Nemoci, rady, doporučení, léky atd..

Zajímavý názor lékaře:
„ Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah. "

V chladných měsících bychom si měli především chránit  oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo.
  Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku,“  říká MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic, jeden z největších odborníků  na tradiční čínskou medicínu.


  1. Zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř.   Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění,   protože jindy expanzivní energie se ukládá k spánku a regeneruje se.
  Z toho důvodu je třeba dostat energii na povrch   a cíleně vytvářet energetické brnění.

  2. Vařte zázvor a vězte, že ty opravdové léčivé účinky se nevypaří.   Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky,   než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny.   Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!

  3. Když jste nemocní, na citrón zapomeňte.   Kyselost citrónu totiž energii, kterou chceme dostat na povrch,
  naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemoci   třeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného,   co bychom měli léčit jinak. Podle Číňanů je to ovšem stále tatáž nemoc   a my jsme ji nezvládli.

  4. Dopřávejte si teplé snídaně. Více než na nadměrný vitamínový doping   bychom se v zimě měli zaměřit na vytváření vnitřního tepla.   Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší,   během dne pak lehce kořeněná jídla.

  5. Nezapomínejte na skořici. Že skořice zahřívá, to je známá věc. Pozor! Skořice zvyšuje tlak !
  Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se běžně prodává,   ale pouze větvičky. Ty seženete ve formě léčiva.

  6. Čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně.   Opravdu to s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká.
  Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují organizmus a to je přesně to,   co v zimě nepotřebujeme.   Způsobují totiž, že se naše cévy dostatečně neprokrvují   a takto nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje.

  7. Nepotlačujte pocení. Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje   – vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi či viry)   na povrch kůže a odtud z organizmu ven.   Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě,   koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým.

  8. Chraňte si celé tělo, nezapomínejte na ruce.   Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa,   v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavic   a máme nevítanou návštěvu.

  9. Zchlaďte svou mysl. Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období   bychom si měli dát pozor na emoční vypětí. To totiž přehřívá náš systém   a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc i při sebemenším impulzu mnohem silněji.

  A na závěr - příliš nepracujte. Dovolte si více odpočinku.   Na podzim se celá příroda připravuje k spánku
  a i my bychom měli v aktivitách polevit.   Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli,   ale pokud to vaše situace aspoň trochu dovolí,   odsuňte náročné povinnosti na jaro.

  Autor: MUDr. Josef Lucký

Překvapivé zjištění: Zapomeňte na sirupy a čaje! Kašel léčí čokolád

Na kašel je nejlepší čokoláda. S překvapivým tvrzením, které určitě potěší všechny čokoholiky, přišel uznávaný lékař a profesor britské univerzity v Hullu. Čokoláda podle něj zklidní krk lépe než sirup proti kašli.


Čokoláda léčí kašel. Podle britského lékaře a profesora Alyna Morice účinkuje dokonce lépe než sirup proti kašli i osvědčené domácí metody, jako je třeba čaj s medem a citronem. Doktor Morice se účastnil zatím největší studie o lécích proti kašli, která probíhala po celé Evropě.

Vědci při něm testovali i novou tabletku obsahující kakao a zjistili, že se po ní pacientům ulevilo během dvou dnů. Čokoládová medicína navíc zastavila nejen kašel, ale také zabránila nachlazení a vážnější chorobě.
 Nešlo ale o první výzkum zabývající se léčivými účinky čokolády, věnovali se mu i výzkumníci z londýnské Imperial College. Přišli na to, že theobromin, alkaloid kakaovníku vyskytující se v čokoládě potlačuje nutkání zakašlat více než kodein, užívaný v různých sirupech proti kašli.

 Vysvětlení je podle lékařů jednoduché. Čokoláda je lepkavější a mazlavější než standardní kapky proti kašli, takže lépe chrání nervová zakončení v krku a tím zmírňuje škrábání v krku a potřebu kašlat. Uklidňující jsou ze stejného důvodu i med a různé sladké sirupy.

