Rakovina....
Nitrožilní vitamín C pro léčbu rakoviny: levný, efektivní a bezpečný
Centrum Hoffman využívá ve svých podpůrných protokolech proti rakovině již více než 20 let vysoké dávky vitamínu C. Počáteční impuls přišel od Linuse Paulinga, který byl v šedesátých letech společně s Ewanem Cameronem průkopníkem používání vysokých dávek vitamínu C proti rakovině. Celý článek zde..
Dávnověké indické koření kurkuma opět útočí. Nová studie zjistila, že kurkumin, extrakt z kurkumy, selektivně a bezpečně usmrcuje rakovinné buňky způsobem, kterým to chemoterapie ani ozařování nedokáží
Tato převratná studie, publikovaná v deníku Protirakovinový výzkum (Anticancer Research), odhaluje, jak v současnosti nejintenzivněji zkoumána protirakvinová látka na světě má schopnost zacílit přímo na zárodečné rakovinné buňky..
Ty jsou totiž jádrem zhoubnosti rakoviny. Další obrovskou výhodou kurkuminu je, že nemá téměř žádnou toxicitu pro zdravé buňky, které jsou nezbytné pro regeneraci tkání.
Jak kurkumin ničí rakovinné zárodečné buňky
Uvedená studie pod titulkem „Kurkumin a rakovinné zárodečné buňky: Kurkumin má asymetrický efekt na rakovinné a zdravé buňky“ popisuje široké spektrum molekulárních mechanismů, kterými kurkumin útočí na rakovinu.
Konkrétně se zaměřuje na zárodečné rakovinné buňky (CSC). Ty tvoří jen malou část z nádoru, ale jsou schopny produkovat všechny ostatní rakovinné buňky v nádoru. To je činí extrémně smrtelnými.
Největším problémem konvenční léčby chemoterapií a ozařováním je, že tyto zárodečné rakovinné buňky jsou na uvedenou terapii rezistentní.
Dokonce i chirurgické odstranění nádoru dokáže vyprovokovat zmíněné buňky k vyšší aktivitě.
To je také důvod, proč po počátečním úspěchu konvenční léčby dochází k recidivě a návratu rakoviny.
Jelikož je tentokrát ale nový nádor vytvořen již převážně z těchto rezistentních zárodečných buněk, je jeho odstranění mnohem těžší než prvotního nádoru.
Studie popisuje 7 molekulárních mechanismů, kterými kurkumin zacílí a usmrtí zárodečné rakovinné buňky:
- Snižuje interleukin-6 (IL-6). Jde o potentia molekulu z řady cytokinů, která reguluje imunitu a záněty. Její nadbytek však vede k prorůstání zánětů do rakoviny. Kurkumin snižuje jeho tvorbu, což následně snižuje stimulaci CSC.
- Snižuje interleukin-8 (IL-8). Jde o další typ cytokinů. Ten se uvolňuje po smrti rakovinné buňky, následně stimuluje CSC znovu k obnově nádoru a zároveň vytváří odolnost vůči chemoterapii. Kurkumin snižuje jeho tvorbu jak přímo, tak nepřímo.
- Snižuje vazby na CXCR1 a CXCR2. Jde o bílkoviny, které ovlivňují buňky, včetně CSC. Kurkumin nejen blokuje tvorbu výše zmíněných cytokinů, ale i jejich vazbu na uvedené dvě bílkoviny.
- Reguluje WNT signální cesty. Tyto signální cesty regulují širokou škálu procesů během embryonálního vývoje. U rakoviny jsou však neregulované. Kurkumin má na ně opravný účinek.
- Reguluje Notch signální cesty. Notch signální cesty jsou aktivní při embryogeneze, ale jsou klíčové i při diferenciaci buněk, jejich dělení a programové smrti (apoptóze). Jsou důležité také pro normální buňky. Jejich nesprávné fungování je spojováno s více typy rakoviny. Ukázalo se, že kurkumin vede k potlačení nádorů podél těchto cest.
- Reguluje Hedgehogové signální cesty. Tyto signální cesty, vedle embryogeneze regulují i aktivitu normálních buněk. Jejich špatné fungování vede k více druhům rakoviny, včetně stimulace CSC a návratu nádorů po konvenční léčbě. Kurkumin ovlivňuje tato signální cesty několika různými mechanismy.
