Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Historie Přeštic zde...

Akce Přeštice a okolí

Březen
27.5.2018

Skočická pouť Místo konání: Skočice Poznámka k akci: Poutní mše svatá od 15,00 hodin.

 
27.5.2018 od 12,30 hod.

vrch JIDŘÍN

31.5.2018 od 13 hod.

Dětský den Místo konání: Městský park Přeštice

Březen
7.6.2018 od 10 hod.

TESTOVÁNÍ zraku

7.6.2018 od 19 hod.

Brejle - divadelní představení

9.6.2018 od 10 hod

Partyzánský samopal

 

9.6.2018 od 15 hod

Blíže ke SKÁLE

16.6.2018

LAND LOVER CUP

17.6.2018 od 10,30 hod

LETNÍ SLUNOVRAT „ po Keltsku“ II. roč.

Bohatý program po celý den pro děti i dospělé - taneční a hudební vystoupení, stanoviště, keltské silové hry, tvůrčí dílna, jízda na poníkovi, stánky, občerstvení, více info v náhledu.
Od 16 hod koncert dobřanské kapely DÉ DOMHNAIGH – KELTSKÝ FOLK. Vstup dobrovolný.

23.6.2018 od 17 hod.

SEŠLOST Wjekem

29.6.2018 od 15 hod.

Pirátské odpoledne u přeštické loděnice. Přijďte se projet na lodích, SUPech a koních, nebo ozdobit pirátskou šavlli.
Přijede na vlnách nekonečna i Černá perla. Večer samozřejmě táborák a kdo chce přespat ve stanech nebo bez, dostane od nás snídani v trávě.Těšíme se na všechny v pirátkých kostýmech

30.6.2018 od 11,30 hod.

NECKYÁDA

TIP

PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH v Domově Radost

Práce obnáší péči o dospělé klienty s autismem a mentálním postižením, pomoc při nácviku jednoduchých činností, podpoře soběstačnosti, při osobní hygieně, apod.

  • Pracovní úvazek 0,5 – 1,0.
  • Nástup dle domluvy.
  • Dovolená 6 týdnů.
  • Mzda 15.800 – 19.000.
  • Směnný provoz včetně svátků, sobot a nedělí.

 Pracoviště: Domov Radost, Merklín u Přeštic Ozvěte se e-mailemna: lenka.houskova@diakoniezapad.cz  Nebo telefonicky 775 720 488.

Počasí v Přešticích  

Radar bouřky

Aktuality a zprávy ...

Útočníkovi hrozí až deset let za mřížemi 

Kriminalisté územního odboru Plzeň-venkov zahájili trestní stíhání devatenáctiletého muže z Chlumčan, který je obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Mladík dne 15. května 2018 v odpoledních hodinách napadl a oloupil pětatřicetiletého muže.K incidentu došlo na louce směrem na obec Příchovice, kde agresor nejprve muži i přes jeho slovní odpor prohledal jeho batoh a nalezl dvě obálky s finanční hotovostí o částkách 11.682 korun a 14.261 korun. O obálky s penězi se nejdříve muži přetahovali a poté poškozenému vytrhl obálku s částkou 14.261 korun a strčil si ji za své tričko. Napadený muž se bránil a chtěl si vzít obálku s penězi zpět, v tom ho násilník silně udeřil pěstí do nosu a pěstí do tváře. Výtržník i s odcizenou obálkou odcházel z místa pryč a poškozený ho porosil, aby mu obálku s penězi vrátil zpět. Na to mu devatenáctiletý mladík vyhrožoval slovy: „Jestli mi nedáš pokoj, tak tě zmlátím ještě znovu.“ Po další žádosti mladík nakonec sáhl do obálky a vydal pětatřicetiletému muži část peněz z obálky zpět a odešel pryč. Poškozenému vznikla škoda ve výši 5.760 koru

Přeštice zdigitalizovaly kino. Teď může hrát novinky

Přeštice – Filmoví fanoušci z Přeštic a okolí si od soboty přijdou na své. Kulturní a komunitní centrum od 19 hodin promítlo českou komedii Dvě nevěsty a jedna svatba a tím zahájilo zcela novou etapu přeštického kina. Celý článek zde... Fotografie zde..

