Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Historie Přeštic zde...

Akce Přeštice a okolí

Březen
17.3.2018 od 19 hod.

Kolo zázraků – filmová projekce

Ginny (Kate Winslet) je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako servírka. Její manžel Humpty (Jim Belushi) se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manžel-ství, Carolina (Juno Temple), která má sice s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI.Když Ginny potká na pláži pohledného mladého plavčíka Mickeyho (Justin Timberlake), velmi rychle podlehne jeho kouzlu a zamiluje se. V jejich milostné romanci nachází záchranu od všech chyb a zklamání z vlastního života.Stejně tak přítomnost znovunalezené dcery Caroliny má blahodárný vliv na
 
18.3.2018 od 17 hod.

Čaj o páté a nedělní chvilka meditace

22.3.2018 od 17 hod

Životní styl a móda první republiky

Místo konání: Malý sál KKC Přeštice
Vstupné: 0,-- Kč
Poznámka k akci: KKC Přeštice a Dům historie Přešticka Vás zvou na přednášku PhDr. Jany Skarlantové - Životní styl a móda první republiky. 

23.3.2018 od 19,30 hod.

Jarní tanec

23.3.2018 od 19 hod.

Recitál Hanky Křížkové

Místo konání: Velký sál KKC Přeštice
Vstupné: 200,-- Kč
Poznámka k akci: Recitál muzikálové zpěvačky Hanky Křížkové

 
24.3.2018 od 14 hod.

Jarní trendy a dekorace...

24.3.2018 od 15 hod.

Vítání JARA

24.3.2018 od 19 hod.

Tlumočník – filmová projekce

Poznámka k akci: Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa,který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Díky poznání života toho druhého, začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu.

 
26.3.18 od 18,30 hod

OTEVÍRÁNÍ JARA

28.3.2018 od 10 hod.

Velikonoční trhy

 

TIP

Počasí v Přešticích  

Radar bouřky

Dnešní kouzlo...

Aktuality a zprávy ...

49letý bývalý mistr světa Pavel J. byl nalezen mrtev

Není známa příčina úmrtí a ve věci je nařízena soudní pitva. Včera kolem osmé hodiny ráno byl na cestě k zahrádkářské kolonii u Příchovic nedaleko Přeštic nalezen devětačtyřicetiletý muž nejevící známky života. Udajně nedaleko mělo být zaparkováno jeho vozidlo. Celý článek zde..

Nejúspěšnější sportovci okresu Plzeň-jih za rok 2017

Jednotlivci – dospělí: Michaela Štenglová (střelba, SK Cinderella Dnešice). Dorost: Kristýna Burlová (cyklistika, COPR Přeštice). Žactvo: Jan Pergler (atletika, ŠAK Přeštice) a Ondřej Šlais (judo, SK DDM Blovice).

Kolektivy – dospělí: TJ Sokol Tymákov – ženy (nár. házená) a TJ Přeštice - muži (nár. házená). Dorost: TJ Sokol Tymákov (nár. házená). Žactvo: TJ Přeštice – st. žačky (nár. házená).

Sportovní hvězda čtenářů Plzeňského deníku: Martin Hejduk (TJ Přeštice, fotbal)

Trenér: Václava Šmídlová (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Pavel Dobrý (TJ Přeštice, fotbal), Václav Šlehofer st. (TJ Snack Dobřany, hokejbal), Václav Brada (TJ Přeštice, nár. házená), František Bouchal (TJ Přeštice, fotbal).

Rozhodčí: Lukáš Zimmermann (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Lukáš Langmajer (TJ Přeštice, fotbal), Stanislav Zadražil (TJ Přeštice, nár. házená).

Mimořádný výkon roku: Pavla Šmídlová (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Ivan Blahoudek (TJ Přeštice, fotbal), Soňa Zadražilová (TJ Přeštice, nár. házená), Matouš Jahoda (TJ Spartak Sedlec, rychlostní kanoistika).