- Reguluje FAK / AKT / FOXo3A signální cesty. Podobně jako u předešlých cest, i tyto hrají klíčovou roli pro správnou funkci normálních buněk a stimulaci CSC při návratu rakoviny po chemoterapii. Kurkumin ničí CSC prostřednictvím snižování aktivity těchto signálních cest.
Formy konzumace kurkuminu
Kurkumin získáte buď konzumací koření kurkumy, nebo jako koncentrovaný výtažek ve formě doplňku stravy.
Závěr
Jak můžete vidět z uvedených sedmi příkladů, kurkumin poměrně komplexně ovlivňuje simultánní regulaci signálních cest.
Chemoterapie ani ozařování nejsou schopny dosáhnout takový delikátní a „inteligentní“ účinek, protože se zaměřují primárně na rychle rostoucí buňky poškozováním DNA v citlivé fázi jejich dělení.
Dělají tak však bez ohledu na to, zda jde o nezhoubné, zdravé nebo maligní buňky.
Kurkumin, na druhé straně, se svojí cytotoxicitou zaměřuje pouze na nejnebezpečnější – zárodečné rakovinné buňky. Ty zdravé, včetně zdravých zárodečných buněk, nechává nepoškozené.
Zdroj :http://www.greenmedinfo.com/blog/turmerics-smart-kill-properties-put-chemo-radiation-shameKaždá rakovina se dá vyléčit za 3 minuty. Vše, co potřebujete udělat, je toto
Vyléčení rakoviny do 6 týdnů..Jak ?
Revoluční lék bulharského profesora: 4 lžíce denně a rakovina je fuč
Profesor Hristo Mermerski, bulharský vědec, nám poskytl recept na revoluční lék, který z rakoviny vyléčil už tisíce lidí. Podle profesora Mermerského jde o lék, který léčí celé tělo takovým způsobem, že vytváří vnitřní prostředí, ve kterém rakovina nedokáže přežít. Jde o směs více složek, které mají následující účinky:
|
Na výrobu tohoto léku budete potřebovat tyto složky:
- 12 paliček česneku (přibližně 120 stroužků)
- 1 kg surového, tepelně nezpracovaného a nejlépe místního medu
- 15 čerstvých citrónů
- 400 gramů čerstvých vlašských ořechů
- 400 gramů naklíčených semen, například pšeničných, ale můžou být i jiné
Nejdříve si připravíme naklíčená semena následovně:
1. Nasypte do misky 400 gramů semen a zalejte je převařenou vodou (po vychladnutí, samozřejmě).
2. Nechte je stát 12 hodin a potom vodu sceďte. Znovu promyjte vodou a zase sceďte.
3. Takto navlhčená semena nechte v misce stát dalších 24 hodin.
4. Po uběhnutí 24 hodin najdete semena s 1 až 2 milimetrovými klíčky.
Příprava léku
1. Namelte naklíčená semena spolu s ořechy. Nejlepší na tento účel poslouží kuchyňský robot.
2. Očistěte česnek, přidejte ho k semenům a znovu pomelte.
3. Namelte též 5 neoloupaných citrónů, které předtím dobře umyjete ve vlažné vodě. Pro lepší odstranění postřikových látek můžete do vody přidat i trochu octa.
4. Ze zbylých 10 citrónů vymačkejte šťávu. Tu potom přidejte k ostatním ingrediencím.
5. Všechny dosavadní složky by měly být mixované do té doby, až se vytvoří homogenní směs.
6. Na konec přidejte med a vše znovu dobře promíchejte dřevěnou vařečkou.
7. Po skončení přelejte vzniklou směs do skleněných nádob a umístěte ji do ledničky.
8. Po 3 dnech bude směs připravená na konzumaci.
Aplikace
Tento lék se konzumuje 4 krát denně po 1 polévkové lžíci – půl hodiny před snídaní, půl hodiny před obědem, půl hodiny před večeří a půl hodiny před spaním.
V případě, že ho užíváte na léčbu rakoviny, můžete zvýšit množství i frekvenci užívání na maximálně 2 polévkové lžíce každé 2 hodiny.
