Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Akce Přeštice a okolí

AKCE v Přešticích zde....

 

TIP

Přijmu asistentku prodeje BARVY- LAKY-DROGERIE na HPP. Nástup září 2023, pracoviště Přeštice. Požadavky : Komunikativnost, spolehlivost, obsluha PC. Ostatní info na tel.: 603 854 794

Počasí v Přešticích  

Radar bouřky 

Aktuality a zprávy ...

 

 

V Přeštické loděnici přívítali tento týden hned několik "sprejerů", kteří se tu mohli doslova vyřídit na zdejších zdech. A to pro dobrou věc. Barevné graffiti jsou nyní nejen na zdi u loděnice. Díla se po dokončení dražila a výtěžek putoval do Nadace pro transplantaci kostní dřeně. A celkový výtěžek? Částku se dozvíme za několik dní a půjde do Nadace pro transplantaci kostní dřeně.

 

 

Z Přeštic až na vrchol🏔 světa🌎!
Rozhovor na pohodu s Evou...😊
Eva Perglerová z Přeštic to dokázala! Stala se třetí Češkou, která vystoupala na Mount Everest. Nejvyšší horu světa zdolala jižní cestou přes ledopád Khumbu ve středu 24. května v ranních hodinách středoevropského času.

 

 

Nové fotky Vítání Občánků

Dokázala to! Přeštická zubařka Eva Perglerová zdolala Mount Everest

Zubařka ze západočeských Přeštic Eva Perglerová to dokázala! Stala se třetí Češkou, která vystoupala na Mount Everest. Nejvyšší horu světa zdolala jižní cestou přes ledopád Khumbu ve středu 24. května v ranních hodinách středoevropského času, celý článek zde...

Výhra v celostátním kole pěvecké soutěže opět v Přešticích
Školní kolo celostátní pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek se koná na Základní škole Josefa Hlávky v Přešticích každým rokem. Ze školního kola na 1. stupni, tj. z 50 žáků, postoupili do krajského kola 3 žáci – Emma Boříková (5.B), Elena Kalčíková (4.B) a Šimon Fořt (3.C). Z 2. stupně naší ZŠ postoupili z celkového počtu 14 účastníků školního kola do kola krajského 2 žáci – Kateřina Zoubková (6.E) a Erik Bajraktari (6.A). Ve středu 22. února 2023 se konalo na 15. ZŠ v Plzni krajské kolo této pěvecké soutěže v obou kategoriích (A1 a B) žáků nestudujících sólový zpěv. Všichni naši žáci obsadili skvělá přední místa. V kategorii A1 získaly Emma Boříková 6. místo a Elena Kalčíková 4. místo, Šimon Fořt získal 1. místo s postupem do celostátního kola. V kategorii B si vyzpívali Erik Bajraktari 1. místo a Kateřina Zoubková 2. místo, oba s postupem do celostátního kola.
V celostátním kole, které se konalo 20. a 21. března 2023 v Karlových Varech, všichni tři s nadšením zazpívali své soutěžní písničky a skvěle reprezentovali v konkurenci 32 soutěžících v každé kategorii nejen naši školu, ale i Plzeňský kraj.
ŠIMON FOŘT se stal absolutním vítězem kategorie A1 a získal diplom za 1. místo a zvláštní cenu poroty za mimořádný pěvecký výkon. Zpíval lidovou píseň Na našem dvoře a píseň K. Svobody a Z. Rytíře Jdi za štěstím za doprovodu klavíru Mgr. Nadi Květoňové.                                                                       
ERIK BAJRAKTARI v kategorii B získal 2. místo. Zazpíval lidovou píseň Šla panenka pro vodu a píseň Césara Francka Panis Angelicus. KATEŘINA ZOUBKOVÁ si vyzpívala 1. místo s písničkami Dekle je po vodo šla (slovinská lidová) a Kdyby se v komnatách J. Uhlíře a Z. Svěráka z pohádky Princové jsou na draka, oba za klavírního doprovodu BcA.Terezy Šmatové Živné a pod vedením Mgr. Jany Valentové.
Blahopřejeme a děkujeme za VÝBORNOU reprezentaci naší školy a Plzeňského kraje. Do Plzeňského kraje a do Přeštic tak přilétli hned dva SKŘIVÁNCI najednou.
Mgr. Naďa Květoňová, učitelka 1. stupně ZŠ Josefa Hlávky Přeštice