Čtvereček čokolády je ale podle profesora Morice nejlepší možností.
  "Pití horkých nápojů včetně horké čokolády nebude mít stejný efekt, protože je v krku nemáme dost dlouho. Nejlepší je proto cucat kousek čokolády," vysvětlil lékař pro portál Daily Mail. Studie zároveň potvrdila, že existuje jen jeden typ kašle. "Lidé by měli opustit tu směšnou představu, že existují různé typy kašle, které vyžadují jiné léčebné postupy. Je to mýtus a nesmysl," dodal Alyn Morice.

Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah.

V chladných měsících bychom si měli především chránit oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo.
Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku,“ říká MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic, jeden z největších odborníků na tradiční čínskou medicínu.
1. Zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř.
Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění, protože jindy expanzivní energie se ukládá k spánku a regeneruje se. Z toho důvodu je třeba dostat energii na povrch a cíleně vytvářet energetické brnění.
2. Vařte zázvor a vězte, že ty opravdové léčivé účinky se nevypaří.
Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky, než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny. Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!
3. Když jste nemocní, na citrón zapomeňte. Kyselost citrónu totiž energii, kterou chceme dostat na povrch,
naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemoci třeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného, co bychom měli léčit jinak. Podle Číňanů je to ovšem stále tatáž nemoc a my jsme ji nezvládli.
4. Dopřávejte si teplé snídaně. Více než na nadměrný vitamínový doping bychom se v zimě měli zaměřit na vytváření vnitřního tepla. Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší, během dne pak lehce kořeněná jídla.
5. Nezapomínejte na skořici. Že skořice zahřívá, to je známá věc. Pozor! Skořice zvyšuje tlak !                    
Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se běžně prodává, ale pouze větvičky. Ty seženete ve formě léčiva.
6.. Čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně. Opravdu to s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká.
Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují organizmus a to je přesně to, co v zimě nepotřebujeme.
Způsobují totiž, že se naše cévy dostatečně neprokrvují a takto nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje.
7. Nepotlačujte pocení. Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje – vytlačuje energii zanesenou škodlivinami (bakteriemi či viry)
na povrch kůže a odtud z organizmu ven. Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě,
koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým.
8. Chraňte si celé tělo, nezapomínejte na ruce.
Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavica máme nevítanou návštěvu.
9. Zchlaďte svou mysl. Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období bychom si měli dát pozor na emoční vypětí. To totiž přehřívá náš systém a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc i při sebemenším impulzu mnohem silněji.
A na závěr - příliš nepracujte. Dovolte si více odpočinku. Na podzim se celá příroda připravuje k spánku a i my bychom měli v aktivitách polevit. Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli, ale pokud to vaše situace aspoň trochu dovolí,
odsuňte náročné povinnosti na jaro.
Autor: MUDr. Josef Lucký

 

Kombinace černé kávy, mléka a smetany nepůsobí na naše tělo ani trochu příznivě!

Kombinace černé kávy, mléka a smetany nepůsobí na naše tělo ani trochu příznivě! Naopak, zatěžuje dvanácterník, který pak v křeči stáhne svoje hladké svalstvo a následně začne vyřazovat z provozu slinivku břišní. Dále zablokuje i celý žlučník. Ten je vlastně zásobovací skladiště žluči v našem organismu. Žluč se má samočinně do trávící soustavy uvolňovat vždy tehdy, když sníme cokoli mastného, aby byl přijatý tuk pro následné strávení předem dostatečně emulgován. Celý článek zde ...

Německá vědkyně vynalezla již před lety úspěšný a jednoduchý lék na rakovinu

Johanna Budwigová Dr. Johanna Budwigová, německá fyzička, farmakoložka a biochemička, na základě svých objevů týkajících se role nenasycených mastných kyselin ve fungování lidského imunitního systému vyléčila tisíce pacientů. Mnozí z nich byli v posledním stádiu rakoviny a měli před sebou podle odhadu lékařů jen týdny života. Zázračným „léčivem“ jsou „obyčejné“ potraviny jako tvaroh, lněný olej a šampaňské. Dr. Budwigová byla za tyto své objevy sedmkrát nominována na alternativní Nobelovu cenu. Její metoda zachraňuje (nejen) onkologické pacienty i dnes. Celý článek zde...

