně technické parametry. Dům není podsklepený, nemá žádnou izolaci a jako stavební materiál byl použit téměř výhradně kámen (pískovec). Před třemi lety jsme se rozhodli, že domek zrekonstruujeme a jako první jsme hodlali řešit vlhkost v domě, která místy vzlínala až do výšky 70 cm a byla doprovázena i výskytem plísní. Je zřejmé, že na mnoha místech docházelo k opadávání omítky a plíseň a zatuchlina byly cítit v celém domě. Tento problém jsme však nechtěli řešit klasickou metodou podřezávání zdiva, ale hledali jsme spíše fyzikální nebo chemickou metodu. Po seznámení s nabídkami od několika firem, které se touto problematikou zabývají jsme zvolili AQUAPOL, a musím přiznat, že rozhodující byla cena, ve srovnání s jinými, až o 50% nižší.

Na počátku roku 2004 jsme u firmy AQUAPOL objednali vlhkostní průzkum, a bylo pro nás příjemným překvapením poděkování za objednávku této služby, kterou firma AQUAPOL provádí zdarma. Velmi brzy nás kontaktoval technik firmy a výsledky průzkumu jsme měli k dispozici v březnu 2004. Profesionální přístup a korektní jednání technika přispěly k našemu rozhodnutí a 25.3.2004 jsme s firmou podepsali smlouvu. Montáž systému AQUAPOL byla provedena 27.4. 2004. Opět musím podtrhnout profesionální jednání technika, který provedl montáž přístroje D2000 a zpracoval doprovodná opatření. Samozřejmě nám předal Záruční list a další informační materiály. Byla stanovena čtyři měřící místa k odebírání vzorků zdiva, vždy dva vzorky  jednoho místa z různé výšky. Měření vlhkosti probíhalo 1x za šest měsíců, vždy za naší přítomnosti a každé měření ukazovalo, jak vlhkost postupně klesá. Pro ilustraci uvádím naměřené hodnoty.

Přestože v domě trvale nebydlíme dalo se i tak, při občasných návštěvách pozorovat, že se něco děje, vzduch se začal pročišťovat, zatuchlina mizela. Po třetím měření se hodnoty vlhkosti rovnaly hodnotám suchého zdiva. Po druhém měření jsme podle rady technika provedli osekání zasolených vnitřních omítek a v červnu 2005 jsme začali nahazovat sanační omítky. Dnes je dům naprosto suchý a mohu konstatovat, že my i naši přátelé se v něm cítíme dobře, a že firma AQUAPOL dodržela všechny smluvní podmínky, a ti co nevěřili jsou překvapeni, že AQUAPOL funguje.

Takto si představujeme solidní jednání solidní firmy.

Jen pro zajímavost ještě uvádím, že v letošním roce jsme začali rekonstruovat i přilehlé hospodářské stavení (bývalý chlév) a k našemu velkému překvapení bylo pod částečně opadanou a zasolenou omítkou naprosto suché zdivo. Jsme přesvědčeni, že je to jen díky AQUAPOLU.

E. Wotkeová, Brno


Vážený pane Janochu! Chtěl bych touto cestou reagovat na příspěvek Jozefa Straňáka ze Slovenska věnující se problematice AQUAPOLU. Přiznám se, že mě šokoval a tak trochu vyprovokoval k reakci. Jsem totiž již několik let spokojeným zákazníkem AQUAPOLU ( přístroj AQUAPOL mám umístěn v mém památkově chráněném domě ) a mohu potvrdit jeho účinnost. Rovněž jsem letitým spolupracovníkem firmy AQUAPOL spol. s r. o. V rámci objektivity Vašeho fóra jsem neměl v úmyslu přispět, abych nebyl napaden, že nejsem objektivní. Když však je dán prostor konkurenční firmě, změnil jsem názor. Moje spolupráce s AQUAPOLEM začala v roce 1995, kdy jsem se zúčastnil školení obchodních zástupců. Od té doby jsem absolvoval velikou řadu úspěšných jednání se zákazníky a zpětnou vazbou mám potvrzeno, že absolutní většina „mých zákazníků“ je se systémem AQUAPOL spokojena. Velice mě překvapuje, že na Vašich stránkách je dán prostor kampani konkurenční firmy a ne pouze zkušenostem skutečných zákazníků. Za dobu své praxe jsem již navštívil desítky objektů, které byly sanovány dnes již klasickými technologiemi a přesto se očekávaný výsledek – suché zdivo - nedostavil. Přesto bych si netroufl tyto technologie označit za nefunkční. V některých případech je možné, že nebyla dodržena technologická kázeň, někde nebyla zvolená technologie vzhledem ke složení zdiva vhodná a v řadě případů nebyly pouze odstraněny další druhy vlhkostí, např. odstřikující voda v oblasti soklu, zatékání dešťové vody do zdiva parapetními plechy, hygroskopické omítky, kondenzace vodních par na stěnách v interiérech atd.