Vážení majitelé zahrádek v chatové oblasti „Za řekou“

Rád bych Vás informoval, že jsme 12.2.2018  podali žádost na ČEZ o připojení elektřiny do své chaty „Za řekou“. Dne 29.2.2018  nám přišla odpověď, že připojení lze realizovat, pokud bude více žádostí. Snažili jsme se o podání hromadné žádosti, ale to prý nelze. Musíme každý sám za svou parcelu. Je pravda, že paní z ČEZU v Přešticích se nám vysmála, že připojení neudělají. Přesto se nenechte se odbýt a pokud uvažujete o elektřině na Vašem pozemku, svou žádost podejte.
Čím více nás žádost podá, tím levnější to vše bude.
Tím se dostávám k otázce peněz. Zatím nikdo nedokáže momentálně cenu připojení/objekt vypočítat, ta se bude odvíjet od počtu žádostí a od možnosti připojení buď „vzduchem nebo zemí“.
Podání žádosti není závazné připojení. Na danou věc se musí přijet podívat pracovník ČEZU a potom se rozhodne jaké bude nejlepší řešení. Děkujeme Valentovi

Nezvládl řízení a s vozidlem havaroval. Při dechové zkoušce nadýchal více jak dvě promile alkoholu. 

V neděli 4. března krátce po šestnácté hodině jel 63letý řidič s vozidlem značky Citroen Xsara po silnici číslo I/27 ve směru na Klatovy. Na křižovatce v obci Přeštice nepřizpůsobil rychlost jízdy a pozdě odbočil vpravo na místní komunikaci, v důsledku čehož přejel přes křižovatku, vyjel mimo komunikaci a narazil do oplocení jednoho z domů. Po dopravní nehodě se řidič na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno 2,68 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že k jízdě užil vozidlo, které nesplňuje technické podmínky provozu na pozemních komunikacích, kdy na vozidle nebyla platná technická prohlídka a disky kol byly upevněny místo čtyřmi pouze dvěma šrouby. Dalším šetřením pak policisté zjistili, že muži bylo rozhodnutím Městského úřadu ve Stodě odňato v roce 2016 řidičské oprávnění pro všechny skupiny z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

IAC otevřela v Přešticích závod na výrobu dveří aut za 820 mil Kč

Lucemburská firma International Automotive Components (IAC) otevřela v Přešticích nový závod na výrobu automobilových dveřních panelů za více než 40 milionů dolarů (přes 820 milionů Kč). Nové centrum, které se zaměří na výrobu prémiových dveřních panelů, je již třetím počinem společnosti v Přešticích. Firma počítá, že v rámci nového výrobního centra přinese k současným 1300 dalších více než 800 kvalifikovaných pracovních míst.

Modernizace CZT Přeštice

I v malém městě lze dělat unikátní projekty, které ukazují budoucnost soustav dálkového vytápění. Město Přeštice před časem stejně jako mnoho jiných obcí, stálo před rozhodnutím, zda a jak modernizovat stávající soustavu CZT. Otázka zněla: Vyplatí se podpořit stávající centralizované vytápění nebo bude výhodnější přejít na plynofikaci s individuálními kotelnami v objektech a sít CZT postupně zrušit? Celý článek zde...

 

 

V několika případech na místě veřejnosti přístupném napadl bezdůvodně náhodné osoby. 

Policisté z obvodního oddělení Přeštice ve spolupráci s kolegy z oddělení obecné kriminality v tomto týdnu objasnili případ výtržného jednání, ke kterému mělo dojít dne 15.12.2017 v obci Přeštice na jižním Plzeňsku. Podezřelý muž uvedeného dne mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne bezdůvodně napadl několik osob. Nejprve při přecházení pozemní komunikace přistoupil k vozidlu Toyota, které zastavilo před přechodem pro chodce. Poté otevřel přední dveře u řidiče, a když po slovní výměně poškozený 36letý řidič dveře automobilu opět zavřel, kopnul mu do nich. O několik minut později na chodníku v ulici Rybova v Přešticích udeřil a posléze kopl 22letého poškozeného muže, kterému se naštěstí podařilo z místa utéct. Ve stejné ulici pak ještě fyzicky napadl tentokrát 41letého muže. .

Ten se snažil podezřelému aktivně bránit a zadržet ho na místě. Podezřelý však nejenže z místa utekl, ale poškozenému způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Po tomto prosincovém incidentu začali policisté společně s kriminalisty provádět rozsáhlá šetření. Podařilo se jim případ dostatečně zadokumentovat, jak svědecky, tak i prostřednictvím záznamu z kamerového systému, na kterém byla zachycena podezřelá osoba. Díky místní i osobní znalosti se posléze podařilo muže na záznamu identifikovat. Dne 14.2.2018 tedy policisté předali záznam o sdělení podezření 33letému muži z jižního Plzeňska pro přečin výtržnictví. Muž byl ke svému hrubému jednání motivován vztekem, který si vybíjel na náhodných osobách

Nové fotky : Vítání Občánků

Volba prezidenta republiky konaná ve dnech 12.01. – 13.01.2018 a 26.01. – 27.01.2018 za Přeštice

 

