Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Historie Přeštic zde...

Akce Přeštice a okolí

Březen
22.7.2017 od 13 hod.

Dechparáda po širým nebem – 9. ročník
Místo konání: Masarykovo náměstí Přeštice
Vstupné: 0,- Kč Poznámka k akci: Od 13,00 – 14,30 Malá slovácká dechová hudba Cyrilka – krojovaná kapela Od 15,00 – 16,30 Malá dechová kapela Doubravanka z jižních Čech Od 17,00 – 19,30 Dechová kapela Jihočeská Podhoranka

28.7.2017 od 19 hod.

SEŠLOST&WJEKEM -country band kde ? no u BAXŮ

 

TIP

Prázdninové čtení
letní kino

Nehtové studio

https://www.facebook.com/profile.php?id=100018107678965&fref=ts

Z lásky k focení

Retro výstava oděvů z let 1950-1989 „Krása v ženských skříních“.

Počasí v Přešticích  

Radar bouřky

Aktuality a zprávy ...

 

FOTO : Podvečer s tajemnem (Ivana Regina Sádlová)

 

Přišlo od Vás : Za cca 20min. jsme tohle svinstvo vylovili u nás z řeky v Přešticích. Petr.

 

Dne 21.6.2017😎 uzavřena do 14 hodin pošta Preštice.

Kauza dotací ve sportu: Projekty místopředsedy budí pozornost!

 

Mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly jako jediné za ČR nominovány Českou federací mažoretkového sportu na mezinárodní soutěž Open International Cup 2017. Soutěž se konala jako součást Olympiády tance v Moskvě ve dnech 5. až 7. května 2017. Naše mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly velmi úspěšné. Soutěžily v juniorské kategorii s osmi choreografiemi a děvčata vybojovala 2 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili, dále jedno 4. a jedno 5. místo.

Minulou neděli 4. června se mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice zúčastnily finále ČR soutěže Taneční skupina roku 2017 v Praze, kde v juniorské kategorii mažoretek vybojovaly 1. místo v rámci ČR  a zároveň si tímto vybojovaly nominaci na evropské kolo této soutěže.

 

Vyjádření náměstka ministerstva dopravy k přípravě přivaděče a obchvatu v roce 2021

 

Nové fotky Vítání Občánků

 

Vážení občané,
Od 5.5. 2017 probíhá v našem městě plánovaná deratizace spočívající v rozmístění jedových nástrah na hlodavce. Nástrahy jsou kladeny nejen do kanalizačních vpustí, ale i do děr ve volně přístupných plochách. Žádáme proto majitele psů, aby při venčení zvýšili svoji pozornost.

Mgr. Karel Naxera
starosta

 

Záznam ze zasedání Zastupitelstva města Přeštice dne 27.4. 2017

 

Další videa zde...

FOTO jak probíhá rekonstrukce Pivovaru a fotbalového hřiště Přeštice

Řidič usedl za volant pod vlivem zakázaných látek

12.4.2017 Včerejšího dne krátce před 18:00 hodinou hlídka policie kontrolovala v obci Přeštice osobní motorové vozidlo tovární značky VW Golf. Řidič byl policisty vyzván, aby předložil doklady předepsané k řízení a provozu motorového vozidla, což učinil. Následně hlídka z obvodního oddělení policie Přeštice podrobila čtyřiadvacetiletého řidiče orientačnímu testu na drogy. Detekční jednotka byla pozitivní, a to na látky Amfetamin/ Metamfetamin. Na základě tohoto zjištění byl muž převezen do zdravotnického zařízení, kde se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Mladý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Začíná celostátní závod o nejlepší skautskou družinu! Skauti z okresu Plzeň-jih se pokusí zničit prsten Zla.

