Přeštice a vše kolem na Janoch INFO.cz

Nej...rychlejší zprávy z Přeštic

 

Obec: Přeštice

Okrsky Voliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
celkem zpr. v %
8 8 100,00 5 315 3 454 64,99 3 454 3 430 99,31

 

Strana Platné hlasy
číslo název celkem v %
1 Strana zelených 28 0,81
2 Švýcarská demokracie 10 0,29
3 VOLNÝ blok 53 1,54
4 Svoboda a př. demokracie (SPD) 391 11,39
5 Česká str.sociálně demokrat. 181 5,27
7 ALIANCE NÁRODNÍCH SIL 3 0,08
8 Trikolora Svobodní Soukromníci 85 2,47
9 Aliance pro budoucnost 9 0,26
10 Hnutí Prameny 6 0,17

 

12 PŘÍSAHA Roberta Šlachty 211 6,15
13 SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09 982 28,62
14 SENIOŘI 21 5 0,14
15 Urza.cz: Nechceme vaše hlasy 2 0,05
16 Koruna Česká (monarch.strana) 10 0,29
17 PIRÁTI a STAROSTOVÉ 346 10,08
18 Komunistická str.Čech a Moravy 150 4,37
20 ANO 2011 947 27,60
21 Otevřeme ČR normálnímu životu 11 0,32

 

 

Dobrý den,
vážení páni radní. Po nějaké době, jsem si  zakoupil Přeštické noviny 6/2021. Byla to zase jednou trefa do černého. Výborný článek MuDr. Urbanové, s kterým se plně ztotožňuji. Zkrátka něco na téhle epidémii hodně smrdí a je to neskutečný byznys.
Více mě však znepokojil pěkný článek o doktorce Lence Tocháčkové, ale hned na začátku článku se čtenář dozvídá dosti znepokojivou zprávu a to  překročení limitů benzenu v ovzduší města Přeštice. Odkud se tato rakovinotvorná látka ve městě bere, je asi většině lidí jasné. Máme zde továrny jisté firmy a máme zde přetížení města dopravou. Nyní se ještě prodlouží přivaděč (konečně bude dodělán) na hranice města, pak se svede doprava do centra. Na sjezdu z přivaděče budou neustálé zácpy, což už všichni, kdo jezdí z Plzně, zažívají každý den. Dávno již měla být doprava z města vyvedena, jak jihozápadním obchvatem, tak spojkou ze silnice 27 směrem na Nepomuk.
Automobilová doprava produkuje v různém množství desítky uhlovodíků, z nichţ některé jsou charakteristické pro vozidla se zážehovým motorem a jiné pro vznětové motory. Podstatně se liší míra zdravotního rizika od relativně neškodných plynů po významné karcinogeny. U dopravy se obvykle hodnotí uhlovodíky celkem a dále benzen a benzo(a)pyren. Zdroj:„II/230 Nepomuk – Přeštice; 2. část: Okružní křižovatka Přeštice“ rok 2011.
A já se ptám: "Co dělá naše radnice a její odpovědné osoby? Co dělá OHS a další kompetentní orgány, aby jsme toto svinstvo nedýchali?" Musím si bohužel odpovědět, že asi nic, dokonce nám chtěli do města přidat obalovnu směsí. Vzhledem k tomu, že příští rok budou volby do městského zastupitelstva (nezapomeňte), vypadá to, že v tomto období obalovna nebude.
Zeptejme se, kde je obchvat města. Bohužel stav je takový, že jsou lidé, kteří o něj ani nestojí. Kde je bazén, kde je domov pro seniory, který má být v bývalém ředitelství JZD, kde je pakroviště v tzv. Jelenově, které je svatosvatě slibováno na tento rok ....  Hlavně, že naši fotbalisté mají rošířený stadion, kolik by za to bylo opravených chodníků.
A na závěr ještě něco k naší policii, která nám v každém čísle předkládá výčet svojí činnosti. Třeba vypátrání toho, kdo někomu počůral vrata, kolik pokutovala řidičů za rychlost a parkování. Zrovna jsem četl článek o vykrádání nádrží v autech, vykradených garážích, chatách a ukradených kolech. Na co jsou nám ty slavné kamery, které občany špehují na každém kroku a vrcholem je pravděpodobně zachycení průjezdu ukradeného Lamborginy.
Jaroslav Kocanda

V Přešticíh řádí parta zlodějů beníznu⚠️.

Ke krádežím došlo na různých místech města Přeštice, dále se Přeštičtí policisté se zabývají případem krádeže elektrokola, který se stal dne 5. června letošního roku po druhé hodině odpolední v obci Oplot. Neznámý pachatel využil okamžiku, kdy majitel si nezajištěné elektrokolo opřel o fasádu domu a odešel si pro cyklistickou přilbu. Po pěti minutách muž zjistil, že jízdní kolo někdo odcizil a celou věc oznámil. Policisté provedli ohledání místa činu a šetření v okolí. Škoda na odcizeném elektrokolu byla vyčíslena na 85 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli a elektrokolu přeštičtí policisté pátrají. Foto zdroj: Radek Bureš.

Koncert MÍŠA LEICHT - online - běh pro onkoláčky

 

Zdrogovaný motorkář ujížděl před policií v protisměru. Pak z motorky spadl

V divokou honičku se proměnilo pronásledování třiadvacetiletého zdrogovaného motorkáře, který v Plzni ve čtvrtek brzy ráno nereagoval na policejní výzvu k zastavení. Podařilo se jej zadržet až dvacet kilometrů od západočeské metropole ve vesničce Lišice nedaleko Přeštic, kde motorku „položil“ u kapličky. Celý článek zde...

Kostel v Přešticích se uzavře, čeká ho rekonstrukce za 81 milionů.

Barokní skvost, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích, čeká velká rekonstrukce za celkem 81 milionů korun. Na podrobnosti jsme se ptali faráře Karla Plavce. V článku najdete součsné i historické fotky. Celý článek zde..

 

Pohádal se s kamarádem a pobodal ho. Útočníkovi teď hrozí několik let za mřížemi

Konflikt dvou mužů v Přešticích na Plzeňsku se vyhrotil a skončil pobodáním. Případ teď řeší policisté a zjišťují, co přesně útoku předcházelo. Svou roli zřejmě sehrál i alkohol. Celý článek zde...

ON-line počasí z Přeštic zde... (trvale vlevo v menu)

 

Titulní píseň nového seriálu Škola mého života, který vyjde v první polovině roku 2021 nazpíval Jakub Moulis z Přeštic. Na píseň se podívejte zde😊.

 

Knížky za dveřmi nebo v krabicích od banánů, malé knihovny řeší pandemii po svém

„Máme všechno bezkontaktně, knížky se vrací na chodbě před knihovnou. Tam máme krabice, které používáme, když stěhujeme knížky. Biblioboxy jsou sice nádherné, jenže malé knihovny si je nemohou dovolit. Proto mi přišlo vtipné použít banánovky a nazvat to bibliokrabice. Lidé přijdou, vrátí tam knížky a jdou zase domů,“ popisuje Jindřiška Červená z knihovny v Přešticích. Celý článek zde...

 

Přeštice na vlastní náklady vánočně vyzdobil "srdcař" Michal Jánský. Všechna města se v předvánočním čase pomyslně oblečou do královských rób. Města a obce investují do světelné výzdoby a dalších dekorací mnoho peněz. Někde mají i výhodu takzvaných srdcařů, jako například v Přešticích. Tam vánoční výzdobu města doplnil jeden místní rodák a dal do ní nemalé peníze.

 

 

 

Startovní čára pro život bez tatínka

Eva, Terka a Pavel. Nespravedlivým rozhodnutím vyšší moci se v říjnu stali mladou rodinou bez tatínka, který onoho časného rána prodělal těžkou autonehodu a ani přes obrovské odhodlání lékařů i jeho samotného svůj poslední boj nevyhrál. Celý článek zde...

Unikátní pokládka potrubí pluhováním v Přešticích

Dnes začala unikátní pokládka potrubí pluhováním v Přešticích. Zeptali jsme se přeštického místostarosty (Marka Krivdy), proč se tato akce realizuje.
"Již řadu máme potíže s provozem páteřního přivaděče vody pro Přeštice. Jedná se o jedno potrubí se surovou vodou, které vede od vrtů na úpravnu vody a druhé potrubí, které vede tou samou trasou upravenou vodu z úpravny (V Háječku) na vodojem u Žerovic – tedy zeširoka okolo celého města. Naposledy dva roky zpátky jsme měli na surové vodě únik, který v lukách vytvořil měnší rybníček s močálem (bylo to vpravo při směru na Příchovice). Stávající vedení je směsice různých trubek s převažujícím podílem litinových trubek z dílen RVHP, takže držet tohoto Frankensteina pohromadě dalo v průběhu let dost práce.
Přikročili jsme tedy ke kompletní výměně trubek a vzhledem k ideálním podmínkám (kromě VPC 7 a chodníku nic nekřížíme) jsme od začátku plánovali pokládku pluhováním, což je moderní bezvýkopová technologie, která se vyznačuje zejména vysokou rychlostí pokládky za poměrně nízkou cenu. Obě naše nové trubky mají vnější průměr 225 mm, přičemž jedna je na tlak 10 atmosfér a druhá (ta se silnější stěnou) je výtlačná trubka upravené vody na tlak 16 atmosfér. Tato dimenze se ještě dá instalovat tzv. nekonečným pluhováním, kdy na trase leží svařený „had“ potrubí a stroj si jej za jízdy zvedá ze země do radlice a nechává ho za sebou položený až 2 metry hluboko pod zemí. Pluhovací stroj je přitom přitahován ocelovým lanem, taženým silným navijákem na speciálním vozidle se zemní kotvou. Síly, které musí naviják při pokládce překonat, se počítají v desítkách tun.
Pokládek různých potrubí pluhováním už u nás proběhlo hodně. Dnešní pluhování v Přešticích je však v rámci ČR naprostým unikátem. Ještě nikdy zde neproběhla pokládka dvou potrubí takto velké dimenze v jednom kroku. Náš dodavatel, rakouská firma IFK, která již takovou instalaci v zahraničí prováděla, tak mohla i nás využít speciální koncovku radlice, umožňující právě dvojitou pokládku. Při ní vstupují do radlice trubky za sebou a v zemi jsou uloženy vedle sebe, s odstupem několika centimetrů".

 

 

V Přešticích se nelegálně pálil odpad ze zahraničí, provozovatel dostal pokutu

Firma mondeco s.r.o. z Přeštic, provozovatel zařízení ke sběru, výkupu a využívání odpadů, provedla nedovolenou přeshraniční přepravu odpadů a tuny jich nezařadila podle druhu. Celý článek zde...

 

V řece plavalo tělo mrtvé ženy

Děsivý nález čekal včera po šesté hodině ráno náhodného kolemjdoucího u řeky Úhlavy v Přešticích. Uprostřed toku řeky totiž na hladině spatřil tělo ženy bez známek života.
Na místo vyjely všechny záchranné složky, ženě ale již bohužel nebylo pomoci a lékař mohl pouze konstatovat smrt. Na místo proto vyjeli kriminalisté a povolán byl i koroner k ohledání těla.
"Okolnosti úmrtí ženy narozené v roce 1967 jsou v současné době předmětem šetření a případem se intenzivně zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie. Policie zatím neuvedla, zda je v případu úmrtí ženy možné či naopak již vyloučené cizí zavinění. Dle všeho tedy čekají na výsledky soudní pitvy, kterou kriminalisté nařídili. Zdroj: Krimi-plzen

 

 

 

Mimořádné vydání Přeštických novin, které obsahuje souhrnné informuje o provozu úřadů, lékařských provozů, důležitých služeb

 

Výsadba nových stromů v Přešticích

V rámci stavby ČEPS – „V432/429 - zdvojení vedení“ bude v k.ú. Přeštice vykáceno 104 vzrostlých stromů a 2360 m2 křovin. Existuje možnost uložit náhradní výsadbu. Hledáme místa, kam by se výsadba ve větším rozsahu hodila - aleje, parky, protierozní meze apod. Své návrhy nám můžete zanechat níže do 28. 2. 2020. Děkujeme! Anketa je zde....

 

SuperStar má své zastoupení i z řad Mrazíků z Přeštic..!! (video a rozhovor připravujeme)

 

Auto skončilo na boku, řidiče transportovali do nemocnice

Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne došlo k dopravní nehodě v Palackého ulici v Přešticích.....celý článek zde...

Finalista The Voice Jakub Moulis z Přeštic má svůj první klip. Zhlédnout ho můžete zde...

 

 

Rozšíření městského kamerového dohledového systému 2019 v Přešticích o čtyři kamerové body

  Město Přeštice získalo v roce 2019 dotaci z Programu prevence kriminality, cestou Ministerstva vnitra ČR, na rozšíření městského kamerového dohledového systému (dále MKDS) o čtyři kamerové body, celkem o deset kamer. Projekt 7. etapy byl přiznán s ohledem na zpracovaný Strategický dokument prevence kriminality města Přeštice pro období let 2019-2023. V měsíci červenci 2019 bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele a následující měsíc byla vybrána firma, která předložila nejnižší nabídkovou cenu v souladu s podmínkami a ustanoveními zadávací dokumentace. Finanční rozpočet na realizaci  uvedeného projektu činil celkem 250086,- Kč, z toho dotace MV ČR činila 225077,- Kč a spoluúčast města Přeštice byla 25009,- Kč, tj 10%. Dílo bylo dokončeno a předáno   do užívání v září 2019 a od této doby slouží k užívání městské i stání policii k plnění jejich úkolů. Nové kamerové body jsou napojeny na optickou datovou síť města a integrovány do současného funkčního kamerového systému na území města Přeštice. Jedná se o kamerové body v ul. Husova, Hlávkova, Mlýnská a na křižovatce ul. Tř. 1. máje a Dukelská.