 

 

ZAPOMENUTÝ OBJEV NĚMECKÉHO DRŽITELE NOBELOVY CENY

Otto Heinrich Warburg

Příčinu rakoviny objevil již v roce 1923
Základní příčina rakoviny byla oficiálně objevena před rokem 1923 a její objevitel za to dostal Nobelovu cenu za medicínu. Ví o tom jenom malý počet lidí na světě, protože tato pravda je před veřejností, bohužel, skrývána.
V roce 1931, německý vědec Otto Heinrich Warburg (1883-1970) obdržel Nobelovu cenu za objevení základní příčiny vzniku rakoviny. MUDr. Warburg objevil, že rakovina je výsledkem nefyziologického způsobu života. Držitel Nobelovy ceny Otto Heinrich Warburg (1883-1970) celý článek zde....

 

Hvězda mezi onkology radí: 10+1 tip na dlouhověkost!

Vyhoďte všechny vitamíny, pětkrát týdně si nalijte dvě deci červeného vína a v neděli se pořádně vyspěte! Tak vidí recept na dlouhověkost americký lékař David Agus (48).

Jako zastánce genového testování v rámci prevence je hvězdou mezi americkými onkology. „V našich genech jsou uloženy předpoklady k nemocem, které nás mohou v budoucnosti ohrozit. Každý by měl absolvovat genetický test, aby věděl, jaká jsou u něj rizika,“ je přesvědčený lékař. „Stejně tak to udělala i hollywoodská hvězda Angelina Jolie, která zjistila, že jí hrozí rakovina, a proto se rozhodla pro amputaci obou prsů,“ vysvětlil Agus. V rozhovoru pro německý deník Bild prozradil Agus tipy, jež člověku prodlouží život:

1. V neděli se pořádně vyspěte!
„Lidské tělo má jisté návyky, kterým škodí stres, s nímž se většina z nás denně potýká. Psychické zatížení je také jedním z hlavních předpokladů pro vznik nemoci. Pokud tedy během pracovního týdne vstáváte brzy ráno, tělo se potřebuje zotavit. S touto »nedělní rezervou« si organismus vystačí minimálně do středy.“
2. Vždy jezte ve stejnou dobu!
„I když by vaše jídlo měla představovat pouhé jablko, i tak si ho dejte! Studie jasně ukazují, že lidé, kteří mění časy, kdy jedí, mají až o 80 procent vyšší předpoklad pro vznik cukrovky.“
3. Zbavte se nepohodlných bot!
„Ženy mají potřebu nosit vysoké podpatky za každou cenu. Jakmile je ale začnou bolet nohy, měly by se jich okamžitě zbavit. Důvodem je fakt, že tato bolest má za následek bolestivé záněty, které mají často smrtelné následky! Například se zvyšuje riziko vzniku rakoviny, srdečních onemocnění a Alzheimerovy choroby.“
4. Cvičte maximálně hodinu denně!
„Pohyb je zdravý, ale ne pokud se jedná o nadměrné cvičení. Jakmile cítíte bolest, přestaňte. Svaly na stehnech jsou sice fajn, pokud chcete běžet maraton, ale ne ve chvíli, kdy hrozí, že tím vaše zdraví utrpí.“
5. Ruce pryč od vitaminů!
„Vitaminy A, B nebo C – žádná studie doposud neprokázala, že pokud je berete, jste více chráněni před srdečními chorobami či rakovinou. Právě naopak. Vitamin D a C vyživuje zdravé buňky, proč by se jím nemohla nakrmit i rakovinná buňka? U žen, které užívají multivitaminy, je až o 15 procent vyšší riziko rakoviny prsu než u těch, které je neberou.“
6. Neseďte celý den!
„Pokud prosedíte většinu dne, má to neblahé následky na váš metabolismus. Když sedíte pět hodin denně, je to jako byste vykouřili krabičku cigaret. I když musíte být v práci, snažte se alespoň při telefonování chodit. A když chcete kolegům něco sdělit, nepište jim e-mail, ale řekněte jim to osobně.“
7. Každý den si dejte dětský aspirin!
„Je v něm obsaženo 75 miligramů kyseliny acetylsalicylové, díky níž snížíte riziko vzniku rakoviny až o 40 procent, riziko srdečních chorob o 22 procent a mrtvice o 17 procent. Samozřejmě existují i vedlejší účinky, jako je například ředění krve, ale nežádoucí účinky má i auto. Faktem zůstává, že užívání dětského aspirinu má více výhod než nevýhod.“
8. Nejezte čerstvou zeleninu ze supermarketu!
„Většina vitaminů je obsažena ve hluboce zmraženém ovoci či zelenině. Stejně tak v pokrmech, které jsou zmraženy šokem (např. ryby jsou pak bez ledových krystalků, které je jinak znehodnocují).
9. Vyhoďte mixéry a lisovače na ovocné šťávy!
„Kolik ovoce se vejde do sklenice? Dost. A teď hádejte: skutečně chce vaše tělo sníst deset mrkví najednou? Neřekl bych. Ovocné šťávy jsou kalorické bomby, které navíc při styku s kyslíkem ztratily většinu živin.“
10. Výtahům se vyhněte jako čert kříži!
Výtahy jsou asi jedny z nejméně zdravých vynálezů všech dob. Použijte raději schody. Navrhoval bych, aby za používání výtahů společnosti platily. A když už jsme u toho, měli by také zajistit parkoviště, které je daleko od kanceláře.“
11. Pravidelně pijte červené víno!
„S radostí si ho dopřejte klidně i pětkrát týdně. Je výborné pro vaše srdce a cévy.“