S pozdravem Karel Vodseďálek Kutná Hora


11.6.2007-Janoch.borec.cz: Jelikož jsem byl několikrát napadnut, že cenzuruji dopisy, proto je zde důkaz že NE! NECENZURUJI a nejsem najatý fa. Aquapol. Proto zde uvádím tento dopis: (dále už nechci slyšet zase nějaké nařčení !)

Dobrý deň, podľa mňa nefunguje ani Hydropol ani Wigopol ani žiadny iný ...pol. Ale zatiaľ si nespomínam že by sme sanovali nejakú stavbu kde by bol zavesený iný prístroj ako Aquapol. Pripisujem to tomu, že na Slovensku má jedine Aquapol masívnu reklamu a je jednoznačne najrozšírenejší. Nie som si istý či iná firma u nás vôbec pôsobí. Videl som reklamné video Aquapolu za ktoré by sa nemusela hanbiť žiadna Teleshopingová firma. Po jej vzhliadnutí musí byť väčšine ľudí jasné do akej kategórie firma patrí a že s odbornosťou nemá nič spoločné. . Ja Vám bohužiaľ nemôžem poskytnúť mená ľudí a organizácií ktoré zaplatili nemalé peniaze za prístroj ktorý nefunguje. Nie je to vec s ktorou sa každý ochotne verejne pochváli. Ak budete mať cestu na Slovensko kľudne sa môžete u nás zastaviť. Uviedol som Vám kontakt na seba aj našu firmu. Rád sa s Vami o tom porozprávam. Prípadne môžeme zavolať majiteľom daných objektov a ak budú súhlasiť môžete ich kontaktovať. Doteraz sme si nerobili evidenciu kde bol alebo nebol použitý prístroj Aquapol. Ale vzhľadom k tomu, že sa s ním stretávame čím ďalej tým častejšie, asi si začneme takú evidenci viesť. Nemienim ale s nimi bojovať. Pre nás to nie je konkurencia. Jediné čo Vám teraz môžem poskytnúť sú fotky z dvoch objektov kde je jasne vidieť, že tam bol použitý prístroj Aquapol (v oboch objektoch po 2 kusy) a že aj po niekoľkých rokoch bolo murivo katastrofálne zavlhnuté. Môžem Vás uistiť že ani v jednom prípade si Aquapol neuznal, že ich prístroj nefunguje. Takých prípadov Vám viem uviesť viacero. Myslím ale že nemusíte chodiť ani na Slovensko. Ak máte seriózny záujem, stačí ak obvoláte české firmy zaoberajúce sa sanáciou. Predpokladám že majú podobné skúsenosti ako my. Pokiaľ Aquapol neútočí na nás tak nemám potrebu sa do nich starať. Máme ročne dosť zákazníkov ktorí majú doma zavesený nefunkčný kvetináč. To že za sanáciu zaplatili dva krát je ich problém. Aquapol sledujem len preto aby som mohol potenciálnych ľudí varovať pred možnými problémami. Je viacero sanačných systémov ktoré naša firma nerobí a keďže sú funkčné, netvrdím zákazníkovi opak. Nechám na neho čo si vyberie. Ale v prípade Aquapolu je naša skúsenosť jednoznačne negatívna. Funkčý som ho videl len v prípade kde boli použité ďalšie sanačné opatrenia, hlavne sanačné omietky ( so stavebným zásahom ) a nedá sa jednoznačne určiť či prístroj funguje ale bo nie. To sa ukáže po pár rokoch keď sanačné omietky prestanú plniť svoju funkciu. Ing. Jozef Straňák


16.2.2007 Dobrý den pane Janochu, rád bych vyjádřil svůj názor na metody vysoušení zdiva fy Aquapol.

Já osobně mám s tímto přístrojem letité zkušenosti protože byl umístěn v domě kde bydlím. Vzhledem k tomu že jsem stavební inženýr zabývající se touto problematikou, nadám se oblbnout lacínými a někdy až zcestnými myšlenkami pana Mohorna potažmo zástupců fy Aquapol v ČR. V objektu kde byl přístroj instalován se i přes veškerou snahu fy Aquapol nepodařilo odvlhčit stěnu která byla namáhána pouze vzlínající vlhkostí. A samozřejmě nejen ji. Tuto stěnu uvádím proto, protože na ní nepůsobily jiné vlivy než vlhkost vzlínající.