Budování MKDS bylo v Přešticích započato na základě poskytnuté účelové dotace   od Plzeňského kraje z projektu Bezpečný kraj za účelem zvýšení bezpečnosti občanů. 1. etapa byla spuštěna v roce 2012, kdy byly vybudovány řídící a vyhodnocovací pracoviště městské policie a Policie ČR a první kamerové body –  na Masarykově nám., v ul. Rybova   a na křižovatkách na Tř. 1. máje.  Projekt pokračoval 2. etapou v roce 2013, kdy byly opakovaně poskytnuty prostředky z dotačního programu Plzeňského kraje a MKDS se rozšířil o 6 kamerových bodů v ul. Mlýnská, Hlávkova, Nepomucká, Na Jordáně, v Městském parku a na Havlíčkově nám.                                 
Navazující byla  3. etapa v roce 2014, kdy byl z programu Plzeňského kraje MKDS rozšířen o další 2 kamerové body v ul. Husova a V Brance u KČT.
MKDS se osvědčil a je významným pomocníkem v boji proti kriminalitě a zajišťování veřejného pořádku. Toto kvitovalo i vedení města a rozšířila v roce 2015 MKDS ve 4. etapě o kamerové body v ul. Hlávkova u hřbitova a na přelomu let 2015/ 2016 v 5. etapě o body u ZŠ v ul. Poděbradova a v ul. V Brance (její střední část). V roce 2016 byla v rámci 6. etapy poskytnuta dotace ze státního rozpočtu v rámci Programu prevence kriminality na výstavbu 3 nových zájmových bodů - křižovatka ul. Sv. Čecha a Na Chmelnicích, křižovatka ul. 5. května a Husova, křižovatka ul. Komenského a Masarykovo nám. a rozšíření o 1 zájmový bod na ZŠ Josefa Hlávky v Přešticích.
MKDS je využíván ze strany obou policií pro přestupkové i trestní řízení jak k odhalení podezřelých pachatelů tak i jako hodnověrný důkazní prostředek. Za období let 2013-2016 (čtyři roky) byl nápomocen ve 261 případech, za období let 2017-2019 (tři roky) již byl nápomocen ve 207 případech, celkem 468 objasněných případů. Jedná se o pachatele trestných činů, dopravních nehod či o hledané osoby a z celkového počtu přestupků je více jak polovina odhalena, zdokumentována a objasněna díky neustálému rozšiřování kamerových bodů MKDS a jejich využívání oběma složkami policií. Rozšiřování MKDS bylo též podpořeno samotnými občany i návštěvníky města provedenými anketami. Výsledky průzkumu ukázaly, že občané projekt podporují, cítí se ve městě bezpečněji a záměr města Přeštice, rozšiřovat městský kamerový dohledový systém, vnímají pozitivně.       
    Bc. Pavel Hošťálek-vedoucí strážník

 

ASISTENT PREVENCE KRIMINALITY


             od května 2019 opět v Přešticích
  

     Od měsíce května 2019 začal opět pracovat na území města Přeštice Asistent prevence kriminality (APK). Město Přeštice získalo dotaci z Programu prevence kriminality ČR, cestou Ministerstva vnitra ČR, na 2 Asistenty prevence kriminality na období do konce roku 2021. V měsíci dubnu 2019 byl proveden se zájemci pohovor a následně samotné výběrové řízení. Pozice - Asistent prevence kriminality byl v Přešticích úspěšně realizován již v letech 2017-2018 ve spolupráci s ÚP. Potvrdilo se, že tato pozice (projekt), je vhodným prostředkem situační prevence a v místech, kde APK působí, je místní komunitou-občany, velmi dobře přijímán, což se odráží v bezproblémové spolupráci a v případě potřeby či potíží stále častěji vyhledávají jeho pomoc. Během realizace tohoto projektu byla navázána dobrá spolupráce APK s OO PČR Přeštice, sociálními odbory, úřady práce a dalšími subjekty veřejné správy. Na úřadu práce v Přešticích dokonce zabránil nezaměstnanému v dokončení jeho protiprávní činnosti proti úřednici-věc řešena jako trestný čin a samotný pachatel byl pro tento čin již odsouzen.
V krátkosti připomenu popis jeho pracovních činností. Asistent je zaměstnanec města, ostatní zaměstnanec městské policie. Jeho postavení je odlišné od postavení strážníka, který disponuje zákonnými oprávněními a povinnostmi a při výkonu své profese musí v nezbytné míře zasahovat do práv a svobod občanů. Rozlišení APK a strážníka je vcelku snadné, neboť strážníkův stejnokroj obsahuje nezaměnitelné prvky, jako jsou nápis městská policie, odznak, služební číslo a domovenka. Asistent žádný z těchto prvku nemá, je označen nápisem „Asistent prevence kriminality“, někdy působí v reflexní vestě se stejným nápisem. Asistent nemá žádná zákonná oprávnění nad rámec práv občanů. V případě zjištění porušení zákona nemůže zastávat roli strážníka nebo policisty, musí o svém zjištění vyrozumět městskou či státní policii. Jeho činnost doplňuje službu městské policie a může plnit úkoly, které ze zákona o obecní policii nejsou svěřeny výhradně strážníkům. Pracuje v součinnosti se strážníky a zejména s mentorem (strážníkem), který je APK k dispozici. Během měsíce května projdou Asistenti vstupním školením a základní přípravou na svou pozici. Budou seznámeni s chodem a činností městské policie, s právním minimem, vyhláškami a nařízeními města, všemi právy a povinnostmi strážníků a městskou záchytnou stanicí pro zatoulané pejsky. Budou dále vybaveni detektorem kovů pro hledání nežádoucích kovových předmětů, jakými jsou např. injekční stříkačky, na rizikových místech – parky, hřiště, pískoviště a jejich okolí.
Asistent prevence kriminality se podílí na:
- prevenci kriminality ve městech
- dohledu nad veřejným pořádkem, pořádkem ve veřejných budovách, čistotou veřejných prostranstvích,
- řešení záležitostí souvisejících s narušováním občanského soužití,
- dohledu nad bezpečností dětí v blízkosti základních škol v určené lokalitě a na dohledu nad bezpečností silničního provozu v okolí škol v ranních hodinách při příchodu dětí do školy a v odpoledních hodinách při jejich odchodu, včetně přechodů pro chodce.
Dále provádí:
- pochůzkovou a kontrolní činnost v přidělené lokalitě dle instrukcí a pokynů s cílem chránit veřejný pořádek a zajistit ochranu osob a majetku,
- snižuje míru vandalismu, fyzického i verbálního napadání ve veřejném prostoru (parky, dětská hřiště, okolí škol…),
- kontrolu dětských pískovišť,
- vyhledává další problémová místa a předává je městské policii.
Asistenti budou na území města působit buď ve dvojici, nebo společně se strážníkem MP Přeštice.
Bc. Pavel Hošťálek-vedoucí strážník

Muž zemřel u dětského pískoviště

Do Přeštic vyjížděla kriminálka, cizí zavinění smrti starého muže však nezjistila. Celý článek zde...

Naši prvňáci ze ZŠ Josefa Hlávky v Přešticích

Od středy 11. září opět startuje unikátní projekt Naši prvňáci, který Deník připravil jako památku pro všechny nové školáčky. Zítra najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze Základní školy Josefa Hlávky v Přešticích.  Celý článek zde...

Vážení přátelé,
jako starosta města považuji za důležité vyjádřit se k ,,Petice proti výstavbě nové průmyslové haly na území města Přeštic“. O její existenci jsem se dozvěděl náhodou od známého, který ji viděl na nástěnce v bytovce. Přestože jsou všichni členové petičního výboru současní či bývalí členové orgánů města (nyní za Občanské sdružení Společně 2022), nepovažovali k mé lítosti za potřebné vedení města s touto aktivitou seznámit. Text uvádějící tuto petici bohužel neobsahuje ani jeden z důvodů, proč chtějí stavbě zabránit. Snad jenom ten, že ji má realizovat společnost Accolade. Nabízí se tedy otázka, zda existuje někdo vhodnější, kdo by vystavěl halu, která by občanům nevadila, a měl ke Společně 2022 blíže. Poradit by mohl určitě kolega zastupitel Mgr. Tomáš Chmelík, který se jako reprezentant státní agentury Czechinvest zabývá právě pomocí subjektům jako je Accolade a podobní. Dost však bylo ,,pošťuchování“ a věnujme se faktům. V žádném případě tuto aktivitu neberu na lehkou váhu a společně s dalšími kolegy k ní přistupuji s patřičnou pozorností. Jak je všeobecně známo, jakoukoliv stavbu je možné realizovat tehdy a jen tehdy, pokud je v souladu s platným územním plánem (ÚP). Ten současný a všechny předchozí vymezovaly tyto plochy v území za železniční tratí vpravo ve směru na Klatovy, z jedné strany ohraničené silnicí na Skočice a z druhé strany silnicí na Žerovice jako pozemky pro výstavbu průmyslové zóny. Tento záměr potvrzovala již od roku 1990 všechna vedení města se starosty Bendou, Fornouzem i Kmochem. Ke změnám došlo pouze ve vztahu k plochám pro výstavbu fotovoltaických elektráren, k nepřípustnosti výstavby spaloven a úpravám způsobených přípravou koridoru pro obchvat Přeštic. Změna využití tohoto území nebyla projednávána ani v minulém volebním období, kdy byl schvalován poslední ÚP. Proto společnost Accolade mohla začátkem roku 2017 oslovit město a projevila zájem o městské pozemky ležící v této průmyslové zóně. Otázkou prodeje se zabývalo zastupitelstvo na svých čtyřech veřejných zasedáních v dubnu, červnu, říjnu a prosinci roku 2017. Při rozhodování vzalo v potaz přínosy týkající se rozvoje infrastruktury, růstu pracovních míst a zejména přínosů ekonomických. Ty spočívají nejen v prostředcích získaných prodejem (cca 31.000.000 Kč), ale i následných každoročních příjmů plynoucích z daně z nemovitosti, jejichž výhradním příjemcem je město (cca 275.000 Kč). Strategický rozvojový plán Přeštic, na jehož tvorbě se podílelo několik desítek místních občanů, obsahuje celou řadu nákladných projektů, pro které tento mimořádný příjem představuje ve všech případech příležitost k zahájení jejich realizace. Jde o projekty, které budou sloužit všem občanům Přeštic a rozšíří nabídku služeb, které našemu městu dosud chybí. To byl hlavní motiv, proč se takto zastupitelstvo rozhodlo. Jelikož je Accolade jednou ze společností, která své zisky realizuje dlouhodobým pronájmem svých nemovitostí, je více než pravděpodobné, že bude dělat vše proto, aby tyto byly trvale obsazeny solventními nájemci.
K tomu však vede ještě dlouhá cesta. Město v budoucí kupní smlouvě společnost Accolade nad rámec platného územního plánu zavázalo, že ,,Projekt bude realizován pouze tehdy, když v souladu se zákonem č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, v platném znění, bude v rámci zjišťovacího řízení učiněn závěr, že záměr Projektu nemá významný vliv na životní prostředí a veřejné zdraví a nebude dále posuzován dle uvedeného zákona.“ Z těchto důvodů nejsou zvýšené obavy občanů na místě. Dalším krokem je získání územního rozhodnutí, které na tento projekt maximálním způsobem využívající dané území musí být vydáno. Teprve po tomto okamžiku bude možné zahájit jednání s nájemci. Ten vybraný potom blíže specifikuje svoje potřeby, které se projeví v dokumentaci pro stavební povolení. Je tedy možné, že se stavba bude od aktuálního návrhu částečně odlišovat, ale vždy s mírnějšími dopady na své okolí (doprava materiálu a zaměstnanců). Bezpečnost je pro město samozřejmě zásadní hodnotou. Nejen ta v dopravě na silnici od areálu přes přejezd k hlavní silnici na Klatovy, ale i ta ve městě. Zaregistroval jsem samozřejmě i obavy z nárůstu cizích pracovníků a zvýšení bezpečnostních rizik z jejich přítomnosti plynoucích. Z pravidelných (čtvrtletních) hodnocení bezpečnostní rady města je mi známo, že se cizí pracovníci objevují ve statistikách obou místních policejních složek (MP, PČR) v mnohonásobně menší míře než místní či přespolní občané. Vedení města si je dostatečně vědomo všech rizik a je připraveno je účinně eliminovat.
Děkuji všem, kteří dočetli celý příspěvek. Určitě jsem nesdělil všechny informace o této stavbě, která by mohla mít pro město i v budoucnu velký význam a sloužit jeho širokým potřebám. Více se můžete dozvědět 19.9.2019 na dalším jednání zastupitelstva města, na které vás srdečně zvu.

Karel Naxera starosta (Pozn. Text vyšel též v posledních Přeštických novinách)

Pokud nesouhlasíte s výstavbou plánované průmyslové haly v Přešticích firmou Accolade, můžete svůj nesouhlas vyjádřit podpisem předložené petice. Podepisovat mohou občané Přeštic a okolí starší osmnácti let.