Skauti a skautky z okresu Plzeň-jih se zapojí do celorepublikového klání - skautské akce Svojsíkův závod. Změří své síly a dovednosti s ostatními skauty z regionu a vítězná družstva postoupí do krajského kola. 29. dubna se bude po Přešticích pohybovat kolem osmdesáti skautů a kromě toho i několik elfů, hobitů a trpaslíků. Skautské oddíly z okresu Plzeň-jih budou soutěžit v základním kole Svojsíkova závodu, ve kterém se vědomostní a dovednostní úkoly inspirují filmovou a knižní trilogií Pán prstenů.
Jednou za dva roky závodí skauti a skautky ze všech krajů České republiky, aby porovnali své schopnosti, dovednosti a znalosti v široké škále disciplín.  Již od základních kol družiny plní celou řadu úkolů, které se promítají do konečného pořadí. Svojsíkův závod je určen pro skauty a skautky ve věku 11–16 let a je vyvrcholením tradiční postupové soutěže 4–8 členných skautských družin. Probíhá na třech úrovních – základní, krajské a celostátní.
Cílem Svojsíkova závodu však není jen změření sil zúčastněných družin, ale hlavně podpora jejich fungování, spolupráce, setkávání skautek a skautů v regionu i v rámci Česka, obohacení oddílových programů a vedení k praktickému využití skautských dovedností.
Jednotlivá kola závodu jsou téměř vždy provázena zajímavým tématem. Trilogie Pán prstenů inspirovala přeštické organizátory závodu a na 29. dubna vymysleli skautským družinám řadu výzev a úkolů, na které se kluci a holky připravují v průběhu celého roku. Cílem příprav na závod je být co možná nejlépe sehraná parta. Důležité jsou schopnosti a dovednosti každého člena družiny, ale především myšlenka, že společně dokážete všechno.
Pro letošní celostátní finále Svojsíkova závodu v září 2017 vybrali pořadatelé téma Hra o trůny.

První zlatá medaile - soutěž Czech Dance Tour 2017, Bohemia II ZUŠ Přeštice

"SKŘIVÁNEK" doletěl do Dolní Lukavice! 

 

"V celostátním kole v Karlových Varech 20.března2017  skvěle reprezentovala nejen svoje školy, ale i celý Plzeňský kraj!
Štěpánce   Doubkové /ZŠ JH Přeštice/ děkujeme za vzornou reprezentaci, Eliška Lexová /ZŠ Dolní Lukavice/ si odvezla ČESTNÉ UZNÁNÍ  a  Lucie Dolejšová /ZŠ Dolní Lukavice/  vyhrála 1.místo a tím se stala nejlepším "SKŘIVÁNKEM" v ČR pro rok 2017!
Přikládám foto z celostátního kola! /foto N.Květoňová, zleva: L.Dolejšová /Dolní Lukavice/, E.Lexová /D.Lukavice/, Š.Doubková /Přeštice/ klavírní doprovody: Václav Květoň /ZUŠ Přeštice/ a Naďa Květoňová
                                                                                                                                                                   Mgr. Naďa Květoňová

 

 

ZJIŠTĚNO

OBJASNĚNO

 

POČET

INDEX

POČET

%

Trestné činy

186

106

127

68

Vraždy

0

0

0

0

Znásilnění

2

1

2

100

Fyzické útoky

6

3

5

83

Loupeže

1

1

1

100

Vloupání do obydlí

4

2

0

0

Krádeže vloupáním do víkendových

chat soOkromých osob 0

0

0

Krádeže motorových vozidel dvoustc

>pých 5

3

4

80

Krádeže věcí z automobilů

8

5

1

13

Krádeže jízdních kol

1

1

0

0

Výroba držení a distribuce drog

4

2

3

75

Ohrožení pod vlivem návykové látky

, opilst41

23

37

90

Násilné činy

11

6

8

73

Kompletní statistika zde ...

 

V Přešticích ožívají plány na aquapark, podoba je vybraná - VIZUALIZACE

V Přešticích se zase začíná reálně mluvit o stavbě aquaparku. Zastupitelstvo už dokonce vybralo konkrétní studii. Stavba by měla vyjít na zhruba 90 milionů. Celý článek zde...

Vítání jara Vystoupení mažoretek a tanečních tříd ZUŠ Přeštice FOTOgalerie zde...

 

Vítání Občánků 4.3.2017 Přeštice

V Přešticích na jihu Plzeňska řádí travič psů. Město už rozjelo preventivní akce. Reportáž TV ZAK zde ...

Řeči mají akorát ti, kteří toho o autech sami moc nevědí, říká automechanička

Přeštice – Dvacetiletá Andrea Kováčová z Přeštic si jako malá s panenkami nikdy nehrála. V dětství se u ní totiž projevila poněkud netradiční záliba – o traktory. Dnes Andrea studuje obor automechanik a v budoucnu by si chtěla otevřít svůj vlastní autoservis. Celý článek zde...

Na přeštické faře otevřeli denní stacionář Kristián Celý článek zde...