K česti fy Aquapol patří, že usoudili, že jejich přístroj nefungoval a vrátili alespoň 3/4 pořizovací ceny.

Dle mého názoru by občané měli být trochu prozíraví a nenechat se oblbnout a naletět na libozvučným propagačním materiálům fy Aquapol. Nevěřím, že přístroj dokáže bez dalších sanačních opatření vysušit objekt, a jsem v zásadě proti jeho podeji na českém trhu.

S pozdravem, Karel Peterka, Ing.

16.2.2007 Janoch.borec.cz : Byla kontaktována fa. Aquapol o prověření, zdali bylo u tohoto člověka zařízení namontováno, a vyjádření od firmy. Dále je potěšující, že firma opravdu vrací slíbené peníze.

19.2.2007 Dobrý den, k dopisu pana Ing. Peterky můžeme sdělit následující:

1) Pisatel e-mailu, Ing. Karel Peterka není osobně zákazníkem naší společnosti, je synem pana Ing. Aloise Peterky, který coby předseda družstva uzavíral s naší společností smlouvu o dílo.

2) V suterénních prostorách, které byly předmětem sanace došlo k částečné redukci vlhkosti. V jednom z měřících míst se vlhkost skutečně odstranit nepodařilo a proto jsme přistoupili na návrh zákazníka – tedy na odstoupení od smlouvy a vrácení většiny investovaných prostředků.

3) Firma AQUAPOL garantuje v případě neúspěšného vysušení zdiva vrácení peněz a taky tak činí. Naším cílem je vždy především spokojený zákazník a suché zdivo, což se nám v drtivé většině případů daří.

4) V ČR máme více než 1300 spokojených zákazníků, kterým jsme vysušili jejich objekty. V celé Evropě je nainstalováno již více než 34.000 zařízení AQUAPOL.

S pozdravem AQUAPOL spol. s r.o., D. Havlíček, jednatel společnosti


5.2.2007 - Važený pane Janochu, od 1.5.1993 tj. 13 let mám od Aquapolu jejich zařízení GF 150. Mohu říci , že k plné mé spokojenosti po celou dobu vysušuje náš rodinný dům. Dům se nachází v nivě Jizery asi 300m od jejího toku. To tedy znamená, že spodní voda je v hloubce cca 4 m. Půdy jsou zde velice těžké - naplaveniny. Dům je z roku 1931 a byl izolován 1 vrstvou pískované lepenky. Po tolika letech si dokážete asi představit jak je v dnešní době "účinná". Vlhklost vystupovala do výše asi 5O - 70 cm nad tuto izolaci. Po 1,5 roku po nainstalování byl celý dům vysušen a my jsme bez dodatečných úprav mohli dům z venčí tepelně zaizolovat 6 cm polystyrénem, omítnout a zevnitř udělat všude na stávajících omítkách, které jsme jen očistili od malby, nové štuky. Tyto úpravy se provedly před 5 lety. Vše je v současné době v pořádku. Dům vypadá jako novostavba. Jeho fotku přikládám. Jednu perličku: po nainstalování do 3/4 hodiny opadala odfouklá omítka ve sklepě ( ztratila vodu, která ji držela pohromadě), ze které se ještě dnes drolí suchý cihelný prášek - no jsem ostuda a ještě jsme to neopravili :-)

Ing. Jiří Šturma , Josefův Důl u Ml. Boleslavi

Po kliknutí na obrázek, se ukáže v původní velikosti_Po kliknutí na obrázek, se ukáže v původní velikosti_Po kliknutí na obrázek, se ukáže v původní velikosti


5.2.2007 - Děkuji Vám za zajímavé informace o Aquapolu, které mi snad pomohou přesvědčit manželku o funkčnosti systému Aquapol. Manželka byla reportáží na Nově poněkud vyděšená a už vymýšlela, jak by vhodně utratila peníze vrácené firmou Aquapol.
Přístroj Disc 2000 mám namontován od srpna 2005 ve svém domku v Praze Liboci a na základě provedených měření se objekt opravdu vysouší.
S pozdravem Otakar Mareš


31.1.2007- Dobrý den.Jsem vlastníkem vysoušecího zařízení Aquapool již více než deset let.V té době jsem začal opravovat starý dům v pohraničí,samozřejmě postavený z kamene,v mém případě čedič.V přízemí zde za působení zdejšího st.statku byla skladována průmyslová hnojiva,ve sklepě pod objektem je studánka a necelých 8 metrů od domu je rybník - požární nádrž,jejíž hladina je asi v úrovni podlah přízemí.Shrnuto a podtrženo - objekt vlhký,zasolený,bez základových izolací - raději zapálit,no bohužel mokrý dům nehoří.