Text petice:
"My, níže podepsaní občané města Přeštic a okolních obcí odmítáme výstavbu dalších velkých průmyslových hal na území katastru města Přeštic. Zejména odmítáme záměr výstavby haly firmy Accolade. Vyzýváme všechny kompetentní orgány, zejména zastupitele, radu, místostarostu a starostu Přeštic, aby učinili veškeré kroky, aby této výstavbě zabránili. Touto peticí vyjadřujeme svou vůli jako občané, obyvatelé a voliči."

Zde naleznete seznam podpisových sběrných míst, kde je možno petici podepsat:
Veterinární ordinace MVDr. Rybárové, Hlávkova 46
Kadeřnictví Sandra, Nepomucká 195
Obuv, kožená galanterie, Masarykovo náměstí 323
Zubní ordinace MUDr. Froňkové, Masarykovo náměstí 104 (po návratu z dovolené)
Dárkové zboží a dětský textil - Komenského 72
Papírnictví Tvořeníčko - Komenského 103
Zubní ordinace MUDr. Perglerové - 5. května 1284
Potraviny U Čermáků, Dukelská 940
Stawo - centrum barev, Komenského ulice 75
Kiosek v loděnici KČT

Další možností je si zde Facebook/Spolecne2022 stáhnout text petice s podpisovým archem, který si může každý snadno vytisknout a podepsat. Může přidat i podpisy ze svého okolí. Podpisový arch potom odevzdat na jednom ze sběrných míst. Prosíme, při sběru podpisů mějte u sebe vždy titulní stranu, což je zákonná podmínka. Zároveň na všechny apelujeme, podepište se prosím, pouze jednou.

Do kdy budeme podpisy sbírat?
První termín je 21.8. kdy chceme mít první várku podpisů shromážděnou pro připojení k námitce k řízení EIA. Ovšem i po tomto termínu bude probíhat sběr podpisů až do konání jednání zastupitelstva města.

Děkujeme!
Za petiční výbor: Martin Rybár, Zuzana Froňková, Michal Švihla

  Dobrý den,
nepoužívám Facebook, ale s  názory proti stavěu další haly Průmyslového parku Přeštice II, se plně ztotožňuji. Již nyní je do stávajících hal nedostatek pracovníků. Kdo bude pracovat v těch dalších? Agenturní makáči, cizinci, naplní se další nové ubytovny. Bezpečnost a klid tohoto města bere za své a bylo by dobře, kdyby občané začali přemýšlet o zajištění vlastní bezpečnosti a obrany sebesamých.


Vzpomeňme si na setkání s investory při před stavbou haly na bývalé Prefě, tehdy bylo slibováno, že tam nebudou pracovat žádní cizinci a žádní agenturní pracovníci. Bylo slíbeno osazení křižovatky u Penny semafory, protože vyjet někdy od Penny nebo z Průmyslové ulice je horor. Jaká je realita? Byla snaha tuto stavbu zastavit. Bohužel i já jsem tehdy tuto stavbu podporoval.
To, co se nám tu nyní snaží postavit, neprošlo přes odpor občanů v Liticích a tak přišly na řadu Přeštice. Přinese to do města další problémy, další dopravu, zabere se další půda, atd. Chraňme si toto město, pro nás ,naše děti a pro budoucnost.
Zastavme to!!!
Kocanda Jaroslav
P.S.
Co zatím uživatel výrobních hal přinesl městu, jaká je jeho podpora činnostem ve městě? Proč by se společnost se zisky v řádu milionů nemohla podílet na stavbě toho požadovaného a slibovaného bazénu.
Vlastně, proč by jsme měli mít bazén, prioritou nějaké ankety, bylo zřízení umělého povrchu fotbalového hřiště - to je opravdu směšné. A tak budeme dále jezdit do Plzně, Horažďovic, Nýrska, Klatov, Kdyně, Blovic a Dobřan. Také si budeme moci zacvičit nebo zahrát nějaký sport v nové víceúčelové hale v Řenčích, pokud nás tam pustí. Nevíte o ní? https://www.qap.cz/object/v-rencich-na-plzensku-vyroste-sportovni-hala-za-desitky-milionu-vizualizace-104968  Od ministerstva financí by na ni měl být příspěvek 20 mil. Kč a celková cena 30 mil. Kč. Bohužel si musím položit otázku. Co vlastně dělá naše radnice? U bytových domů není kde parkovat. Ještě dlouhé roky budeme jezdit okolo nepořádku u školy, okolo závozu na Zámostech a snít o tom, co už tam dávno mělo být. Bude se dále zabírat zemědělská půda na bytovou výstavbu ...

 

Dokumety k zahájení zjišťovacího řízení k záměru „Průmyslový park Přeštice II”. Vše zde...

MOgirl DONA, vlastním jménem Tereza, je 21 letá slečna bydlící v Příchovicích. A má přítele, s kterým je šťastná jak nikdy! Je totální blázen do oblečení a jelikož skříně ji na oblečení nestačí, má krabice rozdělené dle ročního období. Do budoucna by ráda udělala vlastní značku oblečení. Miluje léto, pivo, muziku a pizzu. Nenávidí faleš, lži a pomluvy. Celý článek zde...

Česká investiční skupina Accolade chce v Přešticích na jižním Plzeňsku postavit novou halu pro lehkou výrobu o rozloze 18 500 metrů čtverečných. Hlavním důvodem je dobrá kondice firem podnikajících v lehké výrobě, které mají zájem se rozvíjet. Předběžně se počítá s náklady na výstavbu haly ve stovkách milionů korun. Celý článek zde....

Oprava věže kostela
V roce 2019 budou po několikaleté přestávce pokračovat práce na opravách kostela sv. Petra a Pavla v Dolní Lukavici. V minulém roce se merklínská farnost věnovala přípravě stavby. Byla zpracovaná projektová dokumentace na opravu krovu a střechy věže, byla získána všechna potřebná vyjádření od úřadů vedoucí k získání stavebního povolení.
Na konci roku 2018 byla vyhlášena soutěž na dodavatele stavby. Vítězem se stala firma TEGMENTO s.r.o. z Rokycan, která již v minulosti prováděla práce na opravě střechy kostela. Celkové náklady na opravu krovu a střechy činí 1 893 951 Kč vč. DPH. Vzhledem k finanční náročnosti akce, budou práce realizovány na etapy, přičemž letos se počítá s částkou min. 600 000 Kč. Farnosti se podařilo získat prostředky z Havarijního programu Ministerstva kultury ve výši 400 000 Kč, dalších 100 000 Kč přidala farnost a rovněž částkou 100 000 Kč letošní práce podpoří obec Dolní Lukavice.
Práce budou zahájeny sundáním celé báně z věže. Tesařská oprava krovu bude probíhat na zemi. V první etapě se počítá s výměnou cca 2/3 krovové konstrukce bez bednění. Na věži bude osazena provizorní střecha s bedněním a krytinou z asfaltových pásů. Údržba a kontrola provizorní konstrukce bude možná díky osazenému reviznímu otvoru (tzv. „vylézáku“).
Opravovaná konstrukce věže bude přes zimu zajištěna proti povětrnostním vlivu. V roce 2020 pak budou v závislosti na finančních možnostech pokračovat tesařské práce. S ohledem etapové financování lze návrat báně na věž kostela předpokládat v roce 2021.
Jménem Římskokatolické farnosti Merklín bych chtěl touto cestou poděkovat obci Dolní Lukavice za finanční i podporu a vstřícnost.
Vojtěch Benedikt KREJČÍ, stavební technik Biskupství plzeňské

Zkušebního komisaře a ženu šéfa autoškoly vzali do vazby kvůli řidičákům pro cizince

Zatčením zkušebního komisaře z Městského úřadu v Přešticích a 52leté manželky majitele autoškoly z jižního Plzeňska ukončili kriminalisté několik měsíců trvající prověřování případu, v němž jde o podezření z podvodu při získávání řidičáků u cizinců, zejména Rumunů. Soud oba obviněné v pátek poslal do vazby. Celý článek o K+K zde...

Nejslavnějšími rodáky jihoplzeňských Přeštic jsou architekt, podnikatel a mecenáš Josef Hlávka a hudební skladatel Jakub Jan Ryba. Daleko méně známé je to, že se v domě číslo 112 narodil nejznámější a nejvlivnější prvorepublikový český finančník Jaroslav Preiss (1870 – 1946).   Celý článek zde...

Kdo za to může. Obce se bojí kamionů a viní ministerstvo dopravy. Komunikace I/27 Plzeň–Klatovy je už hodně zatížená a kvůli svedení další tranzitní kamionové dopravy se kraj obává, že zkolabuje přetížený úsek u Přeštic. Celý článek zde...

Jako velmi talentovaný soutěžící se ukáže i dvacetiletý Jakub Moulis z Přeštic. Jakub je muzikant každým coulem a ovládá hru na několik hudebních nástrojů. Hodně ho vzal rozchod s přítelkyní, se kterou byl dva roky a od té doby nepotkal tu pravou. Jakub zaujme především kouče The Voice Česko Slovensko Vojtěcha Dyka. Navíc mu dal neuvěřitelnou nabídku, aby hostoval na jeho koncertě. Do jakého týmu nakonec Jakub Moulis půjde? Video zde...

Policisté pronásledovali osobní vozidlo, které havarovalo. 

Dnešního dne 27. února 2019 u obce Skočice v brzkých ranních hodinách hlídka policistů zastavila předepsaným způsobem a se světelným nápisem "STOP POLICIE" osobní motorové vozidlo tovární značky Audi A3, které vyjelo z lesního porostu. Po zastavení vozidla vystoupil jeden z policistů ze strany spolujezdce a řidič zastaveného vozidla využil situace a opětovně se rozjel. Začal hlídce ujíždět směrem do obce Skočice, na pokyny policistů nereagoval. Policisté začali daný vůz pronásledovat.

Mladý 36letý řidič objel kapli v obci Skočice a pokračoval opět do lesního porostu ve směru na obec Roupov, kde přes účelovou komunikaci objel lesní porost a vydal se zpět na obec Skočice. Pronásledované vozidlo jezdilo z jedné obce do druhé. Řidič nezvládl řízení vozidla při odbočování k bytovým domům v obci Skočice a havaroval přes travnatý kopec. Vyběhl z vozidla a začal utíkat směrem k poli podél bytového domu. Policista při pronásledování utíkajícího řidiče vyzval slovy "policie stůj" na což on nereagoval, proto policista použil donucovací prostředek varovný výstřel do vzduchu ve směru na pole mimo zástavbu. Ani to nezastavilo utíkajícího řidiče, který pokračoval v útěku. Hlídka policistů muže pronásledovala a dostihla jej u bytového domu v obci Skočice před bytovými dveřmi, které se pokoušel odemknout.

Řidič z ujíždějícího vozidla byl následně zajištěn a byla mu přiložena služební pouta, aby bylo zabráněno možnému dalšímu protiprávnímu jednání. Muž se po výzvě policistů dobrovolně podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem, ale odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu i orientační test na návykové látky. Při pronásledování nedošlo k žádnému zranění policistů ani podezřelého muže. Dále bylo lustrací zjištěno, že se jedná o osobu, která má za sebou bohatou trestní minulost. Řidič řídil vozidlo i přesto, že má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel, který mu byl uložen Okresním soudem v Berouně až do září 2019. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření za spáchání přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání. Případem se i nadále zabývají.

Dnes ráno kolem sedmé hodiny proběhla součinnostní akce policistů, psovoda a Cizinecké policie v továrně IAC v Přešticích. Celý článek zde..

 

Napadl úřednici, dostal 15 měsíců

Přeštice – Pětatřicetiletý Martin Tolar byl v úterý u Okresního soudu Plzeň–jih předsedkyní senátu Martinou Soudkovou uznán vinným ze spáchání násilí na úřední osobě, výtržnictví a poškození cizí věci. Celý článek zde..

Na sociální síti se šíří šílené video. Bylo natočeno přímo na Silvestra v plzeňských Přešticích. Je na něm zachyceno odpálení nemrznoucí kapaliny, která následně způsobí obrovský a nebezpečný výbuch. Z těchto záběrů se člověku tají dech. Tohle mohlo dopadnout hodně špatně. Celý článek zde...

Stacionáře pro seniory v Přešticích.
Potřeba nejsou jen nová Centra duševního zdraví, ale také čím dál víc stacionáře pro seniory. Populace v Česku stárne, aktuálně tady žijí téměř tři miliony lidí nad pětašedesát let. Video zde..

 

'Čuňas' Stárek: Ze Slovan na Bory přes Přeštice

Přeštice – V přeštické Stodole si ve čtvrtek večer připomněli událost, která odstartovala první soudní proces s českým kulturním udergroundem. Celý článek zde...

OBRAZEM: Sokolové slavili 150 let Sokolskou akademií

Domažlice - Sokolskou akademií slavil TJ Sokol Domažlice 150 let od založení. Celý článek zde...

 

Zastupitelstvo města Přeštice 2018-2022

Kandidátní listina

Kandidát

Navrhující
strana

Politická
příslušnost

Hlasy

Pořadí
zvolení

číslo

název

poř.
číslo

příjmení, jméno, tituly

věk

abs.

v %

1

TOP 09

1

Naxera Karel Mgr.

