Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Historie Přeštic zde...

Akce Přeštice a okolí

Březen
23.9.2017 od 14 hod

Schodoběh

 

Schody u kostela NPMPrezence: od 13,30 hodin. Start: od 14,00 hodin

.
23-24.9.17 od 14 hod.

Víkend otevřených ATELIÉRŮ

27.9.2017 od 17 hod.

Česká Nej

 

30.9.2017 od 17 hod.

5 Tibeťanů

30.9.2017 od 17 hod.

Příšerky pod hladinou a Křižáček

     

 

Březen
7.10.2017 od 10,30 hod.

Den pro rodinu aneb křížem krážem Přešticemi

Místo konání: Masarykovo náměstí Přeštice, Vstupné: 0,- Kč
Poznámka k akci: Stanoviště - Dům historie Přešticka - Základní umělecká škola - ZŠ J. Hlávky (Na Jordáně i v Rebcově ul.) - Dům dětí a mládeže - Městská knihovna - Kulturní a komunitní centrum - Denní stacionář Kristián - Kynologický klub Přeštice. Speciální razítko - radnice města Přeštice. Doprovodný program: Malování na obličej Stánek Plzeňského deníku Stánek Nadačního fondu Šance onkoláčkům Bosa turistika Aquazorbing Boxovací automaty Pocitová mapa

14.10.2017 od 13 hod.

Přeštický festival vína
Místo konání: Masarykovo náměstí Přeštice
Vstupné: 0,- Kč
Poznámka k akci: Zcela nová akce na přeštickém náměstí. Bohatý kulturní program. Zastoupena budou výhradně česká a moravská vinařství. Akce se koná pod záštitou Marka Krivdy, místostarosty města Přeštice MISE – přiblížit česká a moravská vína širokému publiku. Vystoupí: 13,00 Cimbálová muzika Trnka, mluvené slovo o víně Jiří Hudec, 17,00 Agnes Rock, 18,30 Fleret se Zuzanou Šulákovou. Moderátor: Luděk Holý

 

17.10.2017 od 17 hod.

Vernisáž výstavy Škola v proměnách času
Místo konání: Dům historie Přešticka
Vstupné: 0,- Kč

 

 
17.10.2017 od 18 hod.

Přednáška Petra Nazarova – Nový Zéland
Místo konání: Malý sál KKC Přeštice
Vstupné: 60,-- Kč
Poznámka k akci: Oblíbený cestovatel Petr Nazarov tentokrát na téma ,,Nový Zéland“

 
19.10.2017 od 19 hod.

Jakub Smolík
Místo konání: Velký sál KKC
Vstupné: 370,- Kč
Poznámka k akci: Koncert Jakuba Smolíka s celou kapelou. Novinky z posledního alba i zaručené ,,staré a dobré hity“...

 
22.10.2017 od 14 hod.

Nedělní posezení s dechovkou – V. Žákovec
Místo konání: Velký sál KKC
Vstupné: 150,- Kč
Poznámka k akci: K tanci i poslechu zahraje V. Žákovec a A. Volínová.

 
31.10.2017 od 19 hod.

Tak to je život – hudební pořad
Místo konání: Velký sál KKC
Vstupné: 100,- Kč
Poznámka k akci: Hudebně zábavný pořad. V pořadu kromě veselého vyprávění z divadelního a filmového prostředí Valerie Zawadské, zazní nejznámější operetní písně od českých a světových autorů v podání Karla Bláhy.Vstupenky zůstávají v platnosti ze dne 24.6.2017.

 
     

TIP

ZOO výlet
Divoké kočky z Ostravy

Počasí v Přešticích  

Radar bouřky

Ještě tam stojí ..... A stát bude dál....

Aktuality a zprávy ...

Silnice z Plzně do Přeštic bude dvojnásobná. Současně ale vznikne obchvat

Jedno z dopravně nejvytíženějších měst v západních Čechách se může těšit na obchvat. Přeštice na něj čekají již dlouho, například posudek o vlivu na životní prostředí je starý jedenáct let. Silničáři ale již mají prakticky připravenou stavbu, na kterou bude přeštický obchvat bezprostředně navazovat a měla by být hotová současně s ním. Starosta města proto věří, že ani přípravu obchvatu samotného již nemůže nic zastavit nebo zabrzdit. Video a celý článek zde...

Monsignor Tomáš Holub dnes požehnal Pivovaru a restauraci U Přeška

Dnes přijali pozvání starosty města vzácní hosté. Byli zde starostové, autoři projektu, dodavatelé jednotlivých součástí pivovaru i restaurace, zástupci samosprávy, vedoucí úředníci, pracovníci DHP. Této slavnosti se k naší radosti účastnil i Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský. Pivovaru a restauraci U Přeška i všem přítomným či budoucím hostům požehnal a popřál mnoho dobrého. 

POZOR NA UZAVŘENÍ SILNICE v Přešticích v ulici 1. MÁJE od sobotní 7 hodiny 26.8.2017 až do pátku 1.9.2017 z důvodu pokládky horkovodu pod silnicí.