Mgr. Jana Valentová, učitelka 2. stupně ZŠ Josefa Hlávky Přeštice

 

Skoro 70 otužilců❄️🌊🏊‍♂️🏊 se sešlo na Ostrově v Příchovicích, byl mezi nimi i Pavel Nový . Ani letos 29.1. neporušili otužilci tradici, koupali se v řece Úhlavě v Příchovicích na jižním Plzeňsku. Sraz otužilců na Ostrově v Příchovicích si nenechal ujít ani herec Pavel Nový. Ten spolu s ostatními pokořil ledovou Úhlavu 0,4C. Teplota vzduchu se v tu chvíli pohybovala -1C❄️.

Muž z Přešticka měl v počítačích tisíce fotek a videí dětského porna

 Kriminalisté se v posledních týdnech zabývali oznámením z počítačové firmy, kde v servisovaném počítači objevili složky s dětskou pornografií. Technici nález oznámili na policii a počítač, se kterým dále nijak nemanipulovali, předali policistům k dalšímu zkoumán. Celý článek zde...

 

Volba prezidenta republiky - Přeštice

Okrsky Voliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
počet zprac. v %
8 8 100,00 5 268 3 654 69,36 3 654 3 627 99,26
Kandidát Navrhující
strana
Politická
příslušnost
1. kolo 2. kolo
číslo příjmení, jméno, tituly hlasy % hlasy %
1 Fischer Pavel Senátoři BEZPP 188 5,18 X X
2 Bašta Jaroslav Poslanci SPD 228 6,28 X X
4 Pavel Petr Ing. M.A. Občan BEZPP 1 166 32,14 X X
5 Zima Tomáš prof. MUDr. DrSc. Senátoři BEZPP 20 0,55 X X
6 Nerudová Danuše prof. Ing. Ph.D. Občan BEZPP 478 13,17 X X
7 Babiš Andrej Ing. Poslanci ANO 1 405 38,73 X X
8 Diviš Karel PhDr. Občan BEZPP 58 1,59 X X
9 Hilšer Marek MUDr. Bc. Ph.D. Senátoři MHS 84 2,31 X X

 

TIP na výlet Betlém Jiřiny Andrlíkové z Příchovic láká turisty z celého kraje..

V Příchovicích na jižním Plzeňsku vystavuje každoročně svůj betlém řezbářka - Jiřina Andrlíková. Příchovický betlém má své specifikum, je to jediný betlém, jehož součástí je i peklo, čímž je zcela ojedinělý. Když paní Andrlíková pracuje se dřevem, vnímá materiál a podřizuje se mu. Inspiraci pro svoji tvorbu hledá všude kolem sebe. Každoročně ho vystavuje venku u svého domu od začátku Adventu až do tří králů. A podívat se na proslavené čerty Jiřiny Andrlíkové můžete PO - ČT 14-19, PÁ - NE 9,30 - 19,30 hodin, 23.12 - 31.12 od 9,30 do 19,30 hodin

 

 

Nádraží Přeštice je dvaatřicátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Přešticích přístupný zdarma od úterý 8. až do neděle 13. listopadu. Ve všední dny od 8 do 16 hodin a o víkendu od 9 do 16 hodin.

Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Komentované prohlídky pro veřejnost se konají ve všední dny od 14:00, o víkendech pak každou celou hodinu.

Dnes proběhla volba starosty a místostarosty, dále volba členů Rady města Přeštice.

Chmelík Tomáš Mgr.
Kmoch Antonín Mgr.
SPOLEČNĚ 2022
OBČ.HLAS-SNK s pod.Str.souk
starosta
místostarosta

Rada města Přeštice.

Chmelík Tomáš Mgr.
Kmoch Antonín Mgr
Rybár Martin Mgr.
Švihla Michal Ing.
Walta Petr Ing.
SPOLEČNĚ 2022
OBČ.HLAS-SNK s pod.Str.souk
SPOLEČNĚ 2022
SPOLEČNĚ 2022
OBČ.HLAS-SNK s pod.Str.souk

 

Výsledky voleb zde....