46

TOP 09

TOP 09

845

8,38

1

1

TOP 09

2

Krivda Marek

42

TOP 09

BEZPP

764

7,58

2

1

TOP 09

7

Rada Dušan

41

TOP 09

BEZPP

753

7,47

3

1

TOP 09

3

Mašát Radek Mgr.

42

TOP 09

BEZPP

701

6,95

4

1

TOP 09

4

Tykvartová Jana

51

TOP 09

BEZPP

686

6,80

5

3

"Občanská demokratická strana"

1

Fornouz Petr Mgr.

50

ODS

ODS

529

12,32

1

3

"Občanská demokratická strana"

3

Mištera Josef doc.

62

ODS

ODS

350

8,15

2

4

"Česká str.sociálně demokrat."

1

Majer Jaroslav

53

ČSSD

ČSSD

262

12,54

1

5

"SPOLEČNĚ 2022"

1

Chmelík Tomáš Mgr.

28

STAN

BEZPP

488

9,13

1

5

"SPOLEČNĚ 2022"

6

Frońková Zuzana Ing. arch.

39

STAN

BEZPP

434

8,12

2

6

"Komunist. str.Čech a Moravy"

5

Frouz Vladimír Mgr.

61

KSČM

KSČM

327

9,49

1

7

"OBČANSKÝ HLAS-SNK s po.S.sou"

1

Kmoch Antonín Mgr.

57

NK

BEZPP

699

9,39

1

7

"OBČANSKÝ HLAS-SNK s po.S.sou"

7

Hlavín Jiří

62

NK

BEZPP

600

8,06

2

7

"OBČANSKÝ HLAS-SNK s po.S.sou"

2

Walta Petr Ing.

51

NK

BEZPP

578

7,76

3

7

"OBČANSKÝ HLAS-SNK s po.S.sou"

3

Ježek Vladimír

54

NK

BEZPP

527

7,08

4

Kompletní výsledky zde...

 

Kostely v kraji rozeznívají nové zvony

Plzeňský kraj - Podobu pátého zvonu, který měla přeštická zvonice ve věži kostela Nanebevzetí Panny Marie ještě před druhou světovou válkou, už znají Přeštice na Plzeňsku. Sbírka na přeštický kostel proběhla jak v Přešticích, tak v partnerském městě Nittenau v Bavorsku. Nový zvon byl odlit v Holandsku.Celý článek zde...

Přeštice pořádají turnaj na počest fotbalové legendy

Přeštice – V sobotu se v přeštickém fotbalovém areálu (od 11.30 hodin) koná vzpomínkový turnaj na loni zesnulého Stanislava Trnku, dlouholetou ikonu Přeštic, která se nejpopulárnější hře světa věnovala přes padesát let. Z toho téměř čtyřicet let v roli trenéra. Celý článek zde...

V pivovaru a restauraci U Přeška v Přešticích se chystají změny.
Proslýchá se a visí na úřední desce úřadu, že do společnosti PCP BREWERY, která má pivovar v pronájmu, má zájem vstoupit jako strategický partner spol. Malý Janek Praha s.r.o. Tato privátní značka je tzv. létajícím pivovarem a jsou pod ní nabízeny opravdové skvosty z malých českých a moravských pivovarů za přijatelnou cenu. Malé pivovary jsou dlouhodobě proti korporátním pivovarům v nevýhodě a značka Malý Janek pomáhá v boji proti těmto molochům, kde kvalita piva je až na posledním místě. Značka Malý Janek má blízko ke společnosti Naše pivovary s.r.o., která sdružuje restaurace a hotely. Aktuálně spravují restauraci a Pivnici u bazénu, Pavlovín, U Kalendů a hotely, hotel Ehrlich, hotel Na Zámečku, hotel Michael, Restauraci U Papežů a hotel TJ Chodov.
Jednatelem obou společností je pan Jiří Janeček, kterého jsme požádali o vyjádření. „ Jako hostinský z několika restaurací a provozovatel hotelů se snažím dlouhodobě nabízet to nejlepší z malých pivovarů. Ten přeštický sledujeme již od jeho otevření. Pivo tu vaří výborně. Nyní jednáme s městem o vstupu do společnosti nájemce. Naše zkušenosti v gastronomii a z pivovarů v Praze bychom rádi přenesli i do Přeštic. Přeštické pivo chceme zařadit do stálé nabídky v osmi pražských restaurací“ říká pro JanochINFO.cz pan Jiří Janeček.
Tak se necháme překvapit.

Sokolíci z Přeštic v Praze
Tento týden se koná XVI. Všesokolský slet, kterého se účastní 45 mužů, žen a dětí. 16 dětí můžete vidět ve skladbě Děti, to je věc, ženy ve skladbě Cesta a muže ve skladbě Borci, a to ve čtvrtek 5.7. ve 21:00h a v pátek ve 14:00h v Eden Arena v Praze nebo na České televizi. 4.7. bude odvysílán program Sokol Gala na ČT Sport. Malá chutnávka ze sletového týdne přeštických dětí ! Držte nám palce, sletu zdar! Děkujeme! Naďa Květoňová a Jana Korcová

Viktoria počtvrté vyhrála, vítězný gól dal Ekpai

Přeštice – Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili i ve svém čtvrtém utkání v přípravě na novou sezonu. Celý článek zde..

Přeštice, proslulé poutní místo se zázračnou madonou. Poslechnout záznam pořadu o přeštických sochách – sousoší přeštického černostrakatého prasete a pomníku Československo-sovětského přátelství můžete zde.

Útočníkovi hrozí až deset let za mřížemi 

Kriminalisté územního odboru Plzeň-venkov zahájili trestní stíhání devatenáctiletého muže z Chlumčan, který je obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Mladík dne 15. května 2018 v odpoledních hodinách napadl a oloupil pětatřicetiletého muže.K incidentu došlo na louce směrem na obec Příchovice, kde agresor nejprve muži i přes jeho slovní odpor prohledal jeho batoh a nalezl dvě obálky s finanční hotovostí o částkách 11.682 korun a 14.261 korun. O obálky s penězi se nejdříve muži přetahovali a poté poškozenému vytrhl obálku s částkou 14.261 korun a strčil si ji za své tričko. Napadený muž se bránil a chtěl si vzít obálku s penězi zpět, v tom ho násilník silně udeřil pěstí do nosu a pěstí do tváře. Výtržník i s odcizenou obálkou odcházel z místa pryč a poškozený ho porosil, aby mu obálku s penězi vrátil zpět. Na to mu devatenáctiletý mladík vyhrožoval slovy: „Jestli mi nedáš pokoj, tak tě zmlátím ještě znovu.“ Po další žádosti mladík nakonec sáhl do obálky a vydal pětatřicetiletému muži část peněz z obálky zpět a odešel pryč. Poškozenému vznikla škoda ve výši 5.760 koru

Přeštice zdigitalizovaly kino. Teď může hrát novinky

Přeštice – Filmoví fanoušci z Přeštic a okolí si od soboty přijdou na své. Kulturní a komunitní centrum od 19 hodin promítlo českou komedii Dvě nevěsty a jedna svatba a tím zahájilo zcela novou etapu přeštického kina. Celý článek zde... Fotografie zde..

Divotvůrkyně Přeštická: Ronil obraz Bohorodičky slzy?

Jedním z nejpodivuhodnějších obrazů České republiky je plátno, na kterém je vyobrazena Panna Marie s umučeným Ježíšem Kristem v náruči. Nachází se v Přešticích na Plzeňsku a od 17. století na něm měly být viditelné zajímavé úkazy. Nadto jsou mu přisuzovány léčivé účinky. Celý článek zde...

Krádež peněženky

Přeštičtí policisté šetří případ krádeže peněženky, ke kterému došlo v jednom z místních obchodních domů. Kdy dosud neznámý zloděj využil nepozornosti poškozené pětašedesátileté ženy a v nestřežený okamžik ji z kabelky, kterou měla zavěšenou na rameni, odcizil peněženku. Majitelka tak přišla o finanční hotovost ve výši 44.000 korun.V souvislosti s pátráním po pachateli policie nabádá občany, aby si pozorně a bedlivě své věci hlídali. Stanete-li se svědky kapesní krádeže, neváhejte bezodkladně kontaktovat Policii České republiky.

Neusnadňujte kapsářům práci!!

49letý bývalý mistr světa Pavel J. byl nalezen mrtev

Není známa příčina úmrtí a ve věci je nařízena soudní pitva. Včera kolem osmé hodiny ráno byl na cestě k zahrádkářské kolonii u Příchovic nedaleko Přeštic nalezen devětačtyřicetiletý muž nejevící známky života. Udajně nedaleko mělo být zaparkováno jeho vozidlo. Celý článek zde..

Nejúspěšnější sportovci okresu Plzeň-jih za rok 2017

Jednotlivci – dospělí: Michaela Štenglová (střelba, SK Cinderella Dnešice). Dorost: Kristýna Burlová (cyklistika, COPR Přeštice). Žactvo: Jan Pergler (atletika, ŠAK Přeštice) a Ondřej Šlais (judo, SK DDM Blovice).

Kolektivy – dospělí: TJ Sokol Tymákov – ženy (nár. házená) a TJ Přeštice - muži (nár. házená). Dorost: TJ Sokol Tymákov (nár. házená). Žactvo: TJ Přeštice – st. žačky (nár. házená).

Sportovní hvězda čtenářů Plzeňského deníku: Martin Hejduk (TJ Přeštice, fotbal)

Trenér: Václava Šmídlová (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Pavel Dobrý (TJ Přeštice, fotbal), Václav Šlehofer st. (TJ Snack Dobřany, hokejbal), Václav Brada (TJ Přeštice, nár. házená), František Bouchal (TJ Přeštice, fotbal).

Rozhodčí: Lukáš Zimmermann (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Lukáš Langmajer (TJ Přeštice, fotbal), Stanislav Zadražil (TJ Přeštice, nár. házená).

Mimořádný výkon roku: Pavla Šmídlová (TJ Sokol Tymákov, nár. házená), Ivan Blahoudek (TJ Přeštice, fotbal), Soňa Zadražilová (TJ Přeštice, nár. házená), Matouš Jahoda (TJ Spartak Sedlec, rychlostní kanoistika).

 

Vážení majitelé zahrádek v chatové oblasti „Za řekou“

Rád bych Vás informoval, že jsme 12.2.2018  podali žádost na ČEZ o připojení elektřiny do své chaty „Za řekou“. Dne 29.2.2018  nám přišla odpověď, že připojení lze realizovat, pokud bude více žádostí. Snažili jsme se o podání hromadné žádosti, ale to prý nelze. Musíme každý sám za svou parcelu. Je pravda, že paní z ČEZU v Přešticích se nám vysmála, že připojení neudělají. Přesto se nenechte se odbýt a pokud uvažujete o elektřině na Vašem pozemku, svou žádost podejte.
Čím více nás žádost podá, tím levnější to vše bude.
Tím se dostávám k otázce peněz. Zatím nikdo nedokáže momentálně cenu připojení/objekt vypočítat, ta se bude odvíjet od počtu žádostí a od možnosti připojení buď „vzduchem nebo zemí“.
Podání žádosti není závazné připojení. Na danou věc se musí přijet podívat pracovník ČEZU a potom se rozhodne jaké bude nejlepší řešení. Děkujeme Valentovi

Nezvládl řízení a s vozidlem havaroval. Při dechové zkoušce nadýchal více jak dvě promile alkoholu. 

V neděli 4. března krátce po šestnácté hodině jel 63letý řidič s vozidlem značky Citroen Xsara po silnici číslo I/27 ve směru na Klatovy. Na křižovatce v obci Přeštice nepřizpůsobil rychlost jízdy a pozdě odbočil vpravo na místní komunikaci, v důsledku čehož přejel přes křižovatku, vyjel mimo komunikaci a narazil do oplocení jednoho z domů. Po dopravní nehodě se řidič na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno 2,68 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že k jízdě užil vozidlo, které nesplňuje technické podmínky provozu na pozemních komunikacích, kdy na vozidle nebyla platná technická prohlídka a disky kol byly upevněny místo čtyřmi pouze dvěma šrouby. Dalším šetřením pak policisté zjistili, že muži bylo rozhodnutím Městského úřadu ve Stodě odňato v roce 2016 řidičské oprávnění pro všechny skupiny z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

IAC otevřela v Přešticích závod na výrobu dveří aut za 820 mil Kč

Lucemburská firma International Automotive Components (IAC) otevřela v Přešticích nový závod na výrobu automobilových dveřních panelů za více než 40 milionů dolarů (přes 820 milionů Kč). Nové centrum, které se zaměří na výrobu prémiových dveřních panelů, je již třetím počinem společnosti v Přešticích. Firma počítá, že v rámci nového výrobního centra přinese k současným 1300 dalších více než 800 kvalifikovaných pracovních míst.

 

Modernizace CZT Přeštice

I v malém městě lze dělat unikátní projekty, které ukazují budoucnost soustav dálkového vytápění. Město Přeštice před časem stejně jako mnoho jiných obcí, stálo před rozhodnutím, zda a jak modernizovat stávající soustavu CZT. Otázka zněla: Vyplatí se podpořit stávající centralizované vytápění nebo bude výhodnější přejít na plynofikaci s individuálními kotelnami v objektech a sít CZT postupně zrušit? Celý článek zde...

V několika případech na místě veřejnosti přístupném napadl bezdůvodně náhodné osoby. 