 

 

Rádi bychom Vám oznámili otevření nového bufetu na základní škole Josefa Hlávky, která se tímto připojuje k pamlskové vyhlášce..Můžete se těšit na to, že pro Vaše děti budou připravovány zdravé snídaně a svačinky . Více se dozvíte v následujícím čísle Přeštických novin a také zde.Bufet se otevřel 1.3.2017 a děti jsou super a chválí😀 těšíme se na VŠECHNY.

Národní házená utrpěla ztrátu, zemřel Pavel Ausberger

Přeštice – Smutná zpráva přišla z oddílu národní házené TJ Přeštice. Po těžké nemoci v pouhých jednapadesáti letech nás navždy opustil skvělý člověk, vynikající prvoligový hráč národní házené, dlouhodobý český reprezentant a dá se říci i legenda tohoto sportu mistr národní házené Pavel Ausberger. Celý článek zde..

Policisté z obvodního oddělení prověřují dva případy neplnění vyživovací povinnosti. 

Romští asistenti prevence kriminality mají přispět ke zlepšení pořádku na veřejných prostranstvích nebo v jednotlivých bytových domech. Přeštičtí policisté tento týden přijali oznámení dvou případů neplnění vyživovací povinnosti.
Ve středu oznámila žena z Přešticka, že od listopadu roku 2014 do února 2017 neobržela na výživu svých dvou nezletilých dětí žádnou finanční hotovost od jejich otce. Ten má z rozhodnutí okresního soudu přispívat každé dceři měsíční částkou ve výši 1 000 korun. Protože devětatřicetiletý muž z jižního Plzeňska v uvedeném období neposlal k rukám matky žádnou platbu, dluží na výživném 56 000 korun.
Včera obdrželi policisté další oznámení o zanedbání povinné výživy, kdy tentokrát nepříspívá na nezletilé dítě jeho matka. Sedmatřicetiletá žena již od měsíce května loňského roku neposílá na výživu svého syna částku ve výši 1 000 korun měsíčně, přestože ji tato povinnost byla stanovena rozsudkem okresního soudu. Na výživném dluží celkem 9 000 korun.
V případě rozhodování o vině a trestu hrozí za přečin zanedbání povinné výživy trest odnětí svobody až na dvě léta.

Krádež cigaret v prodejně

Romští asistenti prevence kriminality mají přispět ke zlepšení pořádku na veřejných prostranstvích nebo v jednotlivých bytových domech. V polovině ledna policisté z obvodního oddělení Přeštice přijali oznámení, že v místní prodejně na Masarykově náměstí došlo ke krádeži dvou krabiček cigaret. Případ prvotně prověřovali jako přestupek proti majetku. Podařilo se jim zajistit kamerový záznam, na kterém byla podezřelá osoba. Dalším úkolem bylo osobu ztotožnit. To se podařilo v průběhu února, kdy přeštická hlídka kontrolovala muže, který měl na sobě stejné oblečení a celkově odpovídal popisu osoby ze záznamu. Muž se kriminalistům při výslechu přiznal, zároveň bylo zjištěno, že se jedná o recidivistu, který se již v minulosti dopouštěl majetkové trestné činnosti a pravomocným rozsudkem soudu byl potrestán k trestu odnětí svobody. Včera tedy bylo 34letému muži z jižního Plzeňska sděleno podezření pro přečin krádeže, protože podezřelý byl již v minulosti za obdobný skutek odsouzen a potrestán. Muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

Úspěch ZŠ a MŠ Dolní Lukavice v krajském kole pěvecké soutěže
Romští asistenti prevence kriminality mají přispět ke zlepšení pořádku na veřejných prostranstvích nebo v jednotlivých bytových domech.

Ve středu 22. února 2017 se konalo krajské kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek v Plzni pro žáky nestudující sólový zpěv. Postupující děvčata velmi úspěšně reprezentovala naši školu a obsadila skvělá přední místa v konkurenci 29 soutěžících.
S výběrem lidové a umělé písničky a  doprovodu klavíru Václava Květoně a Nadi Květoňové se umístila takto:
Eliška Lexová /5.ročník/     1. místo s postupem do celostátního kola v Karlových Varech
Lucie Dolejšová /3.ročník/  3. místo s postupem do celostátního kola v Karlových Varech
Anežka Hrubá /5.ročník/   14. místo
Václav Květoň, žák ZUŠ Přeštice,  získal ocenění za citlivý klavírní doprovod.
Děvčatům blahopřejeme, Elišce a Lucince přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole 20.března 2017 v Karlových Varech!
Mgr. Naďa Květoňová

Plzeň hostila Český pohár v eskymování, byla to parádní podívaná

Naši borci z Přeštic se umístili na stupních vítězů: Pavel Beneš - 2. místo K1 muži, Barbora Doležalová 3. místo K1 ženy a Jana Romová 1. místo K1 dorostenky. Jsou nominováni na postup do republikového kola v Brně. Celý článek a fotky zde...