 

Přeštice končí a čeká je tučná pokuta. Chlumčany přišly o rekordní výhru 27:0

Když fotbalisté přeštického béčka nenastoupili o víkendu k utkání 5. kola I. A třídy na hřišti Horšovského Týna, bylo jasné, že nejspíš přijde na řadu další kontumace, tentokrát ve prospěch nováčka z Domažlicka. Celý článek zde...


 

Čarodějnice z Přešticka byly vězněny na Roupově i v merklínské tvrzi

Podle dochovaných archivních pramenů žila údajně na Přešticku v minulosti celá řada čarodějů a čarodějnic. Čarodějnictví bylo tehdy závažným prohřeškem a trestným činem. Celý čláenk zde..

Naštvat manželku se nevyplácí: Muže "práskla" policii, že má doma nelegální zbraně

V domácnosti manželů v Přešticích na Plzeňsku to muselo pěkně vřít. Naštvaná manželka (35) totiž neváhala a na policii šla udat svého muže (42), že má doma nelegálně držené zbraně. Celý článek zde...

Dnes proběhla prezentace👀 " Modrého domu🏢 v Přešticích".

V polovině března letošního roku byla zdárně dokončena významná investiční akce Města Přeštice „Rekonstrukce objektu č.p. 458 a č.p. 460 ul. Palackého, Přeštice“ Autorem projektu byla plzeňská společnost Area Group, s.r.o.. Stavební povolení na tuto akci bylo vydáno v březnu 2020 a ve výběrovém řízení na zhotovitele stavby zvítězila společnost EMPEX Holding s.r.o., (IČO 26363402, Skladová 649/26, 326 00 Plzeň – Koterov), s níž byla v listopadu roku 2020 podepsána smlouva o dílo. Termín dokončení byl stanoven na březen 2022, tedy za 16 měsíců od zahájení stavby.

Cílem projektu byla celková rekonstrukce budovy v Přešticích obecně známé jako „Modrý dům“. Ta původně sloužila jako administrativní budova s ubytovnou a sídlilo zde vedení národního podniku Prefa. Část budovy pod č.p. 458 si zachovala svůj čistě bytový ráz a rekonstrukcí zde vzniklo 16 nových nájemních bytových jednotek velikostí 1+kk a 2+kk. Druhá část budovy, mající č.p. 460, již není čistě komerční jako před rekonstrukcí, ale její jedna třetina je nyní tvořena 16-ti novými sociálními byty rovněž o velikostech 1+kk a 2+kk. Zbylé dvě třetiny č.p.460 si zachovaly své původní určení pro občanskou vybavenost a bude zde umístěna např. pobočka Úřadu práce, ordinace fyzioterapie, fittness, atp. Celý objekt je bezbariérový a je obsluhován výtahem. Nová obálka budovy, výplně otvorů, dálkově řízené vytápění, ale též nově instalovaná fotovoltaická elektrárna s výkonem 20kW umístěná na střeše činí z objektu výjimečnou městskou nemovitost. Některé nebytové prostory jsou zatím stále v nabídce.

Celkové náklady města Přeštice na realizaci stavební rekonstrukce tohoto objektu činily celkem 69 686 101,- Kč bez DPH. Část nákladů byla pokryta finanční dotací, kterou se podařilo získat na tento projekt hned ze tří dotačních programů a to z IROPu (Integrovaný regionální operační program) 3.880.201,- Kč, OPŽP (Operační program životního prostředí) 6.108.142,- Kč a SFPI (Státní fond podpory investic) 7.353.280,- Kč.

PŘEŠTICKO - Po nálezu kosterních ostatků lidského těla policisté provedli pátrací akci, při které se podařilo zajistit další důkazy k objasnění celého případu. 

Policisté na tísňové lince 158 dne 20. března 2022 po 16. hodině přijali oznámení o kosterním nálezu lidského těla v lesním porostu nedaleko jedné menší obce na Přešticku. Na místo vyjeli policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Plzeň – venkov a ohledali místu činu. Jelikož v nedávné době v místě kosterního nálezu pracovala těžká lesní technika, kriminalisté předpokládali, že by se další důkazy mohly nacházet na větší ploše v okolí prvotního nálezu. Proto včerejšího dne policisté realizovali pátrací akci, které se zúčastnilo několik policejních hlídek, a také byl na místo povolán policejní kynolog se služebním psem, který je speciálně vycvičený na vyhledávání kosterních ostatků. S propátráváním terénu policistům pomáhal také dron. Pátrací akce byla úspěšná a policisté při ní vypátrali další důkazy, které zajistili.