Policisté z obvodního oddělení Přeštice ve spolupráci s kolegy z oddělení obecné kriminality v tomto týdnu objasnili případ výtržného jednání, ke kterému mělo dojít dne 15.12.2017 v obci Přeštice na jižním Plzeňsku. Podezřelý muž uvedeného dne mezi třetí a čtvrtou hodinou odpoledne bezdůvodně napadl několik osob. Nejprve při přecházení pozemní komunikace přistoupil k vozidlu Toyota, které zastavilo před přechodem pro chodce. Poté otevřel přední dveře u řidiče, a když po slovní výměně poškozený 36letý řidič dveře automobilu opět zavřel, kopnul mu do nich. O několik minut později na chodníku v ulici Rybova v Přešticích udeřil a posléze kopl 22letého poškozeného muže, kterému se naštěstí podařilo z místa utéct. Ve stejné ulici pak ještě fyzicky napadl tentokrát 41letého muže. .Ten se snažil podezřelému akivně bránit a zadržet ho na místě. Podezřelý však nejenže z místa utekl, ale poškozenému způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Po tomto prosincovém incidentu začali policisté společně s kriminalisty provádět rozsáhlá šetření. Podařilo se jim případ dostatečně zadokumentovat, jak svědecky, tak i prostřednictvím záznamu z kamerového systému, na kterém byla zachycena podezřelá osoba. Díky místní i osobní znalosti se posléze podařilo muže na záznamu identifikovat. Dne 14.2.2018 tedy policisté předali záznam o sdělení podezření 33letému muži z jižního Plzeňska pro přečin výtržnictví. Muž byl ke svému hrubému jednání motivován vztekem, který si vybíjel na náhodných osobách

Volba prezidenta republiky konaná ve dnech 12.01. – 13.01.2018 a 26.01. – 27.01.2018 za Přeštice

 

- Okrsky Voliči
v seznamu
Vydané
obálky
Volební
účast v %
Odevzdané
obálky
Platné
hlasy
% platných
hlasů
počet zprac. v %
1. kolo 8 8 100,00 5 419 3 290 60,71 3 290 3 272 99,45
2. kolo 8 8 100,00 5 405 3 600 66,60 3 600 3 594 99,83
Kandidát Navrhující
strana
Politická
příslušnost
1. kolo 2. kolo
číslo příjmení, jméno, tituly hlasy % hlasy %
1 Topolánek Mirek Ing. Senátoři BEZPP 136 4,15 X X
2 Horáček Michal Mgr. Ph.D. Občan BEZPP 304 9,29 X X
3 Fischer Pavel Mgr. Senátoři BEZPP 269 8,22 X X
4 Hynek Jiří RNDr. Poslanci REAL 28 0,85 X X
5 Hannig Petr Mgr. Poslanci Rozumní 20 0,61 X X
6 Kulhánek Vratislav Ing. Dr. h. c. Poslanci ODA 16 0,48 X X
+7 Zeman Miloš Ing. Občan SPO 1 452 44,37 2 091 58,18
8 Hilšer Marek MUDr. Bc. Ph.D. Senátoři BEZPP 314 9,59 X X
+9 Drahoš Jiří prof. Ing. DrSc., dr. h. c. Občan BEZPP 733 22,40 1 503 41,81

 

Cizinci vymlátili hospodu a zranili několik lidí včetně obsluhy

Do Přeštic musely v noci vyjet čtyři auta záchranářů a hlídky policie ze širokého okolí

V noci na dnešek mělo dojít k napadení jak obsluhy restaurace tak i hostů ve Spolkovém domě v Přešticích.

     "Dobrý den, napište o tom, jak tady ve Spoláku několik Bulharů a cikánů napadlo obsluhu restaurace a seřezalo tady několik lidí. V noci jsme tu měli tři velké sanitky a jedno malé auto s lékařem. Policejních aut tu také bylo hodně, přijeli snad z celého okolí," napsal nám dnes dopoledne čtenář. Samozřejmě jsme se rozhodli tuto informaci prověřit. Celý článek zde...

❗️Naše restaurace se snažila přijímat hosty bez rozdílu. Bez rozdílu barvy pleti,národnosti.. Abychom nebyli vystaveni výtkám rasové diskriminace.
Avšak díky včerejšímu večeru se náš postoj mění.
Bezdůvodně byl Romy (kteří trávili večer v Blue line baru) napaden číšník restaurace spolu s ostatními hosty. Naše restaurace je dnes uzavřena.
Nebudeme a nechceme Vás, hosty, vystavovat dalšímu podobnému riziku a stejně tak naše zaměstnance, kterých si vážíme natolik, že nebudeme “tyto lidi” do naších provozoven více pouštět,obsluhovat. Zdroj : Restaurant Crossroad

18. ročník Tříkrálové sbírky. Přispět může podle svých možností každý.
Tříkrálová sbírka je rozdělena podle předem určeného klíče: 65 procent se vrací zpět do místa výběru, 15 procent podpoří charitní projekty Diecézní charity Plzeň (Domov pro matky s dětmi v tísni v Havlovicích u Domažlic, Domov pro seniory Bor, Domov pokojného stáří sv. Alžběty v Plzni, Noclehárnu Betlém Cheb, Terénní krizovou službu, Terénní sociální práci, Terénní sociální službu v Domažlicích, Středisko pracovní rehabilitace Plzeň, Charitní pečovatelskou službu, Poradnu pro cizince a uprchlíky, Adopci na dálku či Humanitární pomoc do zahraničí DCHP). Deset procent sbírky přispívá na podporu Humanitární a rozvojové pomoci v zahraničí Charity Česká republika (CHČR). Pět procent sbírky jde na podporu projektů CHČR a zbylých pět na režii sbírky.

Prodejnu zasáhl požár, hasičům práci komplikovala zaparkovaná auta

Přeštice - Hasiči včas nevěděli o hlubokém výkopu, překvapily je také vozy zaparkované na zákazu zastavení. Celý článek zde...

Samba Carneval Show - Vystoupení brazilské samby s Janou da Conceicao

PŘEŠTICE – Policisté z činu podezírají 33letého recidivistu. 

     Policisté z obvodního oddělení Přeštice začátkem listopadu přijali oznámení, že došlo ke krádeži věcí z vozidla značky Škoda Felicie. Pachatel měl usnadněnou práci tím, že vozidlo bylo ponecháno v zapadlé uličce Přeštic neuzamčené. Proto dne 6.11.2017 kolem devatenácté hodiny do auta vlezl a odcizil z něj zavírací nůž v hodnotě pět set korun, plastovou svítilnu, tažné lano a k němu kovové závitové oko. Přeštičtí policisté po zadokumentování místa činu začali v případu provádět šetření. Podařilo se jim zajistit záznam z městského kamerového systému, na kterém se pohybuje podezřelá osoba. Posléze získali informaci, že jeden muž v místním hostinci ukazoval zavírací nůž, který odpovídal popisu odcizeného.  Pak už šetření nabralo rychlý spád, kdy policisté díky místní a osobní znalosti zjistili totožnost podezřelého muže. Dne 28.11.2017 předali 33letého recidivistovi z jižního Plzeňska záznam o sdělení podezření pro přečin krádeže, které se dopustil i přesto, že byl rozsudky Okresního soudu Plzeň-jih za obdobný čin potrestán. V případě rozhodování o vině a trestu může být muž potrestán odnětím svobody až na tři léta.

 

Pronájem restaurace? Zvítězila nejvyšší nabídka, tvrdí starosta Přeštic

Někteří občané a zastupitelé Přeštic na Plzeňsku kritizují vedení radnice, že pronajalo městskou restauraci za nevýhodných podmínek. Dům, ve kterém se nachází, totiž prošel nákladnou rekonstrukcí a návratnost investice je podle kritiků při malém nájmu téměř sto let.

 

Rekonstrukce stadionů může pohřbít kluby. Sportovcům asi pomůže kraj

Plzeň - Tělovýchovné jednoty Přeštice a Domažlice musí do konce roku zaplatit 20 milionů Kč.

Rekonstrukce stadionů může pohřbít kluby. Sportovcům asi pomůže kraj

Plzeň - Tělovýchovné jednoty Přeštice a Domažlice musí do konce roku zaplatit 20 milionů Kč. Celý článek zde...

DOLNÍ LUKAVICE – Nezvládl řízení a sjel s vozidlem do příkopu. 

Policisté z obvodního oddělení Přeštice ve středu (8.11.2017) před třiadvacátou hodinou kontrolovali 26letého muže z jižního Plzeňska, který šel pěšky směrem na obec Horní Lukavice. Na dotaz policistů muž uvedl, že jel s vozidlem značky Peugeot od rodinného domu v Dolní Lukavice směrem na Horní Lukavici, kdy nezvládl řízení a sjel s vozidlem do příkopu. Protože mu s vozidlem nešlo vyjet, vystoupil, zanechal automobil na místě a pokračoval pěšky. Vzhledem k uvedenému byla u muže provedena dechová zkouška, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,84 promile alkoholu v dechu. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Policisté ve věci provedli další šetření, kdy o dalším postupu bude rozhodnuto na základě výsledku z odebrané krve.

Výstava Jarky Papežové + Památka zesnulých V Přešticích

KOMPLETNÍ výsledky hlasování za územní celky v Přešticích zde.

Přeštice Z VÝŠKY - foto z ptačí perspektivy www.zvysky.cz

 

Astronom Otto Seydl má v Přešticích pamětní desku

Přeštice (Plzeňsko) - Pamětní deska ve foyer základní školy v Přešticích ode dneška připomíná někdejšího žáka školy, významného astronoma, historika astronomie, popularizátora vědy a posledního ředitele Státní hvězdárny v Klementinu Otto Seydla (1884 - 1959). Desku v roce stého výročí vzniku České astronomické společnosti (ČAS) odhalili zástupci školy, ČAS a Seydlovy rodiny. Seydl se narodil v Merklíně u Přeštic. Celý článek zde...

Silnice z Plzně do Přeštic bude dvojnásobná. Současně ale vznikne obchvat

Jedno z dopravně nejvytíženějších měst v západních Čechách se může těšit na obchvat. Přeštice na něj čekají již dlouho, například posudek o vlivu na životní prostředí je starý jedenáct let. Silničáři ale již mají prakticky připravenou stavbu, na kterou bude přeštický obchvat bezprostředně navazovat a měla by být hotová současně s ním. Starosta města proto věří, že ani přípravu obchvatu samotného již nemůže nic zastavit nebo zabrzdit. Video a celý článek zde...

Spoluobčané, zahrádkáři a vlastníci psů,
jsme dlouholetými vlastníky zahrádky v kolonii „Za řekou“, vlastně v této lokalitě trávím čas od svých 6-ti let. Na zahradě a u řeky jsem nejprve se svým dědečkem, nyní  i s rodinou a sám trávil a trávím hodně času. Je tam krásně, zvláště když je rok jako tento. Nově rekonstruované KČT, kam může člověk zajít na dobře vychlazené pivko, k tomu přispívá. V současné době již zahrádky nejsou k pěstování nějaké velké úrody, ale využívají se spíše rekreačně.
Nechci vzbudit dojem, že nemám psy rád, naopak. Měl jsem krásného boxera a když mně zemřel v náručí, zařekl jsem se, že už psa nechci. Bohužel, naše republika se pomalu stává psím královstvím, vždyť je u nás údajně registrováno 1.5 mil. psů …a kde jsou ti neregistrovaní.
A tady vzniká problém. Nejen po městě a v bytech, ale i na zahradách zažíváme tento psí boom – tu nesebrané hovínko, „psím značkováním“ poničené okrasné stromky a květiny, volně pobíhající psi bez náhubků, kteří se vrhají cyklistům po nohách, ale hlavně neustálý štěkot nevychovaných mazlíků. Věřte, že někdy se to už nedá vydržet. Okolo naší zahrady a v bezprostředním okolí je asi 10 psů. Jak to vypadá, když většina spustí, musí být každému jasné, to taková sekačka je vlastně balzám pro uši.
Když už byla situace neúnosná, použil jsem „piráta“ a to ke značné nevoli některých „pejskařů“. Dnes dokonce došlo k tomu, že naši noví sousedé na mě zavolali městskou polici. Nikdy jsem je nevolal já, který tam snáší a trpí psí štěkot, ale sousedi kvůli 1 odhozenému „pirátovi“, takže já jsem ten padouch, který dělá naschvály. Opět se projevilo to správné čecháčkovství – udavačství.
Měl jsem možnost navštívit dvě zahrádkářské kolonie v Německu. Celá kolonie má jedno oplocení, uzamykatelné parkoviště, jednotlivé pozemky jsou odděleny pouze zelení nebo záhonky. Panuje tam klid a pohoda, nikdo neřve, nic neštěká, nikdo neleze, kam nemá a nic neničí. Co se k tomu dá dodat… asi nic.
Je jasné, že pro město a tyto zájmové či rekreační oblasti chybí vyhláška o pořádku, která by upravovala provoz hlučných strojů, chov hospodářského zvířectva a jasně nastavila podmínky chování v těchto lokalitách.
Kocanda Jaroslav

Lavičky pro naučnou stezku sv. Vojtěcha

Dobrý den, požádali jsme o příspěvek na lavičky na naučnou stezku sv. Vojtěcha okolím Přeštic. Pokud se Vám náš nápad líbí, dejte nám hlas na níže uvedeném odkazu. Děkujeme. Dáša a vodáci KČT Úhlava a TOM Úhlava Odkaz zde...