PROČ SE NEOČKOVAT PROTI CHŘIPCE (MUDr. Ludmila Eleková) Dne 11. října 2012 jsem si užila svých pár sekund slávy na ČT24. Redaktor mě téměř přepadl (na rozmyšlenou a přípravu jsem měla necelou hodinu) a sliboval nestříhaný cca 6 minutový rozhovor. Velmi jsem váhala, vím, jak to chodí a nakonec jsem souhlasila hlavně proto, že jsem to viděla jako možnost alespoň zkratkovitě prezentovat odlišný názor. Protože o chřipce a očkování proti ní slyšíme každý rok stále totéž. Nakonec se ukázalo, že schopnost rovnocenně prezentovat protichůdné názory není u našich médií dosud dostatečně rozvinutá. celý článek zde..

 


BARVA moči rozhoduje o všem. Naše tělo je velká vodní továrna!Džusy, minerálky, nealkoholické nápoje, pivo, tonika, čaje, káva a další. To vše jsou druhy tekutin, se kterými se nesetkáváme jen v létě, ale po celý rok. Které nápoje bychom měli nejvíce preferovat? A kdy víme, že máme v sobě dostatek tekutin a naopak? celý článek zde...

 


PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu Prof. Jane Plant, PhD, CBE Proč věřím, že vzdávání se mléka je klíčem k poražení rakoviny prsu ... " více zde ....

 

OLEJ Z ČERNéHO KMíNU – ZLATO FARAóNů : Olej z černého kmínu je jedním z nejsilněji působících prostředků na imunitní systém. Kromě toho také léčí rakovinu, cukrovku, PLEšATOST, astma, migrénu.
Očkování proti chřipce má účinnost 1,5%

ASPARTAM JE JED! JE EXTRÉMĚ NEBEZPEČNÝ PRO DIABETIKY (kteří si tohle umělé sladidlo dávají místo cukru!!!!), zapříčiňuje OBEZITU (protože formaldehyd z aspartamu se hromadí v buňkách), poruchy prokrvení, vypadávání vlasů, poruchy srdce, vysoký krevní tlak, impotence, potíže při sexu, poruchy koncentrace, alergické reakce, stavy paniky, fobie, poruchy mluvy, infekční nemoci, záněty v krku, poruchy spánku, záchvaty připomínající epileptické záchvaty,svědění a poruchy kůže, otoky, včetně otoku očí, křeče svalů, postupná úplná ztráta zraku, nevolnost, zvracení, poruchy sluchu, pískání v uších, menstruační obtíže, změny cyklu, bolesti končetin, otoky končetin, změny charakteru osobnosti, poruchy polykání, ADH/ADHD u dětí, poruchy vidění, přibírání na váze, vodnatění organismu, neurologická onemocnění, prudké bolesti hlavy, dále byl při užívání aspartamu zjištěn 16x větší výskyt mozkových nádorů... a tento seznam ještě stále není ani zdaleka úplný.... na otravu aspartamem můžete i zemřít... Celý článek zde...