21.04.2018 12:46 Hasiči PS Přeštice, SŽDC, SDH Přeštice a SDH Horní Lukavice vyjeli k požáru lesního porostu u trati. Rozsah požáru byl přibližně 150×100 metrů. Škoda byla vyčíslena na 30 tisíc Kč a uchráněná hodnota na 300 tisíc Kč. Příčinou byla technická závada na nákladním vagonu projíždějícího vla­ku.

 

Divotvůrkyně Přeštická: Ronil obraz Bohorodičky slzy?

Jedním z nejpodivuhodnějších obrazů České republiky je plátno, na kterém je vyobrazena Panna Marie s umučeným Ježíšem Kristem v náruči. Nachází se v Přešticích na Plzeňsku a od 17. století na něm měly být viditelné zajímavé úkazy. Nadto jsou mu přisuzovány léčivé účinky. Celý článek zde...

 

Nové fotky : Vítání Občánků

Ježíškova vnoučata ukázala neskutečně dobra, které je kolem nás a o kterém jsme nevěděli. Tak popisuje projekt Českého rozhlasu Michaela Cimická, zakladatelka denního stacionáře Kristián pro zdravotně znevýhodněné a pro seniory v Přešticích. A ve stejném duchu kráčí i navazující projekt Vnoučata na přání, jehož cílem je seniorům pomoci od samoty.

 

Krádež peněženky

Přeštičtí policisté šetří případ krádeže peněženky, ke kterému došlo v jednom z místních obchodních domů. Kdy dosud neznámý zloděj využil nepozornosti poškozené pětašedesátileté ženy a v nestřežený okamžik ji z kabelky, kterou měla zavěšenou na rameni, odcizil peněženku. Majitelka tak přišla o finanční hotovost ve výši 44.000 korun.V souvislosti s pátráním po pachateli policie nabádá občany, aby si pozorně a bedlivě své věci hlídali. Stanete-li se svědky kapesní krádeže, neváhejte bezodkladně kontaktovat Policii České republiky.

Neusnadňujte kapsářům práci!!

49letý bývalý mistr světa Pavel J. byl nalezen mrtev

Není známa příčina úmrtí a ve věci je nařízena soudní pitva. Včera kolem osmé hodiny ráno byl na cestě k zahrádkářské kolonii u Příchovic nedaleko Přeštic nalezen devětačtyřicetiletý muž nejevící známky života. Udajně nedaleko mělo být zaparkováno jeho vozidlo. Celý článek zde..

Nejúspěšnější sportovci okresu Plzeň-jih za rok 2017

Jednotlivci – dospělí: Michaela Štenglová (střelba, SK Cinderella Dnešice). Dorost: Kristýna Burlová (cyklistika, COPR Přeštice). Žactvo: Jan Pergler (atletika, ŠAK Přeštice) a Ondřej Šlais (judo, SK DDM Blovice).

Kolektivy – dospělí: TJ Sokol Tymákov – ženy (nár. házená) a TJ Přeštice - muži (nár. házená). Dorost: TJ Sokol Tymákov (nár. házená). Žactvo: TJ Přeštice – st. žačky (nár. házená).

Sportovní hvězda čtenářů Plzeňského deníku: Martin Hejduk (TJ Přeštice, fotbal)

Trenér: Václava Šmídlová (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Pavel Dobrý (TJ Přeštice, fotbal), Václav Šlehofer st. (TJ Snack Dobřany, hokejbal), Václav Brada (TJ Přeštice, nár. házená), František Bouchal (TJ Přeštice, fotbal).