Nafta ani jiné provozní kapaliny z nádrží neunikaly. Hasiči pomohli přeložit náklad do náhradní dodávky a asistovali odtahové službě při vyprošťování kamionu a jeho nakládání. Kamion poškodil billboard. Hasiči ho museli pomocí kotoučové pili odstranit.Nehoda komplikovala provoz v Přešticích, doprava po většinu času zásahu probíhala jedním jízdním pruhem, pouze na několik minut musela být doprava zcela zastavena. Děkujeme za Vaše foto.

 

Čtyřpruh na Přeštice se blíží

Plzeňsko – Výkup pozemků pro stavbu vyhlíženou řidiči i obyvateli končí.

Kauza dotací ve sportu: Projekty místopředsedy budí pozornost!

Mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly jako jediné za ČR nominovány Českou federací mažoretkového sportu na mezinárodní soutěž Open International Cup 2017. Soutěž se konala jako součást Olympiády tance v Moskvě ve dnech 5. až 7. května 2017. Naše mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly velmi úspěšné. Soutěžily v juniorské kategorii s osmi choreografiemi a děvčata vybojovala 2 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili, dále jedno 4. a jedno 5. místo.

Minulou neděli 4. června se mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice zúčastnily finále ČR soutěže Taneční skupina roku 2017 v Praze, kde v juniorské kategorii mažoretek vybojovaly 1. místo v rámci ČR  a zároveň si tímto vybojovaly nominaci na evropské kolo této soutěže.

Spoluobčané, zahrádkáři a vlastníci psů,
jsme dlouholetými vlastníky zahrádky v kolonii „Za řekou“, vlastně v této lokalitě trávím čas od svých 6-ti let. Na zahradě a u řeky jsem nejprve se svým dědečkem, nyní  i s rodinou a sám trávil a trávím hodně času. Je tam krásně, zvláště když je rok jako tento. Nově rekonstruované KČT, kam může člověk zajít na dobře vychlazené pivko, k tomu přispívá. V současné době již zahrádky nejsou k pěstování nějaké velké úrody, ale využívají se spíše rekreačně.
Nechci vzbudit dojem, že nemám psy rád, naopak. Měl jsem krásného boxera a když mně zemřel v náručí, zařekl jsem se, že už psa nechci. Bohužel, naše republika se pomalu stává psím královstvím, vždyť je u nás údajně registrováno 1.5 mil. psů …a kde jsou ti neregistrovaní.
A tady vzniká problém. Nejen po městě a v bytech, ale i na zahradách zažíváme tento psí boom – tu nesebrané hovínko, „psím značkováním“ poničené okrasné stromky a květiny, volně pobíhající psi bez náhubků, kteří se vrhají cyklistům po nohách, ale hlavně neustálý štěkot nevychovaných mazlíků. Věřte, že někdy se to už nedá vydržet. Okolo naší zahrady a v bezprostředním okolí je asi 10 psů. Jak to vypadá, když většina spustí, musí být každému jasné, to taková sekačka je vlastně balzám pro uši.
Když už byla situace neúnosná, použil jsem „piráta“ a to ke značné nevoli některých „pejskařů“. Dnes dokonce došlo k tomu, že naši noví sousedé na mě zavolali městskou polici. Nikdy jsem je nevolal já, který tam snáší a trpí psí štěkot, ale sousedi kvůli 1 odhozenému „pirátovi“, takže já jsem ten padouch, který dělá naschvály. Opět se projevilo to správné čecháčkovství – udavačství.
Měl jsem možnost navštívit dvě zahrádkářské kolonie v Německu. Celá kolonie má jedno oplocení, uzamykatelné parkoviště, jednotlivé pozemky jsou odděleny pouze zelení nebo záhonky. Panuje tam klid a pohoda, nikdo neřve, nic neštěká, nikdo neleze, kam nemá a nic neničí. Co se k tomu dá dodat… asi nic.
Je jasné, že pro město a tyto zájmové či rekreační oblasti chybí vyhláška o pořádku, která by upravovala provoz hlučných strojů, chov hospodářského zvířectva a jasně nastavila podmínky chování v těchto lokalitách.
Kocanda Jaroslav

Lavičky pro naučnou stezku sv. Vojtěcha

Dobrý den, požádali jsme o příspěvek na lavičky na naučnou stezku sv. Vojtěcha okolím Přeštic. Pokud se Vám náš nápad líbí, dejte nám hlas na níže uvedeném odkazu. Děkujeme. Dáša a vodáci KČT Úhlava a TOM Úhlava Odkaz zde...

26.07.2017 03:24 Na kraji Přeštic ve směru od Plzně narazil 26. července 2017 brzy ráno kamion do svodidel. Hasiči poskytli lehce zraněnému řidiči první pomoc a pečovali o něj do příjezdu ZZS. Následně byl převezen do nemocnice.

Nafta ani jiné provozní kapaliny z nádrží neunikaly. Hasiči pomohli přeložit náklad do náhradní dodávky a asistovali odtahové službě při vyprošťování kamionu a jeho nakládání. Kamion poškodil billboard. Hasiči ho museli pomocí kotoučové pili odstranit.Nehoda komplikovala provoz v Přešticích, doprava po většinu času zásahu probíhala jedním jízdním pruhem, pouze na několik minut musela být doprava zcela zastavena. Děkujeme za Vaše foto.

 

Čtyřpruh na Přeštice se blíží

Plzeňsko – Výkup pozemků pro stavbu vyhlíženou řidiči i obyvateli končí.

Kauza dotací ve sportu: Projekty místopředsedy budí pozornost!

Mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly jako jediné za ČR nominovány Českou federací mažoretkového sportu na mezinárodní soutěž Open International Cup 2017. Soutěž se konala jako součást Olympiády tance v Moskvě ve dnech 5. až 7. května 2017. Naše mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly velmi úspěšné. Soutěžily v juniorské kategorii s osmi choreografiemi a děvčata vybojovala 2 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili, dále jedno 4. a jedno 5. místo.

Minulou neděli 4. června se mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice zúčastnily finále ČR soutěže Taneční skupina roku 2017 v Praze, kde v juniorské kategorii mažoretek vybojovaly 1. místo v rámci ČR  a zároveň si tímto vybojovaly nominaci na evropské kolo této soutěže.

Řidič usedl za volant pod vlivem zakázaných látek

12.4.2017 Včerejšího dne krátce před 18:00 hodinou hlídka policie kontrolovala v obci Přeštice osobní motorové vozidlo tovární značky VW Golf. Řidič byl policisty vyzván, aby předložil doklady předepsané k řízení a provozu motorového vozidla, což učinil. Následně hlídka z obvodního oddělení policie Přeštice podrobila čtyřiadvacetiletého řidiče orientačnímu testu na drogy. Detekční jednotka byla pozitivní, a to na látky Amfetamin/ Metamfetamin. Na základě tohoto zjištění byl muž převezen do zdravotnického zařízení, kde se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Mladý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V Přešticích ožívají plány na aquapark, podoba je vybraná - VIZUALIZACE

V Přešticích se zase začíná reálně mluvit o stavbě aquaparku. Zastupitelstvo už dokonce vybralo konkrétní studii. Stavba by měla vyjít na zhruba 90 milionů. Celý článek zde...

Vítání jara Vystoupení mažoretek a tanečních tříd ZUŠ Přeštice FOTOgalerie zde...

 

V Přešticích na jihu Plzeňska řádí travič psů. Město už rozjelo preventivní akce. Reportáž TV ZAK zde ...

Řeči mají akorát ti, kteří toho o autech sami moc nevědí, říká automechanička

Přeštice – Dvacetiletá Andrea Kováčová z Přeštic si jako malá s panenkami nikdy nehrála. V dětství se u ní totiž projevila poněkud netradiční záliba – o traktory. Dnes Andrea studuje obor automechanik a v budoucnu by si chtěla otevřít svůj vlastní autoservis. Celý článek zde...

Na přeštické faře otevřeli denní stacionář Kristián Celý článek zde...

 

Národní házená utrpěla ztrátu, zemřel Pavel Ausberger

Přeštice – Smutná zpráva přišla z oddílu národní házené TJ Přeštice. Po těžké nemoci v pouhých jednapadesáti letech nás navždy opustil skvělý člověk, vynikající prvoligový hráč národní házené, dlouhodobý český reprezentant a dá se říci i legenda tohoto sportu mistr národní házené Pavel Ausberger. Celý článek zde..

Policisté z obvodního oddělení prověřují dva případy neplnění vyživovací povinnosti.  Přeštičtí policisté tento týden přijali oznámení dvou případů neplnění vyživovací povinnosti.
Ve středu oznámila žena z Přešticka, že od listopadu roku 2014 do února 2017 neobržela na výživu svých dvou nezletilých dětí žádnou finanční hotovost od jejich otce. Ten má z rozhodnutí okresního soudu přispívat každé dceři měsíční částkou ve výši 1 000 korun. Protože devětatřicetiletý muž z jižního Plzeňska v uvedeném období neposlal k rukám matky žádnou platbu, dluží na výživném 56 000 korun.
Včera obdrželi policisté další oznámení o zanedbání povinné výživy, kdy tentokrát nepříspívá na nezletilé dítě jeho matka. Sedmatřicetiletá žena již od měsíce května loňského roku neposílá na výživu svého syna částku ve výši 1 000 korun měsíčně, přestože ji tato povinnost byla stanovena rozsudkem okresního soudu. Na výživném dluží celkem 9 000 korun.
V případě rozhodování o vině a trestu hrozí za přečin zanedbání povinné výživy trest odnětí svobody až na dvě léta.

Krádež cigaret v prodejně

V polovině ledna policisté z obvodního oddělení Přeštice přijali oznámení, že v místní prodejně na Masarykově náměstí došlo ke krádeži dvou krabiček cigaret. Případ prvotně prověřovali jako přestupek proti majetku. Podařilo se jim zajistit kamerový záznam, na kterém byla podezřelá osoba. Dalším úkolem bylo osobu ztotožnit. To se podařilo v průběhu února, kdy přeštická hlídka kontrolovala muže, který měl na sobě stejné oblečení a celkově odpovídal popisu osoby ze záznamu. Muž se kriminalistům při výslechu přiznal, zároveň bylo zjištěno, že se jedná o recidivistu, který se již v minulosti dopouštěl majetkové trestné činnosti a pravomocným rozsudkem soudu byl potrestán k trestu odnětí svobody. Včera tedy bylo 34letému muži z jižního Plzeňska sděleno podezření pro přečin krádeže, protože podezřelý byl již v minulosti za obdobný skutek odsouzen a potrestán. Muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

V Přešticích roste velký talent české cyklistiky

Přeštice – Kristýna Burlová obhájila vítězství v kategorii žactva na jihu Plzeňska.Celý článek zde...

Rozšíření městského kamerového dohledového systému v Přešticích o 4 kamerové body

Budování městského kamerového dohledového systému (dále MKDS) bylo v Přešticích započato na základě poskytnuté účelové dotace od Plzeňského kraje z projektu Bezpečný kraj za účelem zvýšení bezpečnosti občanů. 1. etapa byla spuštěna v roce 2012, kdy byly vybudovány řídící a vyhodnocovací pracoviště městské policie a Policie ČR a první kamerové body – na Masarykově nám., v ul. Rybova a na křižovatkách na Tř. 1. máje. Projekt pokračoval 2. etapou v roce 2013, kdy byly opakovaně poskytnuty prostředky z dotačního programu Plzeňského kraje a MKDS se rozšířil o 6 kamerových bodů v ul. Mlýnská, Hlávkova, Nepomucká, Na Jordáně, v Městském parku a na Havlíčkově nám. Navazující byla 3. etapa v roce 2014, kdy byl z programu Plzeňského kraje MKDS rozšířen o další 2 kamerové body v ul. Husova a V Brance u KČT.


MKDS se osvědčil a je významným pomocníkem v boji proti kriminalitě a zajišťování veřejného
pořádku. Toto kvitovalo i vedení města a rozšířila v roce 2015 MKDS ve 4. etapě o kamerové body
v ul. Hlávkova u hřbitova a na přelomu let 2015/ 2016 v 5. etapě o body u ZŠ v ul. Poděbradova a
v ul. V Brance (její střední část). V roce 2016 byla v rámci 6. etapy poskytnuta dotace ze státního
rozpočtu v rámci Programu prevence kriminality na výstavbu 3 nových zájmových bodů - křižovatka
ul. Sv. Čecha a Na Chmelnicích, křižovatka ul. 5. května a Husova, křižovatka ul. Komenského a
Masarykovo nám. a rozšíření o 1 zájmový bod na ZŠ Na Jordáně v Přešticích. Počátkem roku 2017
byl započat zkušební provoz.
MKDS je využíván ze strany obou policií pro přestupkové i trestní řízení jak k odhalení
podezřelých pachatelů tak i jako hodnověrný důkazní prostředek. Za období let 2013-2016 byl
nápomocen nejméně ve 261 případech (pachatelé tr.činů, dopravní nehody, hledané osoby…) a
z celkového počtu přestupků je více jak polovina odhalena, zdokumentována a objasněna díky
neustálému rozšiřování kamerových bodů MKDS a jejich využívání oběma složkami policií.
Rozšiřování MKDS bylo též podpořeno samotnými občany i návštěvníky města provedenou
anketou, které se zúčastnilo 263 respondentů. Výsledky průzkumu ukázaly, že občané projekt
podporují, cítí se ve městě bezpečněji a záměr města Přeštice, rozšiřovat městský kamerový dohledový
systém, vnímají pozitivně.
Bc. Pavel Hošťálek-vedoucí strážník
   

  Přeštice-ASISTENT PREVENCE KRIMINALITY    Tel.e120725 726 549
     Od ledna 2017 začal pracovat na území města Přeštice Asistent prevence kriminality, který je po dobu jednoho roku hrazen z příspěvků úřadu práce. Asistent je zaměstnanec města, ostatní zaměstnanec městské policie. Jeho postavení je odlišné od postavení strážníka, který disponuje zákonnými oprávněními a povinnostmi a při výkonu své profese musí v nezbytné míře zasahovat do práv a svobod občanů. Rozlišení asistenta a strážníka je vcelku snadné, neboť strážníkův stejnokroj obsahuje nezaměnitelné prvky, jako jsou nápis městská policie, odznak, služební číslo a domovenka. Asistent žádný z těchto prvku nemá, je označen nápisem „Asistent prevence kriminality“, někdy působí v reflexní vestě se stejným nápisem. Asistent nemá žádná zákonná oprávnění nad rámec práv občanů.