Závěr
Podle profesora Mermerského vám tento recept zaručí dlouhý a zdravý život. Dodá vašemu tělu energii, mladost a svěžest. No a samozřejmě, v případě výskytu rakoviny, ji vyléčí.
Za svoje účinky vděčí především obsahu vitamínů, minerálů, bílkovinám, bioaktivním substancím, rostlinným olejům a sacharidům. Jinak řečeno, všem nutričním látkám, které vaše tělo potřebuje.
S nimi bude každý tělesný orgán a každá žláza správně vykonávat svoje funkce. No a rakovina tak nebude mít žádnou šanci.
RUSKÝ PROFESOR: CUKROVKA A RAKOVINA JSOU VYMYŠLENÉ NEMOCI A DAJÍ SE LÉČIT
Jméno profesora Ivana Pavloviče Neumyvakina se více než 40 let pojí s alternativní medicínou. Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci, parkinson neexistuje, pokud máte zdravá střeva, k čemuž napomáhá gymnastika. Chůze zase zabraňuje zvýšenému krevnímu tlaku, kategoricky tvrdí tento vědec, který vytvořil medicínu pro kosmonauty.. Celý článek zde... |
R. Šmucler v Olomouci šetrně zničil nádor světlem. Nemocný jej vykašle
Olomouc – Na Otolaryngologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc byla použita teprve podruhé v ČR nová metoda léčby nádoru hrtanu. Jde o takzvanou šetrnou fotodynamickou terapii, kterou provedl Roman Šmucler, vedoucí Centra fotonické medicíny v Praze.Panu Erikovi se po deseti letech vrátila rakovina hlasivek. O diagnóze se dozvěděl v Itálii, kde pobývá, a tam měl podstoupit operaci, při které mu měl být rozsáhlý nádor odstraněn. I s hrtanem. |
Protože hrtan je hlasotvorným orgánem, znamenalo by to, že by se už s nikým nemusel domluvit.
Na olomoucké klinice mu v těchto dnech provedli speciální výkon, který umožňuje vysoce šetrné odstranění i rozsáhlého nádoru.
Takzvaná systémová fotodynamická terapie má využití v onkologii hlavy a krku, také kůže, a je alternativou chirurgické léčby rakoviny v hůře dostupných oblastech.
Nádor se po napuštění speciální látkou a ozáření světlem v podstatě odloučí.
„Protože hlasivky už měl operované, hůře mluvil. Jezdil pravidelně na kontroly a naposledy se dozvěděl, že se mu rakovina vrátila. Navíc byla zasažena velká část hlasivek. Lékaři nabídli jediné řešení: odstranění celého hrtanu a zavedení trvalé tracheostomie – velmi nepříjemná věc," popisovala jeho partnerka Karolína Hloušková jen chvíli poté, co přítel podstoupil výkon na olomoucké klinice.
V Česku teprve druhý zákrok
Muž v Itálii operaci odmítl a z nemocnice utekl.
„Vzpomněl si, že v německé televizi viděl reportáž o tom, jak v Čechách operují novou, fotodynamickou metodou, kdy hrtan zůstane zachován. Nato jsme se spojili s docentem Šmuclerem, který v oblasti ORL spolupracuje s olomouckou klinikou," popisovala cestu z Itálie na olomoucké pracoviště.
Na klinice musel být pacient čtyři dny před samotným výkonem, kdy mu byla podána speciální látka do nádoru.
„Dobu trávil v potemnělé místnosti, aby na něj nedosáhly sluneční paprsky. Dnes podstoupil operaci laserem," uvedla Karolína Hloušková, která se nemohla dočkat, až její partner otevře oči a poprvé promluví.
„I kdyby jen šeptal, bude to moc dobře a budeme za to rádi. Výhrou je, že mu nemusel být odstraněn hrtan," ocenila postup, který byl v Česku použit teprve u druhého pacienta s rakovinou hrtanu.
Imunitu posilí, tělo se nevyčerpá
Pacientovi nejprve lékaři injekcí vpravili speciální látku zvyšující citlivost nádorových buněk na světlo. Nato nádor ozářili laserovým světlem, čímž buňky zahubili.