- Okrsky Voliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
počet zprac. v %
1. kolo 8 8 100,00 5 419 3 290 60,71 3 290 3 272 99,45
2. kolo 8 8 100,00 5 405 3 600 66,60 3 600 3 594 99,83
Kandidát Navrhující
strana
Politická
příslušnost
1. kolo 2. kolo
číslo příjmení, jméno, tituly hlasy % hlasy %
1 Topolánek Mirek Ing. Senátoři BEZPP 136 4,15 X X
2 Horáček Michal Mgr. Ph.D. Občan BEZPP 304 9,29 X X
3 Fischer Pavel Mgr. Senátoři BEZPP 269 8,22 X X
4 Hynek Jiří RNDr. Poslanci REAL 28 0,85 X X
5 Hannig Petr Mgr. Poslanci Rozumní 20 0,61 X X
6 Kulhánek Vratislav Ing. Dr. h. c. Poslanci ODA 16 0,48 X X
+7 Zeman Miloš Ing. Občan SPO 1 452 44,37 2 091 58,18
8 Hilšer Marek MUDr. Bc. Ph.D. Senátoři BEZPP 314 9,59 X X
+9 Drahoš Jiří prof. Ing. DrSc., dr. h. c. Občan BEZPP 733 22,40 1 503 41,81

zdroj:CSU

Cizinci vymlátili hospodu a zranili několik lidí včetně obsluhy

Do Přeštic musely v noci vyjet čtyři auta záchranářů a hlídky policie ze širokého okolí

V noci na dnešek mělo dojít k napadení jak obsluhy restaurace tak i hostů ve Spolkovém domě v Přešticích.

     "Dobrý den, napište o tom, jak tady ve Spoláku několik Bulharů a cikánů napadlo obsluhu restaurace a seřezalo tady několik lidí. V noci jsme tu měli tři velké sanitky a jedno malé auto s lékařem. Policejních aut tu také bylo hodně, přijeli snad z celého okolí," napsal nám dnes dopoledne čtenář. Samozřejmě jsme se rozhodli tuto informaci prověřit. Celý článek zde...

❗️Naše restaurace se snažila přijímat hosty bez rozdílu. Bez rozdílu barvy pleti,národnosti.. Abychom nebyli vystaveni výtkám rasové diskriminace.
Avšak díky včerejšímu večeru se náš postoj mění.
Bezdůvodně byl Romy (kteří trávili večer v Blue line baru) napaden číšník restaurace spolu s ostatními hosty. Naše restaurace je dnes uzavřena.
Nebudeme a nechceme Vás, hosty, vystavovat dalšímu podobnému riziku a stejně tak naše zaměstnance, kterých si vážíme natolik, že nebudeme “tyto lidi” do naších provozoven více pouštět,obsluhovat. Zdroj : Restaurant Crossroad

18. ročník Tříkrálové sbírky. Přispět může podle svých možností každý.
Tříkrálová sbírka je rozdělena podle předem určeného klíče: 65 procent se vrací zpět do místa výběru, 15 procent podpoří charitní projekty Diecézní charity Plzeň (Domov pro matky s dětmi v tísni v Havlovicích u Domažlic, Domov pro seniory Bor, Domov pokojného stáří sv. Alžběty v Plzni, Noclehárnu Betlém Cheb, Terénní krizovou službu, Terénní sociální práci, Terénní sociální službu v Domažlicích, Středisko pracovní rehabilitace Plzeň, Charitní pečovatelskou službu, Poradnu pro cizince a uprchlíky, Adopci na dálku či Humanitární pomoc do zahraničí DCHP). Deset procent sbírky přispívá na podporu Humanitární a rozvojové pomoci v zahraničí Charity Česká republika (CHČR). Pět procent sbírky jde na podporu projektů CHČR a zbylých pět na režii sbírky.

Prodejnu zasáhl požár, hasičům práci komplikovala zaparkovaná auta

Přeštice - Hasiči včas nevěděli o hlubokém výkopu, překvapily je také vozy zaparkované na zákazu zastavení. Celý článek zde...

 

Samba Carneval Show - Vystoupení brazilské samby s Janou da Conceicao

PŘEŠTICE – Policisté z činu podezírají 33letého recidivistu. 