V Přešticích roste velký talent české cyklistiky

Přeštice – Kristýna Burlová obhájila vítězství v kategorii žactva na jihu Plzeňska.Celý článek zde...

 

Přijďte si vyzkoušet Holubník na Prusinách!

Skupina 15 dětí
3 zkušení průvodci
Angličtina, tvoření, vzdělávací programy, projektové dny
Rodinné dny
Respektující přístup
Pobyt v přírodě
Zdravé stravování (i pro celiaky nebo vegany).

Zveme Vás na týden otevřených dveří v Holubníku ve dnech 27. 2. - 2. 3. 2017:
Pondělí 27. 2. škola + školka: pobyt v přírodě, angličtina, tvoření, téma: lidské tělo (provoz 8,30-16 hod, nejlépe přijďte v 9 hod)
Úterý 28. 2. rodinný den: procházka, tvoření, zpívání (10-15 hod)
Středa 1. 3. škola + školka: pobyt v přírodě, angličtina, tvoření, téma: lidské tělo (provoz 8,30-16 hod, nejlépe přijďte v 9 hod)
Pokud si chcete na tyto dny objednat jídlo, ozvěte se mailem nebo telefonicky: holubnikprusiny@gmail.com, 605702744.
Ve čtvrtek 2. 3. program pro domškoláky - návštěva galerie v Plzni (10-12 hod)

Další týden otevřených dveří se uskuteční ve dnech 27.3. - 30. 3. 2017.V dubnu bude zápis pro děti v individuálním vzdělávání na školní rok 2017/2018.

Více informací: www.holubnikprusiny.cz T 605 702 744 (Eva Volfová) holubnikprusiny@gmail.com FB Holubnik z.s.

08.02.2017 07:48 V Přešticích v ulici Hlávkova hasiči vnikli do domu, pacienta si převzala ZZS.

Nejzajímavější nehoda byla u Přeštic, kde kolem půl sedmé ráno vjelo osobní auto Škoda Fábia do řeky. K nehodě došlo na silnici 230 z Přeštic na Nepomuk. Pětadvacetiletý řidič vyjel ze silnice, chvíli jel po poli a pak vjel do řeky, kde auto utopil. Policisté velmi snadno zjistili, proč se tak mladý muž choval, nejenže nevlastnil řidičský průkaz, ale v žilách mu mimo krve ještě proudil alkohol i drogy. Celý článek a fotky zde...

 

Rozšíření městského kamerového dohledového systému v Přešticích o 4 kamerové body
Romští asistenti prevence kriminality mají přispět ke zlepšení pořádku na veřejných prostranstvích nebo v jednotlivých bytových domech. Budování městského kamerového dohledového systému (dále MKDS) bylo v Přešticích započato na základě poskytnuté účelové dotace od Plzeňského kraje z projektu Bezpečný kraj za účelem zvýšení bezpečnosti občanů. 1. etapa byla spuštěna v roce 2012, kdy byly vybudovány řídící a vyhodnocovací pracoviště městské policie a Policie ČR a první kamerové body – na Masarykově nám., v ul. Rybova a na křižovatkách na Tř. 1. máje. Projekt pokračoval 2. etapou v roce 2013, kdy byly opakovaně poskytnuty prostředky z dotačního programu Plzeňského kraje a MKDS se rozšířil o 6 kamerových bodů v ul. Mlýnská, Hlávkova, Nepomucká, Na Jordáně, v Městském parku a na Havlíčkově nám. Navazující byla 3. etapa v roce 2014, kdy byl z programu Plzeňského kraje MKDS rozšířen o další 2 kamerové body v ul. Husova a V Brance u KČT.