„Po osvícení se spustí chemická reakce, která nádor v podstatě zabije. Zároveň se zvyšuje imunita vůči tomuto typu nádoru, tedy to není tak, že bychom tělo vyčerpávali, ale naopak se mu lépe bojuje proti nádoru. Terapii můžeme použít opakovaně," vysvětloval docent Roman Šmucler, vedoucí Centra fotonické medicíny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, který přijel operaci provést.
Asistoval mu specialista Mathias von Beckerath ze Švédska.
Nádorové buňky neodumírají ihned po ozáření, ale postupně, čímž je vyvolávána imunitní reakce.
„Při použití této metody je jedno, jak je nádor veliký. Výhodou je také to, že ji můžeme dělat opakovaně. Například u nádoru na kůži to vypadá tak, že pacientovi namažeme krém na nádor, počkáme dvě hodiny a pak jej buď osvítíme laserem nebo si sedne na sluníčko. To je celé. Žádné řezání. Pokud se nádor případně objeví znova, metodu zopakujeme," popisoval novinku při níž laser likviduje pouze nádorové buňky, okolní tkán zůstane nepoškozená.
Den v šeru, světlo by jej mohlo popálit
Podle specialistů operace pana Erika dopadla dobře. Nedošlo k žádným komplikacím.
Po výkonu musel zůstat ještě 24 hodin v temné místnosti, protože by jej popálilo větší světlo, než je 60wattová žárovka.
Nyní by měl být propuštěn z nemocnice domů, avšak bude muset být ještě nějakou dobu opatrný, aby se nedostal do styku s přímým světlem.
Nádor se mu postupně odloučí.
„V podstatě by ho měl postupně vykašlat," dodala jeho partnerka Karolína Hloušková.
Italská pojišťovna to zaplatí, česká nikoliv
Panu Erikovi by měla výkon zaplatit italská pojišťovna.
Tuzemské zdravotní pojišťovny metodu neproplácejí. Náklady se pohybují kolem 150 tisíc korun.
„Přitom klasická léčba: chemoterapie a radioterapie stojí ve své kombinaci téměř půl milionu korun, navíc nová metoda není pro pacienta nijak zatěžující," poukázal Ivo Stárek, přednosta Otolaryngologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.
Autor: Daniela Tauberová Autor: DENÍK a Archiv R. Šmuclera
Rakovina je nastavené zrcadlo společnosti, tvrdí Jan Hnízdil
Německá vědkyně vynalezla již před lety úspěšný a jednoduchý lék na rakovinu
Dr. Johanna Budwigová, německá fyzička, farmakoložka a biochemička, na základě svých objevů týkajících se role nenasycených mastných kyselin ve fungování lidského imunitního systému vyléčila tisíce pacientů. Mnozí z nich byli v posledním stádiu rakoviny a měli před sebou podle odhadu lékařů jen týdny života. Zázračným „léčivem“ jsou „obyčejné“ potraviny jako tvaroh, lněný olej a šampaňské. Dr. Budwigová byla za tyto své objevy sedmkrát nominována na alternativní Nobelovu cenu. Její metoda zachraňuje (nejen) onkologické pacienty i dnes. Celý článek zde... |
ZAPOMENUTÝ OBJEV NĚMECKÉHO DRŽITELE NOBELOVY CENY
Příčinu rakoviny objevil již v roce 1923 |
František Ferda |
Rakovina nebo též nádorové onemocnìní je rùznorodá skupina chorob, jejichž spoleèným rysem je to, že nìkterá populace vlastních bunìk organismu se vymkne kontrole a zaène relativnì autonomnì rùst, aèkoli za normálních okolností jsou buòky schopny svou mutaci detekovat a opravit, anebo se pøípadnì alespoò seberozložit apoptózou. Bujení pak mùže být naprosto neškodné (napø. bradavice), ale také mùže v pomìrnì krátké dobì postiženého zahubit (napø. nìkteré nádory krve - nìkteré leukémie). Obvykle se považuje za projev zhoubnosti (malignity) to, že nádor roste infiltrativnì do okolí a je schopen se rozsévat po tìle a zakládat vzdálená ložiska, tzv. metastázy; výjimku z tohoto pravidla pøedstavují maligní nádory mozku, které jen vzácnì zakládají metastázy.
