Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Akce Přeštice a okolí

AKCE v Přešticích zde....

 

 

     

TIP

 

Počasí v Přešticích  

Radar bouřky 

Aktuality a zprávy ...

Úspěch pro Přeštice! Kostel Nanebevzetí Panny Marie vyhrál soutěž Památka Plzeňského kraje.

Do soutěže bylo ve dvou kategoriích nominováno celkem 19 objektů z celého Plzeňského kraje. Oceněny byly nejlépe provedené obnovy kulturních památek. Rozhodovala i veřejnost. Celý článek zde..

 

Robstav přišel o licenci na fotbalovou třetí ligu, mají ji zpátky Přeštice

Když se informace o odebrání licence FK ROBSTAV na třetí ligu před necelým měsícem poprvé objevila ve fotbalovém zákulisí, i zasvěceným se zdála málo pravděpodobná, téměř až nemožná. Ale Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (VV FAČR) ji na středečním zasedání potvrdil.. Celý článek zde...

 

Divadelní maškarní a kostýmový bál Lužany 2024🧚👯‍♂️🫅.

 

TAJEMSTVÍ MALÍŘSKÉHO ŠUPLÍKŮ - Krajiny Šumavy očima a štětcem Marie Soukupové 👩‍🎨👩‍🎨. Výstava " Barevné dědictví - Jaroslava Papežová, Marie Soukupová, Josef Hodl" v Domu historie Přešticka je zahájena.
Marie Soukupová👩‍🦰 se narodila před více jak šedesáti lety a přibližně stejně dlouhou dobu maluje. Dětství prožila v rodných Lužanech, nyní žije a tvoří v Přešticích. Bohužel jí nebylo umožněno studium výtvarného oboru, přesto celý svůj život strávila tvůrčím způsobem. Z dětského malování se tak stal celoživotní koníček. Nejraději na svých plátnech ztvárňuje krajiny a přírodu. Jejím srdečním tématem je milovaná Šumava, kterou má dobře prochozenou a každé léto se do ní ráda vrací.
Marie pracuje technikou realistické olejomalby. Svého tvůrčího ducha předává v rodině dál. Její dcera, Jarka, provdaná Papežová se dokonce výtvarnou prací živí. O jejím Ateliéru s duší můžete pravidelně číst v novinách Doma na Šumavě. Na svoje obrazy s tématikou letních luk získala certifikát Šumava originální produkt. Každý z malířské rodiny má svá témata, maluje svým specifickým způsobem. Jedno téma mají ale společné. Jsou to vlčí máky v obrazech. Právem za tuto tvorbu drží její dcera Jarka Papežová Český rekord.

Zubařka z Přeštic dobyla Jižní pól, udělala další krok k pomyslnému získání Koruny planety. Celý článek zde...

 

 

I přes velký proud a první stupeň povodňové aktivity, kdy hladina měla 210 cm, se konalo v Přešticích štědropolední koupání🏊‍♀️🏊‍♂️.

Slavnostní otevření kostela Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích😊.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích byl po rekonstrukci slavnostně otevřen☺️. Po více než dvou letech prací je dokončena obnova kostela Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích. Slavnostní otevření této přeštické dominanty se uskutečnilo tuto sobotu mší svatou, kterou v obnoveném kostele sloužil plzeňský biskup Tomáš Holub✝️. Kostel⛪️ je velmi cenným příkladem vrcholně barokní sakrální architektury, doplněný barokní budovou proboštství a dvojicí kamenných barokních schodišť. Podívejte🤩 se na velkou fotogalerii📷 z celého dne😍.

Nové fotky Vítání Občánků

 

 

 

V Přeštické loděnici přívítali tento týden hned několik "sprejerů", kteří se tu mohli doslova vyřídit na zdejších zdech. A to pro dobrou věc. Barevné graffiti jsou nyní nejen na zdi u loděnice. Díla se po dokončení dražila a výtěžek putoval do Nadace pro transplantaci kostní dřeně. A celkový výtěžek? Částku se dozvíme za několik dní a půjde do Nadace pro transplantaci kostní dřeně.

 

 

Z Přeštic až na vrchol🏔 světa🌎!
Rozhovor na pohodu s Evou...😊
Eva Perglerová z Přeštic to dokázala! Stala se třetí Češkou, která vystoupala na Mount Everest. Nejvyšší horu světa zdolala jižní cestou přes ledopád Khumbu ve středu 24. května v ranních hodinách středoevropského času.

 

 

Dokázala to! Přeštická zubařka Eva Perglerová zdolala Mount Everest

Zubařka ze západočeských Přeštic Eva Perglerová to dokázala! Stala se třetí Češkou, která vystoupala na Mount Everest. Nejvyšší horu světa zdolala jižní cestou přes ledopád Khumbu ve středu 24. května v ranních hodinách středoevropského času, celý článek zde...

Výsledky voleb zde....

 

Starší články naleznete v odkazu Zprávy o Přešticích

Starší videa naleznete v odkazu VIDEA Přeštice

Starší fotky naleznete v odkazu JanochINFO.cz

 

 
pt>