     Policisté z obvodního oddělení Přeštice začátkem listopadu přijali oznámení, že došlo ke krádeži věcí z vozidla značky Škoda Felicie. Pachatel měl usnadněnou práci tím, že vozidlo bylo ponecháno v zapadlé uličce Přeštic neuzamčené. Proto dne 6.11.2017 kolem devatenácté hodiny do auta vlezl a odcizil z něj zavírací nůž v hodnotě pět set korun, plastovou svítilnu, tažné lano a k němu kovové závitové oko. Přeštičtí policisté po zadokumentování místa činu začali v případu provádět šetření. Podařilo se jim zajistit záznam z městského kamerového systému, na kterém se pohybuje podezřelá osoba. Posléze získali informaci, že jeden muž v místním hostinci ukazoval zavírací nůž, který odpovídal popisu odcizeného.  Pak už šetření nabralo rychlý spád, kdy policisté díky místní a osobní znalosti zjistili totožnost podezřelého muže. Dne 28.11.2017 předali 33letého recidivistovi z jižního Plzeňska záznam o sdělení podezření pro přečin krádeže, které se dopustil i přesto, že byl rozsudky Okresního soudu Plzeň-jih za obdobný čin potrestán. V případě rozhodování o vině a trestu může být muž potrestán odnětím svobody až na tři léta.

 

FOTO : Charitativní vánoční jarmark 2017 Přeštice

Divoké kočky z Ostravy - travesti show

Pronájem restaurace? Zvítězila nejvyšší nabídka, tvrdí starosta Přeštic

Někteří občané a zastupitelé Přeštic na Plzeňsku kritizují vedení radnice, že pronajalo městskou restauraci za nevýhodných podmínek. Dům, ve kterém se nachází, totiž prošel nákladnou rekonstrukcí a návratnost investice je podle kritiků při malém nájmu téměř sto let.

 

Rekonstrukce stadionů může pohřbít kluby. Sportovcům asi pomůže kraj

Plzeň - Tělovýchovné jednoty Přeštice a Domažlice musí do konce roku zaplatit 20 milionů Kč.

Rekonstrukce stadionů může pohřbít kluby. Sportovcům asi pomůže kraj

Plzeň - Tělovýchovné jednoty Přeštice a Domažlice musí do konce roku zaplatit 20 milionů Kč. Celý článek zde...

 

DOLNÍ LUKAVICE – Nezvládl řízení a sjel s vozidlem do příkopu. 

Policisté z obvodního oddělení Přeštice ve středu (8.11.2017) před třiadvacátou hodinou kontrolovali 26letého muže z jižního Plzeňska, který šel pěšky směrem na obec Horní Lukavice. Na dotaz policistů muž uvedl, že jel s vozidlem značky Peugeot od rodinného domu v Dolní Lukavice směrem na Horní Lukavici, kdy nezvládl řízení a sjel s vozidlem do příkopu. Protože mu s vozidlem nešlo vyjet, vystoupil, zanechal automobil na místě a pokračoval pěšky. Vzhledem k uvedenému byla u muže provedena dechová zkouška, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,84 promile alkoholu v dechu. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Policisté ve věci provedli další šetření, kdy o dalším postupu bude rozhodnuto na základě výsledku z odebrané krve.

 

Výstava Jarky Papežové + Památka zesnulých V Přešticích

KOMPLETNÍ výsledky hlasování za územní celky v Přešticích zde.

Přeštice Z VÝŠKY - foto z ptačí perspektivy www.zvysky.cz

 

Astronom Otto Seydl má v Přešticích pamětní desku

Přeštice (Plzeňsko) - Pamětní deska ve foyer základní školy v Přešticích ode dneška připomíná někdejšího žáka školy, významného astronoma, historika astronomie, popularizátora vědy a posledního ředitele Státní hvězdárny v Klementinu Otto Seydla (1884 - 1959). Desku v roce stého výročí vzniku České astronomické společnosti (ČAS) odhalili zástupci školy, ČAS a Seydlovy rodiny. Seydl se narodil v Merklíně u Přeštic. Celý článek zde...

Silnice z Plzně do Přeštic bude dvojnásobná. Současně ale vznikne obchvat

Jedno z dopravně nejvytíženějších měst v západních Čechách se může těšit na obchvat. Přeštice na něj čekají již dlouho, například posudek o vlivu na životní prostředí je starý jedenáct let. Silničáři ale již mají prakticky připravenou stavbu, na kterou bude přeštický obchvat bezprostředně navazovat a měla by být hotová současně s ním. Starosta města proto věří, že ani přípravu obchvatu samotného již nemůže nic zastavit nebo zabrzdit. Video a celý článek zde...

Starší články naleznete v odkazu Zprávy o Přešticích

Starší videa naleznete v odkazu VIDEA Přeštice

Starší fotky naleznete v odkazu Google.com/JanochINFO.cz

 

 
pt>