Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Historie Přeštic zde...

Akce Přeštice a okolí

Březen
17.1.2018 od 17 hod.

Zelené potraviny

19.1.2018 od 19,30 hod.

Poslunovratový večer s keltskou kapelou Dé Domhnaigh… termín a další údaje na plakátku.

20.1.2018 od 14 hod

Dětský maškarní bál

20.1.2018 od 19 hod.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

21.1.2018 od 15,30hod.

Den s Ajurvédou

23.1.2018 od 19 hod.

Úsměvy Iva Šmoldase

27.1.2018 od 14 hod.

Koupání otužilců

28.1.2018 od 8 hod.

DEN JÓGY

.    
Březen
3.2.2018 od 14 hod.

Karneval na téma Mickey a Minnie

8.2.2018 od 17 hod.

Krátce z historie Židů na PřeštickuMikroregion Přešticko ve spolupráci s Domem historie Přešticka vás srdečně zvou na besedu „Krátce z historie Židů na Přešticku s paní PhDr.Vlčkovou“, která se koná ve čtvrtek 8. února 2018 v 17 hodin v malém sále KKC Přeštice. Představena bude nová publikace „Židovská historie obcí Mikroregionu Přešticko“ a život Židů v našich obcích. Věříme, že vás paní Vlčková okouzlí svoji odbornou znalostí a životním elánem stejně jako nás.

10.2.2018 od 20 hod.

Reprezentační ples města Přeštice

11.2.2018 od 14 hod.

Skauti bez lilie Skauting vychovává k odpovědnosti za svět kolem sebe i uvnitř člověka. Vše prostupují tři principy. Povinnost k sobě, povinnost k druhým, povinnost k Bohu. Skauti neslibují věrnost žádné straně. Jsou vázáni skautským desaterem a slibem. Dodnes není v komunistických (Čína, Vietnam) či postkomunistických (Rusko) oficiálně povolen. Není tedy divu, že český skauting, provázaný s dějinami země, byl ve své více jak stoleté historii (první tábor pod vedením A.B. Svojsíka v létě r. 1912) třikrát zakázán. Nejdříve nacistickou, poté dvakrát rudou totalitou. Pozoruhodný a cenný dokument Skauti bez lilie se soustředí na léta „husákovského“ dvacetiletí po třetím zákazu v roce 1970. Nakolik bylo možné vést skautský oddíl bez symbolů, bez kroje, v soustavném utajování? To jsou některé z otázek, které tvůrci kladli pamětníkům tehdejších časů.

 
24.2.2018 od 10,30 hod.

Michalovi mazlíčci

28.1.2018 od 8 hod.

Úsměvy Iva Šmoldase

 

TIP

__

Počasí v Přešticích  

Radar bouřky

Aktuality a zprávy ...

Volba prezidenta republiky konaná ve dnech 12.01. – 13.01.2018

Přeštice

Okrsky Voliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
počet zprac. v %
8 8 100,00 5 419 3 290 60,71 3 290 3 272 99,45
Kandidát Navrhující
strana
Politická
příslušnost
1. kolo
číslo příjmení, jméno, tituly hlasy %
1 Topolánek Mirek Ing. Senátoři BEZPP 136 4,15
2 Horáček Michal Mgr. Ph.D. Občan BEZPP 304 9,29
3 Fischer Pavel Mgr. Senátoři BEZPP 269 8,22
4 Hynek Jiří RNDr. Poslanci REAL 28 0,85
5 Hannig Petr Mgr. Poslanci Rozumní 20 0,61
6 Kulhánek Vratislav Ing. Dr. h. c. Poslanci ODA 16 0,48
7 Zeman Miloš Ing. Občan SPO 1 452 44,37
8 Hilšer Marek MUDr. Bc. Ph.D. Senátoři BEZPP 314 9,59
9 Drahoš Jiří prof. Ing. DrSc., dr. h. c. Občan BEZPP 733 22,40

zdroj:CSU

18. ročník Tříkrálové sbírky. Přispět může podle svých možností každý.
Tříkrálová sbírka je rozdělena podle předem určeného klíče: 65 procent se vrací zpět do místa výběru, 15 procent podpoří charitní projekty Diecézní charity Plzeň (Domov pro matky s dětmi v tísni v Havlovicích u Domažlic, Domov pro seniory Bor, Domov pokojného stáří sv. Alžběty v Plzni, Noclehárnu Betlém Cheb, Terénní krizovou službu, Terénní sociální práci, Terénní sociální službu v Domažlicích, Středisko pracovní rehabilitace Plzeň, Charitní pečovatelskou službu, Poradnu pro cizince a uprchlíky, Adopci na dálku či Humanitární pomoc do zahraničí DCHP). Deset procent sbírky přispívá na podporu Humanitární a rozvojové pomoci v zahraničí Charity Česká republika (CHČR). Pět procent sbírky jde na podporu projektů CHČR a zbylých pět na režii sbírky.

Prodejnu zasáhl požár, hasičům práci komplikovala zaparkovaná auta

Přeštice - Hasiči včas nevěděli o hlubokém výkopu, překvapily je také vozy zaparkované na zákazu zastavení. Celý článek zde...