MKDS se osvědčil a je významným pomocníkem v boji proti kriminalitě a zajišťování veřejného
pořádku. Toto kvitovalo i vedení města a rozšířila v roce 2015 MKDS ve 4. etapě o kamerové body
v ul. Hlávkova u hřbitova a na přelomu let 2015/ 2016 v 5. etapě o body u ZŠ v ul. Poděbradova a
v ul. V Brance (její střední část). V roce 2016 byla v rámci 6. etapy poskytnuta dotace ze státního
rozpočtu v rámci Programu prevence kriminality na výstavbu 3 nových zájmových bodů - křižovatka
ul. Sv. Čecha a Na Chmelnicích, křižovatka ul. 5. května a Husova, křižovatka ul. Komenského a
Masarykovo nám. a rozšíření o 1 zájmový bod na ZŠ Na Jordáně v Přešticích. Počátkem roku 2017
byl započat zkušební provoz.
MKDS je využíván ze strany obou policií pro přestupkové i trestní řízení jak k odhalení
podezřelých pachatelů tak i jako hodnověrný důkazní prostředek. Za období let 2013-2016 byl
nápomocen nejméně ve 261 případech (pachatelé tr.činů, dopravní nehody, hledané osoby…) a
z celkového počtu přestupků je více jak polovina odhalena, zdokumentována a objasněna díky
neustálému rozšiřování kamerových bodů MKDS a jejich využívání oběma složkami policií.
Rozšiřování MKDS bylo též podpořeno samotnými občany i návštěvníky města provedenou
anketou, které se zúčastnilo 263 respondentů. Výsledky průzkumu ukázaly, že občané projekt
podporují, cítí se ve městě bezpečněji a záměr města Přeštice, rozšiřovat městský kamerový dohledový
systém, vnímají pozitivně.
Bc. Pavel Hošťálek-vedoucí strážník
   

  Přeštice-ASISTENT PREVENCE KRIMINALITY    Tel.e120725 726 549
Romští asistenti prevence kriminality mají přispět ke zlepšení pořádku na veřejných prostranstvích nebo v jednotlivých bytových domech.      Od ledna 2017 začal pracovat na území města Přeštice Asistent prevence kriminality, který je po dobu jednoho roku hrazen z příspěvků úřadu práce. Asistent je zaměstnanec města, ostatní zaměstnanec městské policie. Jeho postavení je odlišné od postavení strážníka, který disponuje zákonnými oprávněními a povinnostmi a při výkonu své profese musí v nezbytné míře zasahovat do práv a svobod občanů. Rozlišení asistenta a strážníka je vcelku snadné, neboť strážníkův stejnokroj obsahuje nezaměnitelné prvky, jako jsou nápis městská policie, odznak, služební číslo a domovenka. Asistent žádný z těchto prvku nemá, je označen nápisem „Asistent prevence kriminality“, někdy působí v reflexní vestě se stejným nápisem. Asistent nemá žádná zákonná oprávnění nad rámec práv občanů.

V případě zjištění porušení zákona nemůže zastávat roli strážníka nebo policisty, musí o svém zjištění vyrozumět městskou či státní policii. Jeho činnost doplňuje službu městské policie a může plnit úkoly, které ze zákona o obecní policii nejsou svěřeny výhradně strážníkům. Pracuje v součinnosti se strážníky a zejména s mentorem (strážníkem), který je asistentovi k dispozici. Během měsíce ledna byl seznámen s chodem a činností městské policie, s právním minimem, vyhláškami a nařízeními města, všemi právy a povinnostmi strážníků a městskou záchytnou stanicí pro zatoulané pejsky. Bude dále vybaven detektorem kovů pro hledání nežádoucích kovových předmětů, jaký jsou např. injekční stříkačky, na rizikových místech – parky, hřiště, pískoviště a jejich okolí.
Asistent prevence kriminality se podílí na:
- prevenci kriminality ve městech
- dohledu nad veřejným pořádkem, pořádkem ve veřejných budovách,
- řešení záležitostí souvisejících s narušováním občanského soužití,
- dohledu nad bezpečností dětí v blízkosti základních škol v určené lokalitě a na dohledu nad bezpečností silničního provozu v okolí škol v ranních hodinách při příchodu dětí do školy a v odpoledních hodinách při jejich odchodu, včetně přechodu pro chodce.
Dále provádí:
- pochůzkovou a kontrolní činnost v přidělené lokalitě dle instrukcí a pokynů s cílem chránit veřejný pořádek a zajistit ochranu osob a majetku,
- dohled nad dodržováním čistoty na veřejném prostranství, vyhlášek a nařízení města,
- snižuje míru vandalismu,fyzického i verbálního napadání ve veřejném prostoru (parky, dětská hřiště, okolí škol…),
- kontrolu dětských pískovišť,
- vyhledává další problémová místa a předává je městské policii.
Bc. Pavel Hošťálek-vedoucí strážník

Foto: V Přešticích znovu ožil HOKEJ

Vandal ničí běžeckou stopu v Přešticích, jezdí s autem po louce - VIDEO

Lidé v Přešticích na jižním Plzeňsku jsou naštvaní. Konečně po letech mohou v okolí města na běžky, jejich vyšlapanou stopu jim teď ale cíleně ničí vandal, který řádí s autem na louce. Celý článek zde....