Rozhodčí: Lukáš Zimmermann (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Lukáš Langmajer (TJ Přeštice, fotbal), Stanislav Zadražil (TJ Přeštice, nár. házená).

Mimořádný výkon roku: Pavla Šmídlová (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Ivan Blahoudek (TJ Přeštice, fotbal), Soňa Zadražilová (TJ Přeštice, nár. házená), Matouš Jahoda (TJ Spartak Sedlec, rychlostní kanoistika).

Vážení majitelé zahrádek v chatové oblasti „Za řekou“

Rád bych Vás informoval, že jsme 12.2.2018  podali žádost na ČEZ o připojení elektřiny do své chaty „Za řekou“. Dne 29.2.2018  nám přišla odpověď, že připojení lze realizovat, pokud bude více žádostí. Snažili jsme se o podání hromadné žádosti, ale to prý nelze. Musíme každý sám za svou parcelu. Je pravda, že paní z ČEZU v Přešticích se nám vysmála, že připojení neudělají. Přesto se nenechte se odbýt a pokud uvažujete o elektřině na Vašem pozemku, svou žádost podejte.
Čím více nás žádost podá, tím levnější to vše bude.
Tím se dostávám k otázce peněz. Zatím nikdo nedokáže momentálně cenu připojení/objekt vypočítat, ta se bude odvíjet od počtu žádostí a od možnosti připojení buď „vzduchem nebo zemí“.
Podání žádosti není závazné připojení. Na danou věc se musí přijet podívat pracovník ČEZU a potom se rozhodne jaké bude nejlepší řešení. Děkujeme Valentovi

Nezvládl řízení a s vozidlem havaroval. Při dechové zkoušce nadýchal více jak dvě promile alkoholu. 

V neděli 4. března krátce po šestnácté hodině jel 63letý řidič s vozidlem značky Citroen Xsara po silnici číslo I/27 ve směru na Klatovy. Na křižovatce v obci Přeštice nepřizpůsobil rychlost jízdy a pozdě odbočil vpravo na místní komunikaci, v důsledku čehož přejel přes křižovatku, vyjel mimo komunikaci a narazil do oplocení jednoho z domů. Po dopravní nehodě se řidič na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno 2,68 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že k jízdě užil vozidlo, které nesplňuje technické podmínky provozu na pozemních komunikacích, kdy na vozidle nebyla platná technická prohlídka a disky kol byly upevněny místo čtyřmi pouze dvěma šrouby. Dalším šetřením pak policisté zjistili, že muži bylo rozhodnutím Městského úřadu ve Stodě odňato v roce 2016 řidičské oprávnění pro všechny skupiny z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

IAC otevřela v Přešticích závod na výrobu dveří aut za 820 mil Kč

Lucemburská firma International Automotive Components (IAC) otevřela v Přešticích nový závod na výrobu automobilových dveřních panelů za více než 40 milionů dolarů (přes 820 milionů Kč). Nové centrum, které se zaměří na výrobu prémiových dveřních panelů, je již třetím počinem společnosti v Přešticích. Firma počítá, že v rámci nového výrobního centra přinese k současným 1300 dalších více než 800 kvalifikovaných pracovních míst.

Modernizace CZT Přeštice

I v malém městě lze dělat unikátní projekty, které ukazují budoucnost soustav dálkového vytápění. Město Přeštice před časem stejně jako mnoho jiných obcí, stálo před rozhodnutím, zda a jak modernizovat stávající soustavu CZT. Otázka zněla: Vyplatí se podpořit stávající centralizované vytápění nebo bude výhodnější přejít na plynofikaci s individuálními kotelnami v objektech a sít CZT postupně zrušit? Celý článek zde...

 

 

 

Starší články naleznete v odkazu Zprávy o Přešticích

Starší videa naleznete v odkazu VIDEA Přeštice

Starší fotky naleznete v odkazu JanochINFO.cz

 

 
pt>