Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Akce Přeštice a okolí

Březen
28.11.21 od 18 hod.

ADVENT

Březen
3-4.12.21 od 16 hod.

SWAP

9.12.21 od 13 hod.

Poradíme - pomůžeme

19.12.21 od 16 hod.

Zpívaný betlém

26.12.21 od 18,30 hod.

HEJ mistře!

TIP

__

Počasí v Přešticích  

Radar bouřky 

Aktuality a zprávy ...

Rozsvícení vánočního stromu v Přešticích

Dnes v 17:00 můžete shlédnout ZDE doprovodný kulturní program k letošnímu rozsvícení vánočního stromu v Přešticích.

 

Nákup alkohol testeru Dräger Alcotest 7510 včetně příslušenství pro MP Přeštice za finanční podpory Plzeňského kraje

Kraj: Plzeňský kraj

Okres: Plzeň-jih

Obec: Přeštice

Okrsky Voliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
celkem zpr. v %
8 8 100,00 5 315 3 454 64,99 3 454 3 430 99,31

 

Strana Platné hlasy
číslo název celkem v %
1 Strana zelených 28 0,81
2 Švýcarská demokracie 10 0,29
3 VOLNÝ blok 53 1,54
4 Svoboda a př. demokracie (SPD) 391 11,39
5 Česká str.sociálně demokrat. 181 5,27
7 ALIANCE NÁRODNÍCH SIL 3 0,08
8 Trikolora Svobodní Soukromníci 85 2,47
9 Aliance pro budoucnost 9 0,26
10 Hnutí Prameny 6 0,17

 

12 PŘÍSAHA Roberta Šlachty 211 6,15
13 SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09 982 28,62
14 SENIOŘI 21 5 0,14
15 Urza.cz: Nechceme vaše hlasy 2 0,05
16 Koruna Česká (monarch.strana) 10 0,29
17 PIRÁTI a STAROSTOVÉ 346 10,08
18 Komunistická str.Čech a Moravy 150 4,37
20 ANO 2011 947 27,60
21 Otevřeme ČR normálnímu životu 11 0,32

 

26.8.2021 Dnešní filmová projekce letního kina🎬 v Přešticích se bohužel z důvodu nepřízně počasí ruší❌. Děkujeme za pochopení.

 

Dobrý den,
vážení páni radní. Po nějaké době, jsem si  zakoupil Přeštické noviny 6/2021. Byla to zase jednou trefa do černého. Výborný článek MuDr. Urbanové, s kterým se plně ztotožňuji. Zkrátka něco na téhle epidémii hodně smrdí a je to neskutečný byznys.
Více mě však znepokojil pěkný článek o doktorce Lence Tocháčkové, ale hned na začátku článku se čtenář dozvídá dosti znepokojivou zprávu a to  překročení limitů benzenu v ovzduší města Přeštice. Odkud se tato rakovinotvorná látka ve městě bere, je asi většině lidí jasné. Máme zde továrny jisté firmy a máme zde přetížení města dopravou. Nyní se ještě prodlouží přivaděč (konečně bude dodělán) na hranice města, pak se svede doprava do centra. Na sjezdu z přivaděče budou neustálé zácpy, což už všichni, kdo jezdí z Plzně, zažívají každý den. Dávno již měla být doprava z města vyvedena, jak jihozápadním obchvatem, tak spojkou ze silnice 27 směrem na Nepomuk.
Automobilová doprava produkuje v různém množství desítky uhlovodíků, z nichţ některé jsou charakteristické pro vozidla se zážehovým motorem a jiné pro vznětové motory. Podstatně se liší míra zdravotního rizika od relativně neškodných plynů po významné karcinogeny. U dopravy se obvykle hodnotí uhlovodíky celkem a dále benzen a benzo(a)pyren. Zdroj:„II/230 Nepomuk – Přeštice; 2. část: Okružní křižovatka Přeštice“ rok 2011.
A já se ptám: "Co dělá naše radnice a její odpovědné osoby? Co dělá OHS a další kompetentní orgány, aby jsme toto svinstvo nedýchali?" Musím si bohužel odpovědět, že asi nic, dokonce nám chtěli do města přidat obalovnu směsí. Vzhledem k tomu, že příští rok budou volby do městského zastupitelstva (nezapomeňte), vypadá to, že v tomto období obalovna nebude.
Zeptejme se, kde je obchvat města. Bohužel stav je takový, že jsou lidé, kteří o něj ani nestojí. Kde je bazén, kde je domov pro seniory, který má být v bývalém ředitelství JZD, kde je pakroviště v tzv. Jelenově, které je svatosvatě slibováno na tento rok ....  Hlavně, že naši fotbalisté mají rošířený stadion, kolik by za to bylo opravených chodníků.
A na závěr ještě něco k naší policii, která nám v každém čísle předkládá výčet svojí činnosti. Třeba vypátrání toho, kdo někomu počůral vrata, kolik pokutovala řidičů za rychlost a parkování. Zrovna jsem četl článek o vykrádání nádrží v autech, vykradených garážích, chatách a ukradených kolech. Na co jsou nám ty slavné kamery, které občany špehují na každém kroku a vrcholem je pravděpodobně zachycení průjezdu ukradeného Lamborginy.
Jaroslav Kocanda

V Přešticíh řádí parta zlodějů beníznu⚠️.