Švestky - přírodní prostředek proti rakovině
Švestka je v Rusku oblíbený strom. Ale většina našich hospodyněk vaří z jejích plodů zavařeninu, a netuší, že se jim do rukou dostal všelék na všechny nemoci. Ne nadarmo ji Korejci považují za posvátnou rostlinu. Švestky blahodárně působí na látkovou výměnu, a mimo to obsahuje bioaktivní látky ničící rakovinové buňky. Dnes existuje více než 2000 druhů švestek.
Ve středním pásmu Ruska jsou nejrozšířenější takové druhy, jako "Vengerka" (a její oválné protáhlé plody s výrazně sladkou dužninou, které jsou obvykle surovinou pro povidla). "Ryngle" má šťavnaté plody kulovitého tvaru, nejčastěji zelené nebo žluté barvy, a slíva, nakyslé chuti, ze které se vaří švestková marmeláda nebo kompot. Jaké má švestka základní užitečné vlastnosti? Především obsahuje rutin, který zpevňuje naše vlásečnice. Při tepelném zpracování se nepoškozuje, a proto je švestková marmeláda nebo džem pro krevní cévy stejně prospěšná, jako čerstvé plody.
Draslík odvádí z organismu nadbytek soli. A velké množství minerálů má výrazný vliv na stav kardiovaskulárního systému, jater a ledvin. Proto jsou švestky odedávna doporučovány při onemocněních souvisejících s látkovou výměnou.
Švestky se používají i pro zažívání a zvýšení apetitu. Je dobře známo, že fungují jako lehké projímadlo. Pouze musí být bobule zralé, jinak může dojít k opačnému účinku! Obzvláště je třeba se zmínit o sušených švestkách. Ty obsahují pektin, látku, která pomáhá tvorbě hormonů "dobré nálady" - endorfinů, a pomáhá nám bojovat se stresem a depresí.Pravidelná konzumace sušených švestek zlepšuje paměť a zvyšuje mužskou potenci. Sušené švestky dobře čistí střeva.
A nedávno Journal of Agriculture and Food Chemistry uvedl, že extrakt kyseliny fenolové, uvolněné ze švestek, je schopen zpomalit šíření některých rakovinových nádorů.
Článek : Bezbílkovinná dieta 1. část: Páter Ferda ze Sušice o léčení rakoviny Bezbílkovinná dieta 2. část: Rady pátera Ferdy pro různě lokalizovanou rakovinu
Recept z rubriky Pøírodní léèba : Léèba rakoviny javorovým sirupem a zažívací sodou
Recept z rubriky Přírodní léčba : Léčba rakoviny javorovým sirupem a zažívací sodou
Lze rakovinu vyléčit práškem do pečiva a javorovým sirupem?
Očividně ano. Tato informace probleskla novinovými titulky, ale stejně tak rychle byla potlačena. Léčba popularizovaná Jimem Kelmunem, důchodcem žijícím v Asheville v Severní Karolíně, znamená skutečný průlom. Říká: „Podal jsem tu směs více než 200 pacientům, u nichž diagnostikovali rakovinou v konečném stádiu. Z toho 185 lidí pak kupodivu žilo ještě 15 a více let – a téměř polovina se rakoviny úplně zbavila.“
Vypadá to jednoduché až k pláči, ale tato prostá léčba zažívací sodou a javorovým sirupem je nesmírně účinná přírodní chemoterapie, která velmi efektivně hubí rakovinné buňky. Přitom zcela postrádá brutální vedlejší účinky provázející většinu nesrovnatelně méně efektivních „standardních“ chemoterapeutických metod. Za tepla vytvořená směs chemicky čisté jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný; NaHCO3) a javorového sirupu je velmi efektivní prostředek proti všem druhům rakoviny. Ohřátím se na sebe pevně navážou molekuly sody a javorového sirupu, a takto vybavená glukóza může zamířit k rakovinovým buňkám. Rakovinové buňky prostě milují cukr, který přímo nezřízeně hltají. V tomto případě je ale na molekuly cukru navázaná silně zásaditá sodíková sloučenina! Kyselé rakovinové buňky absorbují s cukrem i sodu, a to je jejich zkáza...
