Zzařízení jiných výrobců (WIGOPOL,HYDROPOL atd...)

Na této stránce se budu věnovat zařízení jiných výrobců (WIGOPOL,HYDROPOL atd...)Na této stránce se budu věnovat zařízení jiných výrobců (WIGOPOL,HYDROPOL atd...)

__

Nově zavedeno povídání o DryBand.

Zde bude reference o jiných zařízení jiných výrobců a spokojenosti lidí, žádná reklama, jen fakta ! ( vše se připravuje , sbírají se informace od uživatelů), Proto máte-li nějaký podobný výrobek doma, pošlete jak jste spokojeni, zpracujeme a otiskneme. Zde budou zatím články dohromady o Hydropulu i o Wigopolu, než se články rozrostou.

Do konce března budou podklady od výrobku fa Hydropol, všechny zkoušky, protokoly, veškeré informace.

Kolega měl druhou měřící zkoušku od výrobce fa. HYDROPOL, a vlhkost zdiva mu také klesla, výsledky ještě budou zpracovány a vše zde bude zaznamenáno.

Upozorňuji, že zde budou jen necenzurované a nevymyšlené články, ale jen fakta !!!! Chtěl bych moc poděkovat za Vaše e-maily a budu rád za další zkušenosti. www.JanochINFO.cz


23.1.2007 Byl kontaktován WIGOPOL o oficiální vyjádření o odvysílaném dokumentu o WIGOPOLU v ČT v pořadu reportéři ČT .

Zatím nebyla žádná reakce na vyjádření.


29.3.2008 Chci se s Vámi podělit o naše zkušenosti s přístrojem wigopol. Bydlíme ve starém domě v Kolíně a wigopol se nám zdál vhodným řešením. Vlastníme přístroj wigopol s výr.číslem 4719/cz již třetím rokem (přesněji od 11.4.2005) a nikdy jsme o nepochybovali o jeho funkci. Žádné stavební úpravy jsme neprováděli. Přesněji, wigopol nám pomohl od vlhkého zdiva přesně tak, jak bylo slíbeno. Před třemi lety zůstávala na vrtáku po vyvrtání díry v obvodové zdi mokrá kaše. A dnes je to suchý prach!

O přístroji wigopol jsem se dozvěděl od svých spolupracovníků, kteří jsou také spokojeni s jeho funkcí a to již několik let. My máme wigopol a jsme spokojeni. Jiří Dušátko, Kolín V.


24.8.2008 - Dobrý den, píšu vám abych se podelil o zkušenosti. Pred 3 - mi lety jsem rešil zpusob vysoušení zdí našeho rodinného domu. Zakoupil jsem si prístroj wigopol v breznu roku 2004. Po 2,5 roku funkce tohoto prístroje mohu spolehlive sdelit, že pro náš dum na 100 procent nefunguje. Dum je z plných cihlel z roku 1909. Údajne byl v 50-tých letech podrezáván a skutecne jsem pri rekonstrukci narazil na izolace. Deštové vody jsou odvedeny spolehlive pryc. S vlhkostí mám problémy ve dvou místech. 1) Roh domu ( spojení dvou zdí 45 cm tlustých), které jsou na sraz se sousedovou neizolovanou zdí. Vlhkost se projevuje bujení plísní uvnitr a viditelnou mapou zvenku domu. Za dva a pul roku je vlhkost nemená každý podzim- jaro musí používat savo jinak se toho nezbavím. 2) Prístavba domu z plných cihel 30 cm. Jedná se o zed na sever. Zde se mi zdá, že vlhkost zpusobuje kondenzace na chladné stene vzhledem k její malé tlouštce. Vlhkost se neobjevuje pouze dole ale celoplošne nekdy i v horních rozích místnosti. Chci na tento jev upozornit další zájemce o vysoušení zdí. Na tuto vlkost prístroj nefunguje. Vlhkost zdí se pohybovala pri vstupním merení kolem 10 %. Pokud neklesne na 3 % za 3 roky mi mají vrátit peníze. Jsem zvedav jak to za pul roku dopadne, dám vedet. s pozdravem Jan Rehor

Janoch.borec.cz: Na pana Ing.Řehoře mám i kontakt, ale z osobních důvodů nebudu uvádět.

Vážený pane,

reaguji na zprávu od pana Řehoře ohledně vysoušení systémem Wigopol, která je na Vašich stránkách. Dovoluji si Vás informovat, že dnes 11.1.07 jsme u pana Řehoře byli a provedli tam kontrolní měření vlhkosti ve zdivu. Za naše výsledky se rozhodně nestydíme! Pokud to pan Řehoř dovolí, může je po nás kdokoli zkontrolovat.
S pozdravem Novák - WIGOPOL

Potvrzuji, že dne 11.1. došlo k přeměření vlhkosti na základě mých obav ohledně funkčnosti zařízení které je nyní 2 a 3 roku ve funkci. Důvodem proč mám obavy je, že se v domě stále tvoří plísně v místech kde dříve byly. Jiné objektivní důkazy zatím nemám a neměl jsem je v době kdy jsem psal svůj původní příspěvek. Po přeměření (firmou wigopol) bylo zjištěno že zdivo se skutečně vysušilo (5 procent vlhkosti oproti původním 15). Údajně jsou však příčinou vzniku plísní zaplísněné omítky případně jiné příčiny vzniku vlhkosti (kondenzace) apod. Ne však vzlínání, které bylo zastaveno. Toto je skutečně možné i když o tom nejsem stále zcela přesvědčen. Suchost zdiva ještě pravděpodobně ověřím. Pokud se ukáže, že zdivo je skutečně suché, pak se předem firmě omlouvám za vzniklé obtíže ohledně referencí. Ještě dám vědět pokud bude něco nového.

S pozdravem Jan Řehoř

23.1.2007 Připojuji se k Vaší diskuzi o využívání zařízení proti vlhkosti elektromagnetickou metodou. Od prosince 2006 máme v rodinném doku namontováno zařízení HYDROPOL. Jedna se o cihlovou stavbu z roku 1903. Izolace zdiva je původní, v části domu byla provedena před 20lety chemická isolace Lukofobem, a před deseti lety v ostatních (nepodsklepených) místnostech byla provedena asanační omítka od fy Profit. Zde se objevila asi po 2 letech vlhká místa, ale bez „výkvětu“. Technik po montáži Hydropolu provedl měření vlhkosti zdiva karbonovou metodou ve třech výškách a ve dvou měřených bodech. V březnu t.r. se bude měření opakovat. Jsem opravdu zvědav jak se funkce zařízení projeví. S pozdravem JanečekDěkuji za Vaše příspěvky a budu rád za další...JanochINFO.cz (dříve Janoch.borec.cz)