ROZHOVOR S RICKEM SIMPSONEM

Konopí – nejléčivější rostlina na světě aneb Jak jsem přišel na to, jak konopím léčit rakovinu a další nemoci Rick Simpson odpovídá na otázky Jindřicha Bayera a Milana Romsyho. Celý rozhovor zde...

FAKTA O GARDASILU (SILGARDU) A CERVARIXU s Prof. RNDr. Annou Struneckou, DrSc.

Přes předpokládané pozitivní účinky Gardasilu jsou vedlejší nepříznivé reakce tak vážné, že by neměly být přehlíženy ani zatajovány. Každá matka, která se rozhoduje o očkování své dcery s úmyslem ochránit její zdraví by měla být informována o možných komplikacích, byť je jejich výskyt v oficiální interpretaci minimální. Celý článek zde...

Pijte čerstvou vodu!

V Japonsku je běžně pít vodu každé ráno a to hned po probuzení se.   Vědecké výzkumy dávno potvrdily blahodárný vliv tohoto zvyku na zdraví a tvrdí, že voda je u Japonců velmi účinným lékem pro známé vážná onemocnění jako bolesti hlavy, migrény, srdeční onemocnění, tachykardie (zrychlené srdce), epilepsii, obezitu, bronchiální astma, záněty kloubů ( artritidy), tuberkulózu, meningitidu, onemocnění močových cest (včetně ledvin), zácpu, zrakové problémy, dělohu, nádory, menstruační potíže, záněty horních a dolních cest dýchacích, duševní onemocnění a jiné. článek zde...

Zločiny onkologické medicíny....

Skutečnost, že moderní medicína svůj "boj proti rakovině" prohrála na celé čáře, tuší nejeden člověk, který už někdy zažil trpkou osobní zkušenost. Nemusíme být odborníky, abychom pochopili beznadějný stav našich onkologických klinik. Jaký je skutečný rozsah této katastrofy, neví nikdo než sami "specialisté", i když se snaží vše zastírat a krmit média prodchnutá vírou v medicínu všelijakými halasnými hlášeními o tom, že "průlom" je na dosah. Tak se to dělá po více než čtyři desetiletí a situace se spíše neustále zhoršuje. celý článek zde.......

 

Očkování proti tuberkulose u dětí v České republice

V ČR se již několik let táhne diskuze o očkování proti tuberkulóze vakcínou BCG, názory pediatrů a odborníků v oblasti pulmologie (specializace zabývající se plicními onemocněními) se v poslední době ale významně rozcházejí. Zatím současná legislativa předepisovala povinné plošné očkování všech novorozenců již na porodnici a přeočkování v 11 letech života. Toto očkování (vakcinace) u novorozenců bylo u nás zahájeno již v roce 1953, provádí se tedy již 55 let. V současnosti je pravidelné očkování proti TBC vymezeno vyhláškou z roku 2006. Celý článek zde...


Svět zachvátila epidemie nedostatku vitamínu D

Po celém moderním světě se šíří epidemie nedostatku vitamínu D, a je to epidemie tak hluboká a závažná, že epidemie prasečí chřipky H1N1 vypadá ve srovnání s tím jako rýma. Nedostatek vitamínu D je tak rozšířen, že je to alarmující, a je také základní příčinou mnoha dalších vážných nemocí jako rakovina, cukrovka, osteoporéza a srdeční choroby.