 

Spoluobčané, zahrádkáři a vlastníci psů,
jsme dlouholetými vlastníky zahrádky v kolonii „Za řekou“, vlastně v této lokalitě trávím čas od svých 6-ti let. Na zahradě a u řeky jsem nejprve se svým dědečkem, nyní  i s rodinou a sám trávil a trávím hodně času. Je tam krásně, zvláště když je rok jako tento. Nově rekonstruované KČT, kam může člověk zajít na dobře vychlazené pivko, k tomu přispívá. V současné době již zahrádky nejsou k pěstování nějaké velké úrody, ale využívají se spíše rekreačně.
Nechci vzbudit dojem, že nemám psy rád, naopak. Měl jsem krásného boxera a když mně zemřel v náručí, zařekl jsem se, že už psa nechci. Bohužel, naše republika se pomalu stává psím královstvím, vždyť je u nás údajně registrováno 1.5 mil. psů …a kde jsou ti neregistrovaní.
A tady vzniká problém. Nejen po městě a v bytech, ale i na zahradách zažíváme tento psí boom – tu nesebrané hovínko, „psím značkováním“ poničené okrasné stromky a květiny, volně pobíhající psi bez náhubků, kteří se vrhají cyklistům po nohách, ale hlavně neustálý štěkot nevychovaných mazlíků. Věřte, že někdy se to už nedá vydržet. Okolo naší zahrady a v bezprostředním okolí je asi 10 psů. Jak to vypadá, když většina spustí, musí být každému jasné, to taková sekačka je vlastně balzám pro uši.
Když už byla situace neúnosná, použil jsem „piráta“ a to ke značné nevoli některých „pejskařů“. Dnes dokonce došlo k tomu, že naši noví sousedé na mě zavolali městskou polici. Nikdy jsem je nevolal já, který tam snáší a trpí psí štěkot, ale sousedi kvůli 1 odhozenému „pirátovi“, takže já jsem ten padouch, který dělá naschvály. Opět se projevilo to správné čecháčkovství – udavačství.
Měl jsem možnost navštívit dvě zahrádkářské kolonie v Německu. Celá kolonie má jedno oplocení, uzamykatelné parkoviště, jednotlivé pozemky jsou odděleny pouze zelení nebo záhonky. Panuje tam klid a pohoda, nikdo neřve, nic neštěká, nikdo neleze, kam nemá a nic neničí. Co se k tomu dá dodat… asi nic.
Je jasné, že pro město a tyto zájmové či rekreační oblasti chybí vyhláška o pořádku, která by upravovala provoz hlučných strojů, chov hospodářského zvířectva a jasně nastavila podmínky chování v těchto lokalitách.
Kocanda Jaroslav

Lavičky pro naučnou stezku sv. Vojtěcha

Dobrý den, požádali jsme o příspěvek na lavičky na naučnou stezku sv. Vojtěcha okolím Přeštic. Pokud se Vám náš nápad líbí, dejte nám hlas na níže uvedeném odkazu. Děkujeme. Dáša a vodáci KČT Úhlava a TOM Úhlava Odkaz zde...

Dobrý den,
Chtěla bych poděkovat paní doktorce MVDr. Rybárové. V sobotu, mimo ordinační dobu, ošetřila naší "křivozubku" (mops Miki) po bodnutí včelou.
Po ošetření velmi ochotně počkala a do úplného vymizení příznaků anafylaktického šoku. Velmi děkuji Bc. Alena Štenglová

 

Retro výstava oděvů z let 1950-1989 „Krása v ženských skříních“. Trvá do 27.8.2017

26.07.2017 03:24 Na kraji Přeštic ve směru od Plzně narazil 26. července 2017 brzy ráno kamion do svodidel. Hasiči poskytli lehce zraněnému řidiči první pomoc a pečovali o něj do příjezdu ZZS. Následně byl převezen do nemocnice.
Nafta ani jiné provozní kapaliny z nádrží neunikaly. Hasiči pomohli přeložit náklad do náhradní dodávky a asistovali odtahové službě při vyprošťování kamionu a jeho nakládání. Kamion poškodil billboard. Hasiči ho museli pomocí kotoučové pili odstranit.Nehoda komplikovala provoz v Přešticích, doprava po většinu času zásahu probíhala jedním jízdním pruhem, pouze na několik minut musela být doprava zcela zastavena. Děkujeme za Vaše foto.

 

Čtyřpruh na Přeštice se blíží

Plzeňsko – Výkup pozemků pro stavbu vyhlíženou řidiči i obyvateli končí.

 

 

FOTO : Podvečer s tajemnem (Ivana Regina Sádlová)

 

Přišlo od Vás : Za cca 20min. jsme tohle svinstvo vylovili u nás z řeky v Přešticích. Petr.

.

Kauza dotací ve sportu: Projekty místopředsedy budí pozornost!

 

Mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly jako jediné za ČR nominovány Českou federací mažoretkového sportu na mezinárodní soutěž Open International Cup 2017. Soutěž se konala jako součást Olympiády tance v Moskvě ve dnech 5. až 7. května 2017. Naše mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly velmi úspěšné. Soutěžily v juniorské kategorii s osmi choreografiemi a děvčata vybojovala 2 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili, dále jedno 4. a jedno 5. místo.

Minulou neděli 4. června se mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice zúčastnily finále ČR soutěže Taneční skupina roku 2017 v Praze, kde v juniorské kategorii mažoretek vybojovaly 1. místo v rámci ČR  a zároveň si tímto vybojovaly nominaci na evropské kolo této soutěže.

 

Vyjádření náměstka ministerstva dopravy k přípravě přivaděče a obchvatu v roce 2021

 

Nové fotky Vítání Občánků

 

Vážení občané,
Od 5.5. 2017 probíhá v našem městě plánovaná deratizace spočívající v rozmístění jedových nástrah na hlodavce. Nástrahy jsou kladeny nejen do kanalizačních vpustí, ale i do děr ve volně přístupných plochách. Žádáme proto majitele psů, aby při venčení zvýšili svoji pozornost.

Mgr. Karel Naxera
starosta

 


Starší články naleznete v odkazu Zprávy o Přešticích

Starší videa naleznete v odkazu VIDEA Přeštice

Starší fotky naleznete v odkazu Google.com/JanochINFO.cz

 

 
pt>