V případě zjištění porušení zákona nemůže zastávat roli strážníka nebo policisty, musí o svém zjištění vyrozumět městskou či státní policii. Jeho činnost doplňuje službu městské policie a může plnit úkoly, které ze zákona o obecní policii nejsou svěřeny výhradně strážníkům. Pracuje v součinnosti se strážníky a zejména s mentorem (strážníkem), který je asistentovi k dispozici. Během měsíce ledna byl seznámen s chodem a činností městské policie, s právním minimem, vyhláškami a nařízeními města, všemi právy a povinnostmi strážníků a městskou záchytnou stanicí pro zatoulané pejsky. Bude dále vybaven detektorem kovů pro hledání nežádoucích kovových předmětů, jaký jsou např. injekční stříkačky, na rizikových místech – parky, hřiště, pískoviště a jejich okolí.
Asistent prevence kriminality se podílí na:
- prevenci kriminality ve městech
- dohledu nad veřejným pořádkem, pořádkem ve veřejných budovách,
- řešení záležitostí souvisejících s narušováním občanského soužití,
- dohledu nad bezpečností dětí v blízkosti základních škol v určené lokalitě a na dohledu nad bezpečností silničního provozu v okolí škol v ranních hodinách při příchodu dětí do školy a v odpoledních hodinách při jejich odchodu, včetně přechodu pro chodce.
Dále provádí:
- pochůzkovou a kontrolní činnost v přidělené lokalitě dle instrukcí a pokynů s cílem chránit veřejný pořádek a zajistit ochranu osob a majetku,
- dohled nad dodržováním čistoty na veřejném prostranství, vyhlášek a nařízení města,
- snižuje míru vandalismu,fyzického i verbálního napadání ve veřejném prostoru (parky, dětská hřiště, okolí škol…),
- kontrolu dětských pískovišť,
- vyhledává další problémová místa a předává je městské policii.
Bc. Pavel Hošťálek-vedoucí strážník

Foto: V Přešticích znovu ožil HOKEJ

Vandal ničí běžeckou stopu v Přešticích, jezdí s autem po louce - VIDEO

Lidé v Přešticích na jižním Plzeňsku jsou naštvaní. Konečně po letech mohou v okolí města na běžky, jejich vyšlapanou stopu jim teď ale cíleně ničí vandal, který řádí s autem na louce. Celý článek zde....

 

Přeštice budou mít vlastní pivovar

Sedmitisícové Přeštice staví městský pivovar. Vznikne do letních prázdnin za více než 18 milionů korun v bývalé restauraci a hotelu přímo na náměstí. Celý článek zde..

Přeštice jsou vítězem. Všem, co se zúčastnili, děkujeme!

ZÁPADNÍ ČECHY - Vánoční strom z Přeštic je vítězem ankety - finálového kola pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Celý článek zde...

 

Řídil vozidlo pod vlivem návykové látky

Dne 11.10.2016 kolem půl desáté večer kontrolovali policisté v Rybově ulici v Přešticích vozidlo značky Peugeot. Řidič předložil hlídce doklady potřebné pro provoz a řízení motorového vozidla. Policisté měli podezření, že muž by mohl být pod vlivem některé z návykových látek. Dechová zkouška na zjištění alkoholu v dechu však byla provedena s negativním výsledkem. Policisté raději přistoupili k dalšímu testování, tentokrát na návykové látky, který již řidiči dobře nedopadnul. Byl pozitivní na látku Cannabis. Na základě výsledků znaleckého posudku předali přeštičtí policisté dne 24.11.2016 záznam o sdělení podezření pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky 27letému muži z Přešticka.

Svatojánská noc Dolní Lukavice FOTOgalerie zde...

Muž vytrhl prodávající ženě kartu z ruky, poté byl zadržen. Policista ve volnu muže dojel a zadržel.   Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice sdělili 25 letému muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Tohoto jednání se měl dopustit dne 24. května 2016, když v trafice v obci Přeštice vytrhl prodávající ženě sim kartu z ruky a následně z místa utekl. Nedaleko byl však 32 letý policista z Klatov v civilním oblečení ve volnu, který uslyšel křik prodávající ženy a uviděl utíkajícího muže. Proto usedl do svého vozidla a rozjel se za ním. Policista muže poté dojel a zadržel ho. Policisté v této věci konají zkrácené přípravné řízení a případem se zabývají. Muži za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Města proti velké vodě chystají obranu. Nejblíž jsou k tomu Přeštice

30.05.2016 13:17 - POŽÁR PLYNOVÉHO SLOUPKU (Přípojky do domu) Přeštice Dukelská ulice. Firma prováděla práce na sloupu a došlo k poškození plynového potrubí a začal unikat plyn. Po té došlo k hoření unikajícího plynu. Pracovníkům RWE se podařilo zamezit úniku plynu a tím i hoření.

Neznámý pachatel doslova ohnul sloup veřejného osvětlení.   Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se v současné době zabývají případem poškození sloupu veřejného osvětlení. K tomuto jednání došlo v době od 7. do 8. dubna 2016 v obci Přeštice, když dosud neznámý pachatel ohnul sloup veřejného osvětlení směrem k chodníku. To, že došlo k poškození majetku, oznámil zástupce obce včerejšího dne 20. dubna 2016. Policisté nyní po pachateli pátrají a jeho jednání kvalifikovali jako trestný čin poškození cizí věci, za jehož spáchání mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rokDosud neznámý pachatel odcizil z uzamčeného pokoje 12 500 korun.  Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se v současné době zabývají případem krádeže finanční hotovosti. K tomuto jednání došlo dne 21. dubna 2016 v obci Přeštice, když dosud neznámý pachatel vnikl do uzamčeného pokoje v ubytovacího zařízení, ze kterého odcizil finanční hotovost celkem 12 500 korun. Policisté nyní pátrají po pachateli, jehož jednání kvalifikovali jako trestný čin krádež a porušování domovní svobody, za jejichž spáchání mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky

Muž svým jednáním bezprostředně ohrožoval nejen bezpečnost a plynulost v silničním provozu, ale i svůj život.  Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se včerejšího dne 12. dubna 2016 zabývali protiprávním jednáním 36 letého muže. Ten měl pod vlivem alkoholu v obci Přeštice ležet na chodníku v blízkosti hlavní silnice 1. třídy, číslo 27. Tímto jednáním bezprostředně ohrožoval nejen bezpečnost a plynulost v silničním provozu, ale i svůj život. Policisté po příjezdu na místo muže vyzvali k prokázání totožnosti. Muž však mluvil nesrozumitelně a měl nekoordinované pohyby, proto ho policisté na místě zajistili a následně převezli do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Jeho jednání kvalifikovali jako přestupek proti veřejnému pořádku

14.04.2016 08:59 Hasiči v Přešticích vyjeli zachránit dravce uvízlého pod střechou bytového domu o čtyřech nadzemních podlaží. Poštolka uvízla nohou v drátu zamotaném do hromosvodu. Hasiči se k poštolce dostali pomocí výškové techniky, odchytili ji a předali pracovníkům záchranné stanice pro poraněná zvířata.Zdroj HZS Plzeňského kraje

Národní házená v Přešticích sází na mládí

Přeštice – Oddíl národní házené TJ Přeštice je v tomto sportu pojmem. Nejen více jak 85-letou minulostí a historickými úspěchy, ale i aktuální současností a v podobě početné mládeže i velmi dobrým vkladem do budoucnosti.

Vloupal se do prodejny, pak ujížděl hlídkám a nakonec havarovalKriminalisté z 1. oddělení obecné kriminality z Územního odboru Plzeň – venkov se v současné době zabývají případem krádeže vloupáním a mařením výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tohoto jednání se měl dne 28. února 2016 dopustit 33 letý muž, když neoprávněně vnikl do prodejny v obci Přeštice, kde odcizil finanční hotovost a zboží, přičemž byl vyrušen hlídkou Městské policie Přeštice, která v místě prováděla kontrolní činnost na základě spolupráce s policisty z obvodního oddělení policie Přeštice. Muž však stačil usednout do přistaveného vozidla tovární značky Audi, se kterým začal hlídce ujíždět ve směru na obec Klatovy. Hlídka městské policie začala okamžitě ujíždějící vozidlo pronásledovat, kdy se do pronásledování zapojili postupně policisté z obvodního oddělení policie Přeštice, Švihov a Klatovy, přičemž řidič jedoucí s vozidlem vysokou rychlostí v obci Švihov vyjel mimo silnici, kde s vozidlem havaroval v místním potoce. Řidič se následně se spolujezdkyní pokusili o útěk, v čemž jim zabránili policisté z obvodního oddělení policie Přeštice, kteří je na místě zadrželi. Policisté během celého pronásledování spolupracovali s operačním důstojníkem, který postup koordinoval. Policisté ve spolujezdkyni zjistili 30 letou ženu. Dále lustrací řidiče v informačních systémech policie zjistili, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Kriminalisté již muži sdělili obvinění ze spáchání trestného činu krádeže a mařením výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za jejichž spáchání mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Michal potěšil přeštické i blovické děti Na jižní Plzeňsko zavítal v neděli se svým představením Michal na hraní dětský bavič Michal Nesvadba. Celý článek zde...

V Přešticích si děti užily maškarní karneval - FOTKY

Je čas maškarních veselic, maškarní si užívají v těchto dnech děti i dospělí. Dětský karneval se konal o víkendu také v Přešticích na jižním Plzeňsku. Přinášíme fotky!

Požár skladu v Příchovicích! Škoda je odhadnutá na sto milionů - FOTKY Požár vypukl před půl třetí ráno ve firmě ILV s. r. o. v Příchovicích. "Operační středisko k požáru postupně vyslalo 9 jednotek z Přeštic, okolních vesnic a jako posilu Plzeňské hasiče s Cobrou a výškovou technikou AP 37. Požár vznikl ve skladu elektroniky v regálu, šířil se mezistropním prostorem a vyšplhal se až na střechu," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. celý článek zde..

Policisté vypátrali muže, který kradl euro paletyPolicisté z obvodního oddělení policie Přeštice ve spolupráci s kriminalisty z 1. oddělení obecné kriminality z Územního odboru Plzeň - venkov na základě vlastního šetření a kamerového systému zjistili pachatele krádeže. Tohoto jednání se měl dopustit 26 letý muž z Dolní Lukavice, když v době od 7. do 18. ledna 2016 v obci Přeštice měl z místního areálu stavebnin odcizit více než 30 kusů euro palet. Muž odcizené palety následně odevzdal do výkupny palet, přičemž tímto způsobem získané finanční prostředky použil pro vlastní potřebu. Policisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Muži tak za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.Novinka na Plzeňsku: Kolo + střelba = MTB biatlon Nejeden aktivní cyklista sleduje v televizi dnes velmi populární biatlonové klání. Běh na lyžích v kombinaci se střelbou, která dokáže pěkně zamíchat s pořadím, je na koukání a na fandění docela atraktivní. Už se závodí v letním biathlonu během a střelbou. Bylo jen otázkou času, kdy někoho napadne ten cyklistický. Není divu, že nápad vyměnit běžky za kolo měli u nás hned dva lidé. Již loni tak proběhly první tři závody MTB biatlonu. Letos se chystají další. Chtělo by to ale vlastní vzduchovky. Chcete na ně přispět nebo si MTB biatlon vyzkoušet na vlastní kůži? Nebo obojí? Nezkusíte aspoň jedno? celý článek zde..

Žena si přisvojila nalezenou peněženku

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice dnešního dne 15. ledna 2016 sdělili 32leté ženě podezření ze spáchání trestného činu zatajení věci. Tohoto jednání se měla dopustit dne 29. prosince 2015 v obci Přeštice, když v místním obchodě nalezla peněženku, kterou 62letá žena odložila na stojan na noviny. Policisté z místního obvodního oddělení policie ve spolupráci s kriminalisty z 1. oddělení obecné kriminality z Územního odboru Plzeň – venkov na základě zjištěných skutečností vypátrali pachatelku, které za spáchání trestného činu zatajení věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok..