Nová studie publikovaná v březnu 2010 v časopise Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism zjistila, že 59% populace má nedostatek vitamínu D. Navíc asi 25% z toho má extrémně nízkou úroveň vitamínu D.
Vedoucí autor studie, dr. Richard Kremer z Centra zdraví univerzity v McGill řekl: „Abnormální úrovně vitamínu D jsou spjaty s celým spektrem nemocí, včetně rakoviny, osteoporézy a cukrovky, a rovněž s kardiovaskulárními a autoimunitními chorobami.“

Tato nová studie rovněž dokumentuje jasné spojení mezi nedostatkem vitamínu D a uloženým tělesným tukem. To podporuje teorii, kterou obhajuji na NaturalNews již mnoho let: sluneční záření podporuje ztrátu tělesného tuku. Vitamín D je možným hormonálním mechanismem, s nímž tento jev ztráty tuku pracuje.
Vědecká bádání o vitamínu D dávají ještě lepší výsledky ... Celý článek zde...


Bill Gates přiznal: Vakcíny mají snížit populaci

Multimiliardář a zakládající šéf Microsoftu Bill Gates otevřeně přiznal, že vakcíny a současná zdravotní péče mají za cíl depopulaci planety. Řekl to na únorovém setkání elitní organizace TED.

 


Zkrácený přepis přednášky Dr. Joe Wallacha MVDr., MUDr., kterou přednesl v roce 1994 v Kansas City. Dr. Wallach byl v roce 1991 navržen na Nobelovu cenu. více zde...


Proč nás bolí hlava?

Bolesti hlavy bývají celkem častým a především nepříjemným problémem.
Většinou zdaleka nechápeme jejich příčinu a spíše než léčením příčiny řešíváme problém tabletkou.
Každá bolest hlavy je jiná,potíže mohou být velmi rozdílné.Svůj přínos k pochopení příčin bolestí hlavy mají poznatky čínské medicíny. Ta respektuje tělo jako jeden systém,kde každá část určitým způsobem souvisí s částmi ostatními,a jednotlivé části často poukazují na chyby v části jiné.U bolestí hlavy zde jejich lokalizace může vyjadřovat problém právě v té části těla,která má na hlavě svojí projekci.
Možné příčiny. Bolest v oblasti čela,především v oblasti obou čelních hrbolů,na spáncích,a při" bolestivém padání vlasů" je možné usuzovat na poruchy žlučníku.Vznikají často z nadbytku sladkých potravin,nadbytku jižního ovoce a přemíry alkoholických nápojů. Bolesti na zevních stranách čela mohou mít spojitost se žaludkem. Bolesti v oblasti kořene nosu nebo na začátku obočí mohou souviset s močovým měchýřem. Bolest v oblasti za očima mohou být vyvolány trojklaným nervem.
Při bolestech nad ušima se pravděpodobně jedná o hormonální poruchy a zpravidla se vyskytují u žen.
Bolesti po stranách uší a za ušima mohou ukazovat na poruchy jater a žlučníku.Mohou vzniknout z tučné stravy,z nepravidelné životosprávy a nadměrné konzumaci jídla,ale také vlivem některých chemických látek.
Bolesti v záhlaví,které leží poblíž středové části hlavy ,souvisejí pravděpodobně s poruchou močových cest.Dále od středové části hlavy je opět souvislost se žlučníkem.
Na bolestech hlavy se podílí samožřejmě i další faktory jako je stres,průvan,horko,nedostatek spánku,patogenní zóny,úraz hlavy či prožití šokové situace,alergie,ale také infekce,vysoký či nízký tlak,chudokrevnost,nedostatek živin,nedostatek tekutin či některá onemocnění.
Svou roli zde hraje i psychika a nezpracované emoce - žlučník / zlost , ledviny / smutek a strach ,žaludek / přehnaná starostlivost atd. ID

Pravda o chřipce...

Pro výběr dalších článků si vyberte z menu .

 

Další stránka


Stránka články 2 obsahuje :

Proč je pitný režim důležitý?

Homocystein: Neurologické a psychiatrické poruchy: Parkinsonismus, Alzheimer, RS, únavový syndrom, epilepsie a migrény.

MMS je zkratka pro Miracle Mineral Solution (Zázračný Minerální Roztok)