Dle zatím zjištěných informací policisté pracují i s verzí, že by se mohlo jednat o  sedmasedmdesátiletého muže, který byl v policejních evidencích veden od loňského září jako pohřešovaný.  Přesná totožnost zemřelé osoby bude však známá až po výsledcích odborného znaleckého zkoumání. Okolnostmi případu se zabývají i nadále kriminalisté z územního odboru Plzeň – venkov.

 

Hromadná nehoda u Přeštic! Těhotnou ženu odvezla záchranka

Za včerejší řetězovou nehodou šesti aut je podle vše řidič pod vlivem alkoholu. Nehoda se stala dopoledne na jihu Plzeňska. Krátce před jedenáctou hodinou vyjížděly všechny záchranné složky k Horní Lukavici ve směru od Přeštic. Celý článek zde..

Po porodu do práce, nebo k přebalovacímu pultu? Tyto ženy se nám svěřily, jaké bylo jejich rozhodnutí! Litují toho? EVA (37), Přeštice Celý článek zde...

 

Byty, kulturní sál, muzeum? V Přešticích debatují, jak využít areál bývalého zemědělského družstva

Celý rozhovor zde....

 

 

Na konci roku 2021 došlo v okolí Přeštic ke dvěma vloupáním do objektů, při kterých se neznámý pachatel zaměřil na alkoholické nápoje. 

Policisté z obvodního oddělení Přeštice se zabývají dvěma případy vloupání do objektů, ke kterým došlo na konci roku 2021 v menších obcích v okolí Přeštic.
V polovině měsíce prosince 2021 neznámý pachatel překonal uzamčenou kovovou petlici do kolny u rodinného domu, z které odcizil 4 kusy 0,5 litrového piva. Po vypáčení okna se pachatel dostal i do vnitřních prostor domu, ale zde již nic neodcizil. Pachatel způsobil škodu na poškozených věcech přes 5 tisíc korun a odcizením vznikla majiteli škoda 54 korun.
V druhém případě došlo k vloupání do rekreační chaty, ke kterému došlo od 22. prosince 2021 do 31.prosince 2021. Neznámý pachatel vnikl na pozemek objektu, poškodil okno vedoucí do sklepních prostor chaty, přes které se dostal dovnitř a zde odcizil alkoholické nápoje (láhev vína, dvě láhve whisky). Pachatel dále poškodil vstupní dveře do vnitřních prostor chaty, kde se volně pohyboval. V tomto případě vznikla majiteli celková škoda přes tři tisíce korun. Policisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže.

23.12.21 PŘEŠTICE - Policisté z obvodního oddělení Přeštice dopadli zloděje nafty ze stavebních strojů. 

Policisté z obvodního oddělení Přeštice na začátku prosince 2021 přijali oznámení, že dochází ke krádeži nafty z pracovního stroje nedaleko Přeštic. Hlídka okamžitě vyjela na místo události, kdy při příjezdu uviděla couvat vozidlo tovární značky Škoda Octavia od zaparkovaných strojů. Policisté vozidlo předepsaným způsobem zastavili a následnou kontrolou zjistili, že v zavazadlovém prostoru má řidič několik kanystrů s odcizenou naftou. Muž se ke krádeži 100 litrů nafty doznal. Při lustraci čtyřicetiletého řidiče policisté zjistili, že má uložen platný zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Přeštičtí policisté mu sdělili podezření ve zkráceném přípravném řízení z přečinů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Nová WEBkamera zde...

 

Rozsvícení vánočního stromu v Přešticích

Dnes v 17:00 můžete shlédnout ZDE doprovodný kulturní program k letošnímu rozsvícení vánočního stromu v Přešticích.

 

 

Starší články naleznete v odkazu Zprávy o Přešticích

Starší videa naleznete v odkazu VIDEA Přeštice

Starší fotky naleznete v odkazu JanochINFO.cz

 

 
pt>