 

Přeštice budou mít vlastní pivovar

Sedmitisícové Přeštice staví městský pivovar. Vznikne do letních prázdnin za více než 18 milionů korun v bývalé restauraci a hotelu přímo na náměstí. Celý článek zde..

 

Přeštice jsou vítězem. Všem, co se zúčastnili, děkujeme!

ZÁPADNÍ ČECHY - Vánoční strom z Přeštic je vítězem ankety - finálového kola pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Celý článek zde...

 

Další videa ze zastupitelsta zde...

Změna režimu parkování na náměstí

Na základě rozhodnutí Zastupitelstva města Přeštice dojde na Masarykově náměstí ke změně režimu parkování. Tato změna stručně spočívá v tom, že v pracovních dnech mezi 8. až 16. hodinou bude parkování časově omezeno na dobu 3 hodin, přičemž výjimka z tohoto omezení může být udělena parkovací kartou. Parkování zůstává bezplatné, stejně jako je bezplatná možnost parkovat neomezeně pro lidi bydlící a podnikající na náměstí. Za vydání parkovací karty se vybírá pouze administrativní poplatek 50.-Kč. Tento parkovací režim byl zastupitelstvem vybrán jako ten nejšetrnější a nejlevnější pro všechny zúčastněné. Od této změny si slibujeme vytlačení dlouhodobě parkujících automobilů, jejichž majitelé například používají centrum města jako odstavné parkoviště při cestě do práce a přestupu na autobus. Záchytná parkoviště jsou k dispozici za bytovými domy u hřbitova a u Penny. Další velké záchytné parkoviště vznikne v horizontu dvou let u vlakového nádraží.

Pravidla rady města č. 2/2016 přesně vymezují jak režim parkování, území dotčené tímto režimem, tak i podávání žádostí a vydávání parkovacích karet, které opravňují držitele parkovat v zóně časově neomezeně. Rezervovaných placených parkovacích stání označených dopravní značkou, případně parkování na vlastním pozemku, se žádná omezení netýkají, byť jsou součástí vymezené zóny. Formulář žádosti je přílohou Pravidel rady města č. 2/2016 a je možné jej stáhnout také na webových stránkách města (v aktualitách).

Tyto změny je možné uplatňovat až po nabytí právních účinků místní úpravy provozu na pozemní komunikaci. Předpokládáme, že provoz ve výše popsaném, novém režimu bude zahájen 1.12.2016. Během měsíce prosince bude městská policie řidiče nerespektující dopravní značení pouze napomínat, aby měli všichni čas zvyknout si na změny, případně si vyřídit parkovací kartu. Zdroj prestice-mesto.cz

V Přešticích na poště byl dnes spuštěn vyvolávací systém.

 

Výherci soutěže "O nej bramborový salát"

1.místo ... sl.Tereza Kočková a sl.Simona Nocarová (č. 15)
2.místo ... pí. Zuzana Jánská (č. 8)
3.místo ... pí. Miloslava Stojanovičová (č. 12)

 

Právě proběhla instalace značek na parkování v Přešticích

Řídil vozidlo pod vlivem návykové látky

Dne 11.10.2016 kolem půl desáté večer kontrolovali policisté v Rybově ulici v Přešticích vozidlo značky Peugeot. Řidič předložil hlídce doklady potřebné pro provoz a řízení motorového vozidla. Policisté měli podezření, že muž by mohl být pod vlivem některé z návykových látek. Dechová zkouška na zjištění alkoholu v dechu však byla provedena s negativním výsledkem. Policisté raději přistoupili k dalšímu testování, tentokrát na návykové látky, který již řidiči dobře nedopadnul. Byl pozitivní na látku Cannabis. Na základě výsledků znaleckého posudku předali přeštičtí policisté dne 24.11.2016 záznam o sdělení podezření pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky 27letému muži z Přešticka.

 


Starší články naleznete v odkazu Zprávy o Přešticích

Starší videa naleznete v odkazu VIDEA Přeštice

Starší fotky naleznete v odkazu Google.com/JanochINFO.cz

 

Dům historie Přešticka

Plán výstav Domu historie Přešticka na rok 2016

 

 

 
pt>