Velmi dlouho jsem se věnoval tomu,jak dům vysušit.Po poměrně dlouhém studiu nabízených možností vysoušení od různých renomovaných firem jsem zakoupil zařízení Aquapool.Pracovníci firmy prohlásili,že vysušit takto zavlhčený objekt se pokusí,ale že to bude velký oříšek.
Po namontování zařízení se během asi 3-4 týdnů nejprve ztratil ten hnusný zatuchlý vzduch,jako v dlouho nevětraném sklepení.V mém případě s ohledem k opravdu značnému zavlhčení zdiva trvalo vysoušení necelé dva roky.To bylo také asi zásadní při rozhodování ,který způsob vysušování zvolit.Proces zavlhčení objektu patrně také trval dlouhou dobu a podobně dlouhou dobu by měl trvat i proces odvlhčení - jak jsem byl v začátku pracovníky Aquapoolu poučen.Tloušťka zdiva u mého domu je kolem jednoho metru a cesta vlhkosti ať dovnitř,nebo ven je minimálně 0,5 m.Z toho tedy plyne,že nabízené způsoby vysušení zdiva v celém jeho profilu konkurenčními firmami s dobou vysoušení do jednoho či dvou měsíců jsou buďto naprostým nesmyslem,nebo něčím energeticky nepředstavitelně náročným.V mém případě ještě v kombinaci se zdivem zasoleným,kde agresivita solí vlastně některé jiné způsoby vysoušení úplně vylučuje.
Během rekonstrukce domu jsem odstranil téměř všechny vnitřní omítky v přízemí a nechal dům tzv.dýchat.Asi po jednom roce jsem tyto prostory obložil dřevěnými palubkami.Všichni sousedé znalí věci a místních poměrů mi prognostikovali,že do roka a do dne veškerou výdřevu tzv.vyhážu lopatou - pro jejím totálním shnití a zplesnivění.
Místnosti mám obloženy asi dest let,obklady nejeví sebemenší známky bobtnání,hnití,plísně či jiných laskavostí .V domě mám příjemný čerstvý vzduch.Prohlašuji,že dům mám suchý a se zařízením Aquapool jsem spokojen.
Je mi známo,že má nemovitost je uváděna v reklamních letácích firmy Aquapool,z toho důvodu jsem také novými zájemci o vysoušedlo na funkci a účinnost tohoto zařízení poměrně často kontaktován.Svůj názor v duchu tohoto článku jim všem také prezentuji. Na otázku ,zda-li je onen záhadný přístroj na vysoušení čistým šarlatánstvím,nabo z hlediska základních fyzikálních principů naprostým nesmyslem,tak jak se také již několikrát řešilo v televizních pořadech za přítomnosti a odůvodnění různých odborníků odpovídám s absolutním uspokojením nad tím,že dům mám suchý a že je mi docela jedno,jestli vysvětlení funkce činnosti a účinnosti zařízení má logické a vědecké vysvětlení či nikoliv.
Můj dům je suchý a kdo nevěří,ať ................

Závěrem prohlašuji,že nejsem placeným propagátorem systému vysoušení od firmy Aquapool a že touto cestou nedělám nikomu a ničemu reklamu,nýbrž pouze popisuji fakta a mé zkušenosti.

Děkuji Ing.Miroslav Bašta ,Karlovarsko


30.1.2007 - Vážený pane. Byl bych rád, kdybyste mé poznatky mohl vyvěsit na vašem webu, který velmi vítám. Dvě reportáže o fyzikálním vysušování ( jedna na ČT1, druhá na Nově), odvysílané v posledních 14 dnech, jsou neobjektivní hnus!

Zařízení jsem nechal instalovat v srpnu 2005 v cca 150 let starém selském stavení, částečně podsklepeném, zdi jsou kombinace kámen/cihla/vepřovice. Dům byl v polovině 70. let minulého století částečně podsekán a zaizolován asfaltovou lepenkou. Omítky (taktéž ze 70. let) byly místy silně zasoleny s výkvětem na povrchu, na zdech u země byly mokré skvrny a mapy. Při instalaci zařízení byly ve dvou nejmokřejších profilech naměřeny koncentrace 6, resp. 8% vlhkosti vážkovou metodou.

Již po 6 týdnech od instalace jsme měli pocit, že v domě není tolik cítit zatuchlina. Po půl roce byl jeden profil (s vyšší vhlkostí, ale nižší salinitou) téměř suchý, po 14 měsících (říjen 2006) byly naměřeny koncentrace na obou místech pod 1%. Následovalo odstranění zasolených a poškozených omítek, jak omítky, tak i zdivo pod ním, bylo zcela suché. Díky teplému konci roku jsem stihl částečně nahodit sanační omítky a na místa nejvíce zatížená salinitou připevnit rákosovou rohož.

17 měsíců po instalaci mám navíc pocit (tady jde pouze o pocit, nepodložený měřením), že se markantně snížila vlhkost ve sklepě, na který se samozřejmě garance vůbec nevztahovala.

Se zařízením jsem velmi spokojen, firma splnila, co slíbila. Je však třeba zdůraznit, že Aquapol odstraňuje pouze vzlínající vlhkost – na jedné zdi mám zbytky plísně, která je způsobena spíše kondenzační vlhkostí (horší větrání a nižší teplota zdí v chladnější části roku, kdy objekt není využíván), ale zde nepomůže (kromě SAVA) asi nic, pokud člověk nemůže objekt celoročně vytápět anebo nechce/nemůže mít přes zimu pootevřené okno (mám na pozemku kuny).

Případné další dotazy rád zodpovím,

s pozdravem ing. Tomáš Tomšej


30.1.2007 - Janoch.borec.cz reaguje na maila od anonymu.

Po analýze dopisu jsem se rozhodl, že budu uvádět jen výňatek textu dopisu a budu na něj reagovat.

(Jsem vlastnikem stranky http://xxx kde jsem mel v planu prezentovat zjistena fakta o nefunkcnosti tohoto zarizeni, bohuzel z casovych duvodu a z duvodu, ze se me ta kauza dotyka neprimo, tj. nemam v tom penize jsem tak doposud neucinil. S pozdravem Kleky (z jistych duvodu musim udrzovat anonymitu) Atd…. atd………)

Děkuji za Váš názor a za možnost udržování a naplňování Vašeho webu, ale NEBUDU prezentovat web který je jen proti AQUAPOLU a prezentuje hesla : Aquapole tes se !!! Stránky www.Janoch.borec.cz jsou objektivní , ničím a nikým nejsou manipulovány. Na mém webu uvádím jen fakta. Na mých stránkách se jedná o zkušenostech uživatelů a to co zaslal anonym Kleky není zkušenost uživatele. Budu reagovat na každý e-mail, proto také reaguji přes stránky na Váš dopis, také nemám rád anonymní dopisy.


29.1.2007 - Dobrý den pane Janochu, úvodem chci pochválit Vaše stránky a jejich aktuálnost. Vyhledal mi je Seznam na zadání hesla po odvysílání pořadu TV Nova na který jsem byl dodatečně upozorněn a jsem překvapen odbornou diskuzí, ke které bych se rád připojil svým laickým pohledem.

Jsem majitelem vysoušeče Aquapol již od 28.7.1995. Původní stav domu byl znehodnocen opadanou venkovní omítkou z roku 1976, způsobené odpadaním odmrzlé vlhké omítky od vzlínající vlhkosti. Uvnitř objektu byly ojediněle plísně do výše cca 30 cm , zejména v rozích místnosti a za nábytkem.

Současný stav po aplikaci Aqupolu (jehož principu m.j. tedy vůbec nerozumím, resp.. nemohu pochopit, i když depolarizace mi jako chemikovi také něco říká), je takový, že omítka zvenčí zjevně nevlhne a už vůbec neodpadává, (pouze ve „šlici“, kterým spoje zaváděli do domu kabel telefonu) a uvnitř plísně zmizely. Náznaky slabé vnější vlhkosti jsou zřejmě způsobeny mou chybou, že při opravě omítky jsem dopustil, aby firma použila normální omítku, nikoliv sanační a zde se projevuje zřejmě hygrospický efekt nasávání vnější vlhkosti přítomnou solí ve zdivu.

Hodnoty měření „karbidovou metodou“:

Datum        Měřící místo 1                  2                 3

18.9. 95                  5,44                5,2                 4,44

15.3.96                   2,9                  2,48                3,0

9.9.96                     pod 1             pod 1             pod 1

Nejsem obhájcem firmy ani ji nechci dělat reklamu, pouze vyjadřuji své zkušenosti stejně tak, jako v minulosti, když se na mne obraceli zájemci o instalování přístroje a kterým jsem ukázal dům, aby se mohli přesvědčit na vlastní oči. Stejně jsem tak i já sbíral informace, když jsem hledal doporučení u předchůdců, kteří již měli přístroj namontován.

S pozdravem a v očekávání další diskuse

Svatopluk Kvaizar


JanochINFO.cz (dříve Janoch.borec.cz) Děkuji za Vaše příspěvky a budu rád za další...