 

Samba Carneval Show - Vystoupení brazilské samby s Janou da Conceicao

PŘEŠTICE – Policisté z činu podezírají 33letého recidivistu. 

     Policisté z obvodního oddělení Přeštice začátkem listopadu přijali oznámení, že došlo ke krádeži věcí z vozidla značky Škoda Felicie. Pachatel měl usnadněnou práci tím, že vozidlo bylo ponecháno v zapadlé uličce Přeštic neuzamčené. Proto dne 6.11.2017 kolem devatenácté hodiny do auta vlezl a odcizil z něj zavírací nůž v hodnotě pět set korun, plastovou svítilnu, tažné lano a k němu kovové závitové oko. Přeštičtí policisté po zadokumentování místa činu začali v případu provádět šetření. Podařilo se jim zajistit záznam z městského kamerového systému, na kterém se pohybuje podezřelá osoba. Posléze získali informaci, že jeden muž v místním hostinci ukazoval zavírací nůž, který odpovídal popisu odcizeného.  Pak už šetření nabralo rychlý spád, kdy policisté díky místní a osobní znalosti zjistili totožnost podezřelého muže. Dne 28.11.2017 předali 33letého recidivistovi z jižního Plzeňska záznam o sdělení podezření pro přečin krádeže, které se dopustil i přesto, že byl rozsudky Okresního soudu Plzeň-jih za obdobný čin potrestán. V případě rozhodování o vině a trestu může být muž potrestán odnětím svobody až na tři léta.

 

FOTO : Charitativní vánoční jarmark 2017 Přeštice

Divoké kočky z Ostravy - travesti show

Pronájem restaurace? Zvítězila nejvyšší nabídka, tvrdí starosta Přeštic

Někteří občané a zastupitelé Přeštic na Plzeňsku kritizují vedení radnice, že pronajalo městskou restauraci za nevýhodných podmínek. Dům, ve kterém se nachází, totiž prošel nákladnou rekonstrukcí a návratnost investice je podle kritiků při malém nájmu téměř sto let.

 

Rekonstrukce stadionů může pohřbít kluby. Sportovcům asi pomůže kraj

Plzeň - Tělovýchovné jednoty Přeštice a Domažlice musí do konce roku zaplatit 20 milionů Kč.

Rekonstrukce stadionů může pohřbít kluby. Sportovcům asi pomůže kraj

Plzeň - Tělovýchovné jednoty Přeštice a Domažlice musí do konce roku zaplatit 20 milionů Kč. Celý článek zde...

 

DOLNÍ LUKAVICE – Nezvládl řízení a sjel s vozidlem do příkopu. 

Policisté z obvodního oddělení Přeštice ve středu (8.11.2017) před třiadvacátou hodinou kontrolovali 26letého muže z jižního Plzeňska, který šel pěšky směrem na obec Horní Lukavice. Na dotaz policistů muž uvedl, že jel s vozidlem značky Peugeot od rodinného domu v Dolní Lukavice směrem na Horní Lukavici, kdy nezvládl řízení a sjel s vozidlem do příkopu. Protože mu s vozidlem nešlo vyjet, vystoupil, zanechal automobil na místě a pokračoval pěšky. Vzhledem k uvedenému byla u muže provedena dechová zkouška, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,84 promile alkoholu v dechu. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Policisté ve věci provedli další šetření, kdy o dalším postupu bude rozhodnuto na základě výsledku z odebrané krve.

 

Nové fotky : Vítání Občánků

Výstava Jarky Papežové + Památka zesnulých V Přešticích

KOMPLETNÍ výsledky hlasování za územní celky v Přešticích zde.

Přeštice Z VÝŠKY - foto z ptačí perspektivy www.zvysky.cz

 

Astronom Otto Seydl má v Přešticích pamětní desku

Přeštice (Plzeňsko) - Pamětní deska ve foyer základní školy v Přešticích ode dneška připomíná někdejšího žáka školy, významného astronoma, historika astronomie, popularizátora vědy a posledního ředitele Státní hvězdárny v Klementinu Otto Seydla (1884 - 1959). Desku v roce stého výročí vzniku České astronomické společnosti (ČAS) odhalili zástupci školy, ČAS a Seydlovy rodiny. Seydl se narodil v Merklíně u Přeštic. Celý článek zde...

Silnice z Plzně do Přeštic bude dvojnásobná. Současně ale vznikne obchvat

Jedno z dopravně nejvytíženějších měst v západních Čechách se může těšit na obchvat. Přeštice na něj čekají již dlouho, například posudek o vlivu na životní prostředí je starý jedenáct let. Silničáři ale již mají prakticky připravenou stavbu, na kterou bude přeštický obchvat bezprostředně navazovat a měla by být hotová současně s ním. Starosta města proto věří, že ani přípravu obchvatu samotného již nemůže nic zastavit nebo zabrzdit. Video a celý článek zde...

Starší články naleznete v odkazu Zprávy o Přešticích

Starší videa naleznete v odkazu VIDEA Přeštice

Starší fotky naleznete v odkazu Google.com/JanochINFO.cz

 

 
pt>