Recept: Javorový sirup a jedlá soda
3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat,dát poté v kastrůlku na sporák,zahřívat 5 minut nepříliš silně aby teplota sirupu nepřesáhla 40°C ,dokud směs poněkud nezahoustne.Na počátku může být užíváno častěji,např.3x denně jedna čajová lžička.Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně,dlouhodobě.Může být rozpuštěna ve vodě nebo třeba namazána na chléb.Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem.Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech,s výjimkou trošky ovoce.Tato léčba je založena na tom, že rakovinové buňky milují cukr, který do sebe vtahují. Javorový sirup obsahuje čistou glukózu, takže tuhle podmínku dokonale splňuje. Tak se látka dostane přesně do centra nádoru. Jedlá soda pak dokáže díky obrovskému obsahu kyslíku rakovinový nádor doslova rozbít zevnitř. A to už během prvních tří dnů. Dochází tak k naprosté likvidaci nádoru v jakémkoli stádiu, tedy i v konečné fázi rakoviny.
Rakovina není nemoc,ale přírodou řízené prodloužení života.
Rakovina není nic víc než poslední projev extrémního překyselení organismu a toxicity tělesných tekutin a tkání.Za těchto podmínek a při dysfunkci imunitního systému by tělo předčasně zemřelo.Proto na svou ochranu moudře začne shromažďovat vnitřní toxiny,obalovat je oslabenou super-kyselou tkání a zapouzdří je pod nepropustnou ochrannou vrstvou.,aby zabránilo jejich dalšímu šíření.S tímto důvtipným řešením obdrží majitel smlouvu na delší život.My ovšem tomuto procesu říkáme choroba.Tělo vytvoří tumor proto,aby potlačilo a uklidilo jedy,které nemůže jinak vyloučit a prodloužilo si život na tak dlouho,jak jen je možné,poskytujíc svému majiteli dostatek času na k eliminaci interní toxicity.Metastázy jsou poslední pokus těla ke své záchraně.Jestliže je tato interní toxicita úspěšně potlačena ,tělo postupně bezpečně odstraní všechny nádory a navrátí se mu zdraví.Pokud tento proces není úspěšný,osud majitele těla je definitivně určen a umírá- ne na rakovinu,ale na extrémně jedovaté léčebné postupy,intenzivní emoční zhroucení,zoufalství a stres.Zkuste své tělo z celého srdce co nejvíce milovat a co nejdříve začněte s detoxikací. Pro JanochINFO.cz ID.
PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu Prof. Jane Plant, PhD, CBE
Prof. Jane Plant, PhD, CBE - "Proč věřím, že vzdávání se mléka je klíčem k poražení rakoviny prsu ...
Nemám jinou možnost, jen umřít nebo se pokusit najít pro sebe léčbu. Jsem vědkyně - opravdu existuje rozumné vysvětlení pro tuto krutou nemoc, která zastihne jednu z dvanácti žen v Anglii? |
Na které typy rakoviny se konopí hodí nejlépe? Je vám znám některý typ rakoviny, na kterou výtažek nepomohl? Konopný výtažek podle všeho funguje na všechny typy rakoviny. Nevím o žádném typu rakoviny, na který by nefungoval. Slyšel jsem o nějaké studii, podle které můžete THC vyvolat určitý typ rakoviny – na to můžu říct jen to, že v ní musí být nějaké chyby. Rakovina jsou jednoduše řečeno mutující buňky – a ty THC zabíjí. Takže jak může THC produkovat buňky, které samo tak dobře zabíjí? Pokud byste chtěli najít nějaké formy léčby, které vyvolávají rakovinu, nemusíte hledat dlouho – chemoterapie a ozařování. Obě tyto takzvané „léčby“ jsou velmi karcinogenní. Jinými slovy mohou vyvolat rakovinu (a skutečně ji vyvolávají). Tělo dostává velkou dávku záření i při vyšetření pomocí počítačové tomografie (CT). Radiace vyvolává mutování buněk – a přesně o to při rakovině jde, o mutující buňky. více zde