 

Zoo Plzeň má čtrnáct prvních mláďat roku - přeštických selátek

Několik dní si museli chovatelé v plzeňské zoologické zahradě počkat na první mládě roku 2016. Dočkali se až minulý víkend, mláďat bylo ale najednou hned čtrnáct. Své potomky totiž v areálu historického statku Lüftnerka přivedla na svět u návštěvníků oblíbená samice strakatého přeštického prasete Betynka.

Přeštice chtějí ještě letos minipivovar Přeštice – Radnice v Přešticích rozběhla jednání s vážným zájemcem o pronájem prostor, kde byla restaurace a hudební klub.

InfoKanál Přeštice

Vážení spoluobčané, město Přeštice Vám tímto nabízí jednoduchý a pohodlný způsob získávání důležitých informací  o dění ve městě. Ve snaze zajistit dostatečnou informovanost jsme zahájili provoz SMS InfoKanálu města, který umožňuje zasílání důležitých informací na zaregistrovaná čísla Vašich mobilních telefonů v krátkých textových zprávách (SMS). Chcete dostávat včasné informace v krizových situacích a o:
plánovaných odstávkách vody, vzniklých haváriích a stavu jejich řešení? ·         plánovaných přerušeních dodávek elektrické energie, popř. plynu? ·         uzavírkáchmístních komunikací? ·         termínech mimořádných svozů odpadu? ·         termínech konání zasedání zastupitelstva města? ·         konání kulturních a společenských akcí? ·         mimořádných změnách v provozní době MěÚ apod.? a další užitečné informace spojené se životem ve Vašem městě?   Zajistěte si tyto informace tím, že se ZAREGISTUJETE! Jak? 1.  online nebo 2. SMSkou nebo 3. osobně na podatelně MěÚ …..

Jak registrovat online? Pomocí webového formuláře na webových stránkách města, hledejte tento obrázek .Nebo se registrujte přímo zde:   http://www.infokanal.cz/cweb/reg/PRESTICE Další informace zde...

Přeštická přednáška před 40 lety odstartovala boj StB s undergroundem

Před 40 lety se v Přešticích u Plzně konala přednáška, která tehdejší tajné policii posloužila jako záminka pro první proces s československým undergroundem. Celý článek zde ...

Počty přeštických prasat se v ČR zvyšují

Počet přeštických černostrakatých prasat chovaných v Česku roste. Oproti roku 2013 přibylo prasnic v registrovaných chovech o šestinu na 358 kusů, řekla ČTK Eva Václavková z Výzkumného ústavu živočišné výroby. V roce 2011 bylo v ČR odchováno 134 prasniček. Cena masa v řeznictví je často vyšší než u běžných zvířat, má ale víc vnitrosvalového tuku, který posiluje chuť masa. Celý článek zde...

Muže pohřešovala psychiatrická nemocnice

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice dne 6. listopadu 2015 na základě kontrolní činnosti vypátrali v místní budově v obci Přeštice 26letého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Hlídka lustrací osoby zjistila, že muže pohřešuje Psychiatrická nemocnice v Dobřanech, která dne 4. listopadu 2015 po muži vyhlásila pátrání. Hlídka na základě zjištěných skutečností hledaného muže na místě zajistila a následně převezla na místní obvodní oddělení k provedení potřebných procesních úkonů. Policisté poté muže eskortovali do psychiatrické nemocnice, kde ho předali do rukou zdravotníků.

Někdo ženu a muže vydírá

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se v současné době zabývají případem vydírání. K tomuto jednání mělo dojít v době od 1. do 22. září 2015 v obci Přeštice, když dosud neznámý pachatel vložil do vozidla papír s výhružným textem. Vozidlo užívají společně žena s mužem, pro které byl text zřejmě určen. Policisté v této věci zahájili úkony trestního řízení a po neznámém pachateli pátrají. Za jeho jednání mu hrozí trest odnětí svobody na dva až osm let.

Policisté dopadli pachatele krádeže jízdního kola

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se zabývají případem krádeže jízdního kola. K tomuto jednání došlo dne 29. října 2015 v poledních hodinách v obci Přeštice, když bylo odcizeno nezajištěné jízdní kolo. Policisté okamžitě po přijetí oznámení vyhodnotili kamerový záznam, pomocí kterého zjistili přibližný popis pachatele. Následně se v rámci pátrání po odcizeném kole zaměřili na osobu s daným popisem, přičemž se policistům podařilo mladého muže i s jízdním kolem ve večerních hodinách v obci Přeštice vypátrat. Hlídka lustrací osoby zjistila, že se jedná o teprve 19letého mladého muže z obce Chlumčany. Policisté muži již sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, za jehož spáchání mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Fotbalový boss Berbr chce koupit venkovský kulturák, místní jsou proti Místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr chce koupit kulturní dům v Žerovicích na jižním Plzeňsku. Oslovil už radnici v Přešticích, pod které obec spadá. Místní lidé ovšem s prodejem nesouhlasí. Celý článek zde...

Přeštice slaví 250 let od narození Jakuba Jana Ryby

V Domě historie Přešticka začíná v úterý výstava Jakub Jan Ryba – rodák z Přeštic. Muzeum ji věnuje slavnému hudebnímu skladateli, od jehož narození uplyne 26. října rovných 250 let. Celý článek zde ...

Mladý zpěvák: Hraní s babičkou nás pořád baví

Přeštice – Dvacetiletý Jan Šimůnek z Přeštic není typickým představitelem své generace. Jeho největší vášní je dechová hudba, jazz a swing. Student klasického zpěvu na plzeňské konzervatoři mimo jiné hraje také veřejně se svojí babičkou na různých akcích Celý článek zde ...

Přeštice schválily prodej lukrativního pozemku

Přeštice – Město se tím chce vyhnout soudu s firmou Area group. Opozice krok radnice kritizuje.Podobnou vlnu emocí jako v těchto dnech Přeštice zažily snad jen před třemi roky při projednávání zpoplatnění parkování v centru města nebo předloni po odvolání ředitele základní školy Josefa Šperla. Nyní zastupitelstvo rozděluje dohoda o narovnání se společností Area group, podle níž se město vzdává 7,2 hektaru pozemku ve prospěch developera. Ve čtvrtek ji přeštické zastupitelstvo schválilo těsnou většinou. Celý článek zde...

Investor nepostavil halu, na město podal žalobu. Chce desítky milionů Firma žaluje město kvůli bezdůvodnému obohacení. Přeštice se chtějí dohodnout.

Žalobu od developerské společnosti Area group má na krku město Přeštice. Firma chce, aby soud uložil městu náhradu ve výši 30 milionů korun za bezdůvodné obohacení, které mělo vzniknout tím, že město odstoupilo od smlouvy na výstavbu víceúčelové haly. Developer ji sice nepostavil, ale na pozemku stihl udělat protipovodňové úpravy. Celý článek zde....

Pachatel nejprve odmontoval a posléze odcizil poštovní schránku. 

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se v současné době zabývají případem odcizení poštovní schránky. K tomuto jednání došlo v době od 31. srpna do 1. září 2015 v obci Přeštice, když pachatel překonal uchycení poštovní schránky a následně za užití násilí schránku ze zdi vytrhl a odcizil. Jedná se o schránku určenou pro potřeby poštovních doručovatelek, která není určena ani zpřístupněna veřejnosti.

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se dne 13. září 2015 v přibližně 1:00 hodinu zabývali přestupkem proti veřejnému pořádku. Tohoto jednání se měl dopustit 43letý muž ze Slovenska, který pod vlivem alkoholu v prostoru před ubytovacím zařízení v obci Přeštice vykřikoval vulgární výrazy a bouchal na okna objektu. Tímto jednáním rušil ubytované osoby. Vzhledem k tomu, že se jednalo o místo veřejnosti přístupné, tak se měl dopustit přestupku proti veřejnému pořádku. Přivolaná hlídka muže na místě zajistila a podrobila dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 3,27 promile. Vzhledem k tomu, že protialkoholní záchytná stanice v Plzni byla plně obsazena, tak policisté muže umístili do policejní cely.

Mladík nadýchal 3,45 promile, nebyl schopen chůze

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se dne 5. září 2015 v přibližně 19:00 hodin zabývali protiprávním jednáním 21letého mladíka. Ten v obci Přeštice pod vlivem alkoholu bezvládně ležel v obytné zóně. Policisté mladíka podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 3,45 promile. Mladík nebyl schopen samostatného pohybu, chůze ani plynulé řeči. Policisté mladíka vzhledem k důvodné obavě o jeho zdraví a život převezli do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Mladík se svým jednání měl dopustit přestupku proti veřejnému pořádku..

Bezpečnostní opatření zaměřené na mládež

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice ve spolupráci s kriminalisty z 1. oddělení obecné kriminality z Územního odboru Plzeň – venkov a policisty z oddělení služební kynologie z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, na základě vyhodnocení bezpečnostní situace a rovněž v souvislosti s ukončením letních prázdnin, a s tím souvisejícím nárůstem osob vracejících se do místa trvalého bydliště, realizovali bezpečnostní opatření zaměřené na mládež v souvislosti s užíváním alkoholu, drog a páchání trestné činnosti. Bezpečnostní opatření proběhlo v době od 29. do 30. srpna 2015 na teritoriu obvodního oddělení policie Přeštice.  Účelem opatření byla kontrola osob pohybujících se v nočních hodinách v okolí zájmových míst, kde může docházet nejen k majetkové kriminalitě, dále přijíždějících do veřejně přístupných objektů veřejné zábavy s důrazem na mládež a osoby řidičů pod vlivem alkoholu a omamných a psychotropních látek, případně přepravujících věci, které pocházejí z trestné činnosti. Akce probíhala formou cílené a důkladné kontroly vozidel a osob. Policisté během opatření zjistili celkem 5 přestupků, z toho v jednom případě držení omamných a psychotropních látek. V souvislosti s realizací bylo kontrolováno 28 osob a 12 vozidel.

Sledujeme případ možného umučení čtyřměsíčního Benjaminka Na začátku srpna jsme informovali o otřesném případu, kdy záchranáři jeli na pomoc čtyřměsíčnímu dítěti, dusícímu se zvratky. Matka chlapečka zavolala 29. července na tísňovou linku a záchranáři, kteří dorazili na místo, okamžitě zahájili boj o chlapcův život.       Chlapec již byl prakticky udušen zvratky a ačkoli to může znít neuvěřitelně, záchranářům se i přesto u dítěte podařilo částečně obnovit životní funkce a chlapečka transportovat do nemocnice v Plzni.   Vyšetření v nemocnici ale ukázala na týrání dítěte. Výčet zranění by spíše patřil do hororu, než do civilizovaného světa.Co asi musel chlapec jménem Benjamin prožít během čtyř měsíců svého života, když dle našich, bohužel velmi přesných informací, utrpěl mimo jiné: zlomeninu žeber, v době přivezení do nemocnice již částečně zhojenou a zlomeninu nožičky, již také zhojenou. Zřejmě nejvážnější pak byla opakovaná fraktura lebky a další vyšetření také prokázalo krvácení do mozku, pravděpodobně po úderech do hlavičky.      Stav, ve kterém se chlapec nacházel, spolu s výčtem všech zranění, bohužel vyloučily možnost přežití a následující den, ve čtvrtek v jedenáct dopoledne i přes veškerou snahu lékařů, malý, čtyřměsíční Benjamin umírá.      V případu byla samozřejmě nařízena soudní pitva a případ převzali policisté.      Dnes jsme se dozvěděli, že policisté pravděpodobně již mají výsledky pitvy dítěte k dispozici, protože dle tiskového mluvčího: „Zahájili úkony trestního řízení.“ Koho a z čeho viní, nám však zatím uvést nemohou, ani poskytnout další informace, protože vyšetřování stále ještě probíhá. Zdroj krimi-plzen.cz

Trestné jednání 39letého muže zadokumentoval kamerový systém. 

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se v současné době zabývají případem maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tohoto jednání se měl dopustit 39letý muž z obce Oplot, když v prvním případě dne 27. července 2015 v obci Přeštice řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Felicia a v druhém případě dne 29. července 2015 v obci Přeštice řídil taktéž osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Felicia. Muž byl v obou případech zachycen pomocí městského kamerového systému v Přešticích. Policisté kontrolou osoby zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění, přičemž má vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do 1. dubna 2016. Dále v této věci zahájili úkony trestního řízení a muži již sdělili podezření ze spáchání uvedeného trestného činu.

Dosud neznámý pachatel z kombajnu odčerpal 700 litrů motorové nafty. 

Policisté z obvodního oddělení policie Přeštice se v současné době zabývají případem krádeže. K tomuto jednání mělo dojít v době od 14. do 21. srpna 2015 v obci Přeštice, když dosud neznámý pachatel za užití násilí vnikl do oploceného areálu, kde ze zaparkovaného kombajnu pomocí gumové hadice odčerpal celkem 700 litrů motorové nafty. Tímto jednáním způsobil majiteli celkovou škodu v předběžné výši 24 000 korun. Policisté po pachateli intenzivně pátrají.

Požár trávy Na Zámostech Přeštice 8. srpen 2015

Výjezd vyhlášen v 16.37 hod na požár trávy Na Zámostech. Jednalo se požár trávy cca 20x20 metrů. Na místě již zasahovala HZS Pk stanice Přeštice s CAS 32 T 815. Byli jsme posláni hasit z druhé strany louky pomocí vysokotlaku. CAS 20 T 815. zdroj : Sbor dobrovolných hasičů Přeštice

 

Pro starší články pokračujte na další číslo stránky !