Ke krádežím došlo na různých místech města Přeštice, dále se Přeštičtí policisté se zabývají případem krádeže elektrokola, který se stal dne 5. června letošního roku po druhé hodině odpolední v obci Oplot. Neznámý pachatel využil okamžiku, kdy majitel si nezajištěné elektrokolo opřel o fasádu domu a odešel si pro cyklistickou přilbu. Po pěti minutách muž zjistil, že jízdní kolo někdo odcizil a celou věc oznámil. Policisté provedli ohledání místa činu a šetření v okolí. Škoda na odcizeném elektrokolu byla vyčíslena na 85 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli a elektrokolu přeštičtí policisté pátrají. Foto zdroj: Radek Bureš.

Koncert MÍŠA LEICHT - online - běh pro onkoláčky

 

Zdrogovaný motorkář ujížděl před policií v protisměru. Pak z motorky spadl

V divokou honičku se proměnilo pronásledování třiadvacetiletého zdrogovaného motorkáře, který v Plzni ve čtvrtek brzy ráno nereagoval na policejní výzvu k zastavení. Podařilo se jej zadržet až dvacet kilometrů od západočeské metropole ve vesničce Lišice nedaleko Přeštic, kde motorku „položil“ u kapličky. Celý článek zde...

Kostel v Přešticích se uzavře, čeká ho rekonstrukce za 81 milionů.

Barokní skvost, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích, čeká velká rekonstrukce za celkem 81 milionů korun. Na podrobnosti jsme se ptali faráře Karla Plavce. V článku najdete součsné i historické fotky. Celý článek zde..

 

Pohádal se s kamarádem a pobodal ho. Útočníkovi teď hrozí několik let za mřížemi

Konflikt dvou mužů v Přešticích na Plzeňsku se vyhrotil a skončil pobodáním. Případ teď řeší policisté a zjišťují, co přesně útoku předcházelo. Svou roli zřejmě sehrál i alkohol. Celý článek zde...

Centrum Plzně zdobí unikátní ledové sochy. Podívejte se na fotky

Už od středy stojí na náměstí Republiky ledový Hurvínek se Spejblem, ve čtvrtek je doplnily další ledové sochy. Sochy byly vyřezávané přímo na náměstí, vyrobila je firma Ice Factory, která nemohla kvůli pandemii uspořádat výstavu v Plzeňském Prazdroji.

ON-line počasí z Přeštic zde... (trvale vlevo v menu)

Titulní píseň nového seriálu Škola mého života, který vyjde v první polovině roku 2021 nazpíval Jakub Moulis z Přeštic. Na píseň se podívejte zde😊.

 

Knížky za dveřmi nebo v krabicích od banánů, malé knihovny řeší pandemii po svém

„Máme všechno bezkontaktně, knížky se vrací na chodbě před knihovnou. Tam máme krabice, které používáme, když stěhujeme knížky. Biblioboxy jsou sice nádherné, jenže malé knihovny si je nemohou dovolit. Proto mi přišlo vtipné použít banánovky a nazvat to bibliokrabice. Lidé přijdou, vrátí tam knížky a jdou zase domů,“ popisuje Jindřiška Červená z knihovny v Přešticích. Celý článek zde...

Přeštice na vlastní náklady vánočně vyzdobil "srdcař" Michal Jánský. Všechna města se v předvánočním čase pomyslně oblečou do královských rób. Města a obce investují do světelné výzdoby a dalších dekorací mnoho peněz. Někde mají i výhodu takzvaných srdcařů, jako například v Přešticích. Tam vánoční výzdobu města doplnil jeden místní rodák a dal do ní nemalé peníze.

 

¨

Dne 17.11.2020 od 17,00 hodin budeme vysílat pořad "Studio 17", které je věnováno 31.výročí od sametové revoluce.
Těšit se můžete na řadu zajímavých hostů.
Pořad bude vysílán i na sociálních sítích a také zde....

 

Startovní čára pro život bez tatínka

Eva, Terka a Pavel. Nespravedlivým rozhodnutím vyšší moci se v říjnu stali mladou rodinou bez tatínka, který onoho časného rána prodělal těžkou autonehodu a ani přes obrovské odhodlání lékařů i jeho samotného svůj poslední boj nevyhrál. Celý článek zde...

Unikátní pokládka potrubí pluhováním v Přešticích

Dnes začala unikátní pokládka potrubí pluhováním v Přešticích. Zeptali jsme se přeštického místostarosty (Marka Krivdy), proč se tato akce realizuje.
"Již řadu máme potíže s provozem páteřního přivaděče vody pro Přeštice. Jedná se o jedno potrubí se surovou vodou, které vede od vrtů na úpravnu vody a druhé potrubí, které vede tou samou trasou upravenou vodu z úpravny (V Háječku) na vodojem u Žerovic – tedy zeširoka okolo celého města. Naposledy dva roky zpátky jsme měli na surové vodě únik, který v lukách vytvořil měnší rybníček s močálem (bylo to vpravo při směru na Příchovice). Stávající vedení je směsice různých trubek s převažujícím podílem litinových trubek z dílen RVHP, takže držet tohoto Frankensteina pohromadě dalo v průběhu let dost práce.
Přikročili jsme tedy ke kompletní výměně trubek a vzhledem k ideálním podmínkám (kromě VPC 7 a chodníku nic nekřížíme) jsme od začátku plánovali pokládku pluhováním, což je moderní bezvýkopová technologie, která se vyznačuje zejména vysokou rychlostí pokládky za poměrně nízkou cenu. Obě naše nové trubky mají vnější průměr 225 mm, přičemž jedna je na tlak 10 atmosfér a druhá (ta se silnější stěnou) je výtlačná trubka upravené vody na tlak 16 atmosfér. Tato dimenze se ještě dá instalovat tzv. nekonečným pluhováním, kdy na trase leží svařený „had“ potrubí a stroj si jej za jízdy zvedá ze země do radlice a nechává ho za sebou položený až 2 metry hluboko pod zemí. Pluhovací stroj je přitom přitahován ocelovým lanem, taženým silným navijákem na speciálním vozidle se zemní kotvou. Síly, které musí naviják při pokládce překonat, se počítají v desítkách tun.
Pokládek různých potrubí pluhováním už u nás proběhlo hodně. Dnešní pluhování v Přešticích je však v rámci ČR naprostým unikátem. Ještě nikdy zde neproběhla pokládka dvou potrubí takto velké dimenze v jednom kroku. Náš dodavatel, rakouská firma IFK, která již takovou instalaci v zahraničí prováděla, tak mohla i nás využít speciální koncovku radlice, umožňující právě dvojitou pokládku. Při ní vstupují do radlice trubky za sebou a v zemi jsou uloženy vedle sebe, s odstupem několika centimetrů".

 

V Přešticích se nelegálně pálil odpad ze zahraničí, provozovatel dostal pokutu

Firma mondeco s.r.o. z Přeštic, provozovatel zařízení ke sběru, výkupu a využívání odpadů, provedla nedovolenou přeshraniční přepravu odpadů a tuny jich nezařadila podle druhu. Celý článek zde...

 

zde.... Jmenné seznamy pro Plzeňský kraj zde....

 

 

 

V řece plavalo tělo mrtvé ženy

Děsivý nález čekal včera po šesté hodině ráno náhodného kolemjdoucího u řeky Úhlavy v Přešticích. Uprostřed toku řeky totiž na hladině spatřil tělo ženy bez známek života.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, ženě ale již bohužel nebylo pomoci a lékař mohl pouze konstatovat smrt. Na místo proto vyjeli kriminalisté a povolán byl i koroner k ohledání těla.
     "Okolnosti úmrtí ženy narozené v roce 1967 jsou v současné době předmětem šetření a případem se intenzivně zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie. Policie zatím neuvedla, zda je v případu úmrtí ženy možné či naopak již vyloučené cizí zavinění. Dle všeho tedy čekají na výsledky soudní pitvy, kterou kriminalisté nařídili. Zdroj: Krimi-plzen

 

 

 

 

 

Mimořádné vydání Přeštických novin, které obsahuje souhrnné informuje o provozu úřadů, lékařských provozů, důležitých služeb

 

Výsadba nových stromů v Přešticích

V rámci stavby ČEPS – „V432/429 - zdvojení vedení“ bude v k.ú. Přeštice vykáceno 104 vzrostlých stromů a 2360 m2 křovin. Existuje možnost uložit náhradní výsadbu. Hledáme místa, kam by se výsadba ve větším rozsahu hodila - aleje, parky, protierozní meze apod. Své návrhy nám můžete zanechat níže do 28. 2. 2020. Děkujeme! Anketa je zde....

SuperStar má své zastoupení i z řad Mrazíků z Přeštic..!! (video a rozhovor připravujeme)

 

Auto skončilo na boku, řidiče transportovali do nemocnice

Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne došlo k dopravní nehodě v Palackého ulici v Přešticích.....celý článek zde...

Finalista The Voice Jakub Moulis z Přeštic má svůj první klip. Zhlédnout ho můžete zde...

 

Starší články naleznete v odkazu Zprávy o Přešticích

Starší videa naleznete v odkazu VIDEA Přeštice

Starší fotky naleznete v odkazu JanochINFO.